سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۲۶ دی , ۱۳۹۶ | ۱۸:۴۵:۲۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۵ ،‌ ۰۹:۳۲
۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶در ۱:۵۵ ب.ظ تعداد بازدید: 203 بازدید کد خبر:66588 چاپ خبر

احداث سدهای «چول هول» و «بن لار» نیاز مردم شهرستان پلدختر است

0

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی گفت: سدهای “چول هول” و “بن لار” در شهرستان پلدختر احداث شود تا آب آشامیدنی و کشاورزی مردم منطقه تأمین شود. به گزارش کشکان، سید حمیدرضا کاظمی ظهر امروز در جلسه اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال  و کارگروه آب کشاورزی شهرستان پلدختر اظهار داشت: شهرستان پلدختر خروجی استان […]

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی گفت: سدهای “چول هول” و “بن لار” در شهرستان پلدختر احداث شود تا آب آشامیدنی و کشاورزی مردم منطقه تأمین شود.

به گزارش کشکان، سید حمیدرضا کاظمی ظهر امروز در جلسه اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال  و کارگروه آب کشاورزی شهرستان پلدختر اظهار داشت: شهرستان پلدختر خروجی استان لرستان است و از آنجا که رودخانه سیمره و کشکان از آن عبور کرده و به سمت استان خوزستان می‌رود برای مهار سیل و تامین آب آشامیدنی به وزیر نیرو پیشنهاد داده شد سد احداث شود.

وی افزود: با وجود اینکه این منطقه همیشه در معرض سیلاب قرار دارد احداث سدهای چول هول و بن لار از نظر آب آشامیدنی، کشاورزی و جلوگیری از سیلاب نیاز مردم منطقه است.

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی در رابطه با سد زال عنوان کرد: آب رودخانه زال همچنان هدر می‌رود در صورتی‌ که می‌توان با احداث این سد در جهت تولید برق در منطقه اشتغال‌زایی و تولید ایجاد کرد.

وی به سیل اردیبهشت سال ۹۵ در شهرستان پلدختر اشاره کرد و گفت: این سیل بیش از ۷۵ میلیارد تومان به جاده‌ها، مزارع، کشاورزی، باغات، جاده‌های روستایی و بین مزارع خسارت وارد کرد که انتظار می‌رود در این زمینه توجه ویژه‌ای شود تا حداقل بخشی از مشکلات مردم منطقه برطرف شود.

کاظمی از تلاش اصحاب رسانه شهرستان به خاطر انعکاس مسائل و مشکلات مردم که کمک‌رسان دولتمردان هستند و به مردم آگاهی بخشی می‌کنند تقدیر کرد.

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. جناب آقای نماینده محترم پلدختر و ریاست مجمع نمایندگان استان لرستان
  لطفابفرمایید چگونه سد معشوره که نیاز مردم شهرستان کوهدشت،رومشگان،پلدختر و دوره چگنی می باشد را با شکست مواجه می فرمایید آنگاه دستور ساخت دو سد فقط برای شهرستان پلدختر صادر می فرمایید.
  عدل و منطق شما کجاست؟
  آیا شما ریس مجمع نمایندگان استان لرستان نیستید؟
  آیا کوهدشت یکی از شهرستانهای لرستان نیست؟
  آیا قبلا معمولان که جزو محدوده استحفاظی پلدختر می باشد جزئی از کوهدشت نبوده و به همین واسطه
  را بطه ای بین مردم شهرستانهای کوهدشت و پلدختر و جود ندارد؟
  آیامردم کوهدشت،دلفان ودوره چگنی لرتبار و لک تبار نیستند؟
  پس عدالت و انصاف شما کجا رفته است؟
  روزگارتان را چگونه می گذارنید،آنگاه که فرزندان کوهدشت به خاطر نبودن آب و عدم اشتغال در شهرستان در پیاده روهای پانزده خرداد یا پروژه های ساختمانی و —درتهران این شهر هزار رنگ هزار ملت روزگارمی گذرانند؟
  آیا تا به حال به کوهدشت آمده اید؟
  می دانید کوهدشت کجاست؟
  آیا با مشکلات مردم این شهرستان آشنایی دارید؟

  [پاسخ]

 2. حتما براتون می سازنشون اقای نماینده

  [پاسخ]

 3. عزیزم آب این رودخانه ها مربوط به پایین دست است. شما حق برداشت ندارید! مگر نه اینکه کوهدشت هم حق برداشت ندارد از کشکان آخه خودتان فرمودیننننن.

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط