سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۲:۵۹:۵۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۱۹ ،‌ ۱۰:۰۳
۲۹ فروردین ۱۳۹۶در ۱۰:۴۰ ق.ظ تعداد بازدید: 669 بازدید کد خبر:66494 چاپ خبر

شورش انتخاباتی/ وقتی مردم از رجال سیاسی ناامید می‌شوند

0

مصطفی خدایگان

مصطفی خدایگان – مردم از رجال سیاسی ناامید شده‌اند؛ این تمام ماجرای ثبت‌نام‌های انتخابات امسال است. آنها از قوه مجریه و دیگر نهادهای مسئول مطالباتی دارند که به‌ندرت برآورده شده، بنابراین احساس می‌کنند کسی دردشان را درک نمی‌کند یا اگر درک می‌کند میل و تعهدی به اصلاح ندارد، از این‌رو خود وارد عرصه ثبت‌نام می‌شوند؛ […]

مصطفی خدایگان – مردم از رجال سیاسی ناامید شده‌اند؛ این تمام ماجرای ثبت‌نام‌های انتخابات امسال است. آنها از قوه مجریه و دیگر نهادهای مسئول مطالباتی دارند که به‌ندرت برآورده شده، بنابراین احساس می‌کنند کسی دردشان را درک نمی‌کند یا اگر درک می‌کند میل و تعهدی به اصلاح ندارد، از این‌رو خود وارد عرصه ثبت‌نام می‌شوند؛ یک زن که برای احقاق حقوق کاری خود ثبت‌نام می‌کند در حقیقت نماینده میلیون‌ها کارگر و کارمند شرکت‌ها و مشاغل خصوصی است که سال‌هاست از عدم رعایت قوانین کار توسط کارفرمایان خود رنج می‌برند. این زن می‌خواهد رئیس‌جمهور شود تا به استثمار کارکنان توسط برخی کارفرمایان پایان دهد و عدالت کاری را برقرار سازد.
مردی که با هدف پایان دادن به فساد اقتصادی ثبت‌نام می‌کند نماینده میلیون‌ها نفر از مردم عادی است که دیگر تحمل از دست رفتن سرمایه‌های این کشور تحت عناوین اختلاس، حقوق‌های نجومی، املاک، رانت‌خواری و امثالهم را ندارند.
جوانی که برای پایان دادن به بیکاری وارد وزارت کشور می‌شود نماینده خیل عظیمی از جوانان بیکار و بی‌آینده این کشور است که هرگز در عمل مورد توجه مسئولان نبوده و صرفاً مصرف شعاری و انتخاباتی دارند.
شخصی دیگر می‌گوید آمده‌ام تا بی‌تفاوتی مسئولین نسبت به وضعیت مردم را پایان دهم و دیگری می‌گوید مشکلات اقوام را خاتمه می‌دهم.
یکی برای حل کردن بحران اشتغال و فقر آمده و شعارش خدمت به مردم است؛ شعاری که بارها از زبان مسئولان کشور شنیده‌ایم.
دیگری می‌گوید برای حل مشکلات ازدواج آمده‌ام؛ او نماینده جوانان بیشماری است که پشت سد ازدواج در حال پیر شدن هستند.
شخصی دیگر که احتمالاً نماینده طیف اندکی از مردم ایران است می‌گوید به‌خاطر مسائل زیست‌محیطی و فجایعی که در آینده رخ خواهد داد آمده‌ام.
در این میان یکی دیگر صراحتاً اعلام می‌کند که برای خنده آمده است! این شخص قطعاً نماینده طیف زیادی از مردم ایران است که اغلب اوقات خود را در کانال‌ها و شبکه‌های اجتماعی صرف می‌کنند صرفاً برای این‌که کاری کرده باشند؛ نیروهای انسانی و فکری بسیار زیادی که تمام انرژی، وقت و استعداد خود را برای کامنت‌نویسی، تمسخر و مجادله‌های مجازی به‌کار می‌گیرند و هیچ‌گاه هیچ نهادی به صرافت جهت‌دهی هدف‌دار و اصلاح این وضعیت نیفتاده است.

از میان خیل عظیم ثبت‌نام‌کنندگان انتخابات ریاست‌جمهوری، ‌جز معدود افرادی که برای دیده‌شدن یا سرگرمی به وزارت کشور آمده بودند، اغلب به‌راستی و به‌صورت ناخودآگاه یا خودآگاه احساس وظیفه کرده‌اند و اگرچه امیدی برای تایید شدن توسط شورای نگهبان نداشتند اما با همین ثبت‌نام، به مسئولان و مدیران کشور نشان دادند تا چه اندازه از بهبود اوضاع توسط نهادهای مسئول مأیوس شده و توانایی یا تعهد و انگیزه خود را بیش از مسئولان فعلی می‌بینند.
حال پرسشی که از روند ثبت‌نام‌های انتخابات امسال بر جای می‌ماند این است که آیا اعتراض و شورشی از این بالاتر و شدیدتر نیاز است تا شما مسئولان تکانی بخورید و احساس وظیفه و مردم‌داری در قلب شما بیدار شود؟ آیا این حرکت خودجوش مردم نمی‌تواند اندکی به شما بر بخورد تا نشان دهید واقعاً رجل سیاسی کارآمد هستید، نه پشت میزنشین‌هایی که حتی مردم بسیار عادی یا بچه‌های شش‌ساله احساس می‌کنند در صورت رسیدن به مسند مسئولیت، عملکرد بهتری از شما خواهند داشت.

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. بسیار زیبا، قلمتان سبز

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط