سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۹:۲۹:۲۴آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۲۲ فروردین ۱۳۹۶در ۸:۲۱ ب.ظ تعداد بازدید: 148 بازدید کد خبر:66413 چاپ خبر

لرستان میزبان جشنواره کشوری شعر و ادب می‌شود/ تلاش برای شکل‌گیری اتحادیه هنرمندان مسلمان/۱۰۰ هزار هنرمند عضو بسیج هنرمندان هستند

0

رئیس سازمان بسیج هنرمندان گفت: استان لرستان امسال میزبان یکی از ۸ جشنواره شعر و ادب کشور می‌شود. غلامرضا منتظری شامگاه سه‌شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان لرستان ضمن تبریک ایام رجب، بیان داشت: اعتقادم بر این است که هنر نعمت خداوند بوده که بر اندیشه انسان نازل شده و هنر را باید […]

رئیس سازمان بسیج هنرمندان گفت: استان لرستان امسال میزبان یکی از ۸ جشنواره شعر و ادب کشور می‌شود.

غلامرضا منتظری شامگاه سه‌شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان لرستان ضمن تبریک ایام رجب، بیان داشت: اعتقادم بر این است که هنر نعمت خداوند بوده که بر اندیشه انسان نازل شده و هنر را باید نردبان صعود دانست نه وسیله سقوط بدانیم.

وی افزود: از ظرفیت هنر می‌توان برای گمراهی استفاده کرده و یا برای بهره‌مندی و صعود استفاده کنیم که باید تحقق راه دوم در دستور کار قرار گیرد.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان به ویژگی‌های متعالی شهید آوینی اشاره کرد و افزود: نام‌گذاری هفته هنر انقلاب اسلامی و هفته بسیج هنرمندان همزمان با روز شهید آوینی این را نشان داد که آوینی به‌ عنوان معیار و تراز هنر انقلاب است.

وی ابراز داشت: بسیج هنرمندان در دوازدهمین سال تشکیل خود توانسته حدود ۱۰۰ هزار هنرمند ارزشی و دوست‌دار انقلاب را به خود جذب کند.

این مسئول ادامه داد: با صراحت می‌توان گفت بسیج هنرمندان با ۳۰۰ انجمن تخصصی و ۴۰۰ کانون هنری و ادبی بزرگ‌ترین شبکه هنری و فرهنگی کشور بوده که برای مواجه با تهدیدات جنگ نرم آماده شده است.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان به برنامه‌های بسیج هنرمندان در سال ۹۶ اشاره و عنوان کرد: اولین رویکرد ما در سال ۹۶ توجه به رشد و بالندگی استان‌ها و رویکرد دوم نیز بحث مسجد محوری است.

وی افزود: در مسجد محوری دو اتفاق می‌افتد اول اینکه در استان‌ها یک مسجد با صلاح‌دید مدیران استان‌ها به‌عنوان پاتوق هنری و ادبی انتخاب شده و در طول هفته برنامه‌های ادبی و هنری به ویژه برای نسل جوان در آن برگزار می‌شود.

منتظری ادامه داد: بحث دوم ما شکل‌گیری هسته‌های هنری و ادبی در مساجد بوده، چنانکه توجه ویژه به کانون‌ها محور دوم ما در سال ۹۶ است.

این مسئول اظهار کرد: احداث خانه هنرمندان بسیجی در کلیه استان‌ها تا پایان سال از دیگر برنامه‌های مهم ما برای سال ۹۶ است.

وی توجه ویژه به شعار سال را از دیگر اولویت‌های این سازمان در سال ۹۶ دانست و افزود: هنرمندان باید گوی سبقت را از دیگر اقشار در این زمینه بربایند، همچنین امسال برای نخستین بار جشنواره کار، تلاش و خودکفایی را برگزار می‌کنیم.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان گفت: انقلابی بودن ماهیت بسیج بوده و در نتیجه یکی از برنامه‌های ما گسترش گفتمان‌های بصیرتی برای هنرمندان و همچنین انتخاب کتاب‌های مناسب است، از سوی دیگر تقویت اردوهای جهادی و سازندگی برای هنرمندان در سال جاری در دستور کار قرار می‌گیرد.

منتظری افزود: هر موقع روحیه انقلابی از بسیج گرفته شود آغاز فصل بی‌تحرکی و بی‌حرکتی است.

وی در ادامه عنوان کرد: در استان لرستان اقدامات مناسبی صورت گرفته، به نحوی که در مواجه با انحراف در هنر به موقع عکس‌العمل از خود نشان داده‌اند.

این مسئول بیان کرد: ما مأموریتی برای انتخابات نداریم اما بدون پرداختن به مصداق می‌توان زمینه مشارکت بیشتر مردم را برای حضور در آزمون سخت و دشوار انتخابات فراهم کرد.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان در ادامه با اشاره به برگزاری ۸ جشنواره شعر در کشور در سال ۹۶، افزود: لرستان میزبان یکی از این جشنواره‌ها خواهد بود، همچنین آمادگی داریم در تهران زمینه را برای معرفی هنرهای لرستان فراهم کرده و حداقل فصلی یک‌بار ظرفیت‌های هنرمندان لرستان به نمایش گذاشته شوند.

منتظری گفت: اگر در حوزه شعار سال برنامه‌های در لرستان باشد به‌خوبی از آن حمایت خواهیم کرد، امسال سقف اعتبارات استان‌ها نسبت به گذشته افزایش یافته و در بحث ملی نیز ما از تولیدات استان‌ها حمایت می‌کنیم.

وی در ادامه با اشاره به حمایت از ایده‌ها و آثار مکتوب، اظهار کرد: از سوی دیگر امسال طرح تولید۳۰ اثر سرود و موسیقی در کشور برگزار خواهد شد که هر استان‌ها باید یک اثر داشته باشد.

این مسئول در ادامه با اشاره به برگزاری جشنواره جهانی تجسمی مقاومت در کشور، افزود: جشنواره جهانی تجسمی مقاومت در هفته دفاع مقدس در تهران برگزار خواهد شد.

رئیس سازمان بسیج هنرمندان بیان کرد: در عرصه فرهنگ، هنر و ادب در کشور با وضع مطلوب فاصله داشته و گام‌های برداشته‌شده رضایت‌بخش نیست.

منتظری ادامه داد: برای رسیدن به نقطه مطلوب باید بام هدف را در عرصه هنر و فرهنگ تعریف کرده، لذا تمام ظرفیت‌های فرهنگی در مسیری معین حرکت کنند.

این مسئول اظهار کرد: هنر یک زبان بین‌المللی است و اگر می‌خواهیم مفاهیم انقلاب را به‌خوبی منتقل کنیم باید در حوزه بین‌الملل برنامه‌ریزی بیشتری داشته باشیم، در همین راستا شکل‌گیری اتحادیه هنرمندان مسلمان از برنامه‌های جاری ما بوده که گام‌های اولیه آن برداشته‌شده است.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط