سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۶:۵۳:۵۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۲۳ فروردین ۱۳۹۶در ۹:۲۵ ب.ظ تعداد بازدید: 314 بازدید کد خبر:66423 چاپ خبر

برگزاری آیین گرامیداشت روز مددکار در خرم آباد

0

طی مراسمی و با حضور جمع کثیری از مدیران ارشد دستگاههای اجرایی از مددکاران منتخب ۱۴ دستگاه حمایتی ، امدادی و خدماتی تجلیل بعمل آمد. به گزارش کشکان، به مناسبت سالروز ولادت حضرت علی (ع)، آیین گرامیداشت روز مددکار با حضور جمع کثیری از مدیران کل و معاونین دستگاههای اجرایی، فرماندار خرم آباد و مددکاران […]

طی مراسمی و با حضور جمع کثیری از مدیران ارشد دستگاههای اجرایی از مددکاران منتخب ۱۴ دستگاه حمایتی ، امدادی و خدماتی تجلیل بعمل آمد.

به گزارش کشکان، به مناسبت سالروز ولادت حضرت علی (ع)، آیین گرامیداشت روز مددکار با حضور جمع کثیری از مدیران کل و معاونین دستگاههای اجرایی، فرماندار خرم آباد و مددکاران نهادهای حمایتی ، امدادی ،در سالن اجتماعات اداره کل بهزیستی لرستان برگزار شد.

“دکتر اسداله حیدری” مدیرکل بهزیستی لرستان در ابتدای این آیین با تبریک ولادت حضرت علی (ع) و گرامیداشت روز مددکار به کلیه مددکاران ، گفت بهزیستی لرستان بیشترین  تعدادمددکار را در بین دستگاههای اجرایی ، حمایتی و خدماتی را دارد ودر زمینه خدمات اجتماعی به جامعه هدف مشاوره و خدمات رسانی میکنند.

وی، با تبیین ضرورت و اهمیت مددکاری در دوران معاصر گفت به خاطر تغییر و تحول در زندگی شخصی و اجتماعی ما در سبک زندگی و صنعتی شدن و شهر نشینی و فشرده شدن زمان و مکان و هم چنین گسترش ارتباطات اجتماعی و دگرگون شدن ساختار خانواده ، فقر و بیکاری ، جرم و جنایت ، سوء مصرف مواد مخدر ، حاشیه نشینی در رنج است و با مخاطرات عظیم در زندگی فردی و اجتماعی مواجه است.

مدیرکل بهزیستی در ادامه مهارتهای زندگی، اعم از توانایی حل مسئله ، تفکر خلاق ، ارتباطات بین فردی و همدلی را عوامل ناسازگار با محیط پیرامون جامعه ، به ویژه برای گروههای حساس مانند کودکان و نوجوانان برشمرد و افزود این عوامل حضور مددکاران در نهادهای آموزشی را ضروری می سازد.

دکتر حیدری با بیان اهمیت کار مددکاری گفت : مددکار کسی است که با استفاده از دانش ، تخصصی ، هنر و مهارت و مداخله موثر و رعایت اصول اساسی مددکاری با توسل به ابزارهای علمی، اعم از مشاهده ، مصاحبه و مکاشفه اقدامات لازم و تمام توان خود را برای توانمندسازی و قادرسازی مددجو ، بکار می گیرد.

وی ، رازداری با حفظ اسرار مددجو ، مشارکت دادن با هدف قادرسازی ، پذیرش در راستای حفظ حرمت و کرامت انسانی و داشتن رابطه حرفه ای به منظور پذیرش تفاوتهای فردی و اتخاذ استراتژی متناسب با هر فرد، را از مهمترین اصول مددکاری برشمرد.

“دکتر عبدالهی” فرماندار شهرستان خرم آباد در ادامه، به اهمیت لزوم وجود مددکار در جامعه پرداخت و گفت: جوامع بشری همواره در حال تغییر و دگرگونی است و هر مقطع زمانی مشکلات خاص خود را دارد. و این مشکلات در حوزه ها ی فرهنگی ،اجتماعی و سیاسی دارای دو بخش است که یکی بخش پنهان و دیگری بخش ظاهری آن است ، بنابراین آسیب های اجتماعی نیازمند وجود افراد متخصص در مسائل متناسب با آنهاست.

خاطر نشان میشود در حاشیه این مراسم سرود ملی مددکاری پخش شد و در پایان از جمع کثیری از مددکاران ۱۴ دستگاه حمایتی ، امدادی و خدماتی استان با اهداء لوح و هدایایی تقدیر بعمل آمد.

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. متاسفانه در بعضی موارد از کسانی که شایستگی دریافت این عنوان را نداشتند تقدیر به عمل آمد کاش مسئولان بجای روابط بر اساس ضوابط انتخاب می کردند.

  [پاسخ]

  باران در :

  مضحک ترین انتخاب ،انتخاب مددکار نمونه الشتر بود
  سه ماهه واحد را تحویل گرفته ،شده مددکار نمونه
  انتخاب کاملا غیر کارشناسی و نا عادلانه ایی بود

  [پاسخ]

 2. آقای دکتر (دانشجوی دکترا ) حیدری
  لطفا به جای این ریخت و پاش های بیهوده و مانورهای رسانه ایی ، معوقات و مطالبات کارکنان بهزیستی استان را پرداخت کنید .

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط