سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۶ | ۲۰:۰۲:۲۹آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۲۱ فروردین ۱۳۹۶در ۱۰:۴۳ ب.ظ تعداد بازدید: 362 بازدید کد خبر:66405 چاپ خبر

سد معشوره برای شهرستان پلدختر خیر و برکت است

0

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان:

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان گفت: احداث سد معشوره یک ضرورت انکار ناپذیر برای شهرستان‌های پلدختر‌، کوهدشت و چگنی است‌. ‌دکتر رضا میرزایی در گفت‎وگو با خبرنگار ایسنا‌، اظهار کرد: برای تامین آب شرب پایدار جمعیت آینده شهرستان‌های کوهدشت و چگنی و آب بهنگام کشاورزی ایستگاه‌های پمپاژ شهرستان پلدختر با مشکل مواجه هستیم و تنها […]

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان گفت: احداث سد معشوره یک ضرورت انکار ناپذیر برای شهرستان‌های پلدختر‌، کوهدشت و چگنی است‌.

‌دکتر رضا میرزایی در گفت‎وگو با خبرنگار ایسنا‌، اظهار کرد: برای تامین آب شرب پایدار جمعیت آینده شهرستان‌های کوهدشت و چگنی و آب بهنگام کشاورزی ایستگاه‌های پمپاژ شهرستان پلدختر با مشکل مواجه هستیم و تنها راه حل، احداث سد معشوره است‌.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان ادامه داد: با کمک مهندس بازوند مدیریت ارشد استان، بعد از حل مشکل تخصیص سد و توافق وزارت نیرو و طی مراحل اداری و قانونی و رفع موانع و مشکلات، سد معشوره اجرایی خواهد شد.

وی اضافه کرد: سد معشوره در صورت عملیاتی شدن، هیچ گونه ضرر و زیانی برای شهرستان پلدختر نخواهد داشت و علاوه بر مهار بخشی از سیلاب‌های مخرب فصلی، بلکه آب تنظیمی مورد نیاز ایستگاه‌های پمپاژ واشیان، جایدر، چم مهر و موتور تلمبه‌های مجاز پایین دست را در فصول کم آبی رودخانه تامین خواهد کرد.

میرزایی افزود: طراحی سد معشوره براساس سیلاب‌های فصلی زمستانه و بهاره است نه دبی پایه رودخانه از جمله حق‌آبه‌های پایین دست شهرستان‌های پلدختر و چگنی و حق‌آبه زیست محیطی رودخانه کشکان در آن دیده خواهد شد‌.

میرزایی با بیان اینکه آب و سدسازی یک موضوع کاملا تخصصی است، گفت: طی سال‌های گذشته متاسفانه اطلاعات نادرستی از طرف افراد غیرمطلع و غیرکارشناس در خصوص اجرایی شدن سد معشوره به مردم شهرستان پلدختر داده شده و این موضوع کشاورزان پایین دست که تنها محل درآمد و ارتزاق‌شان رودخانه کشکان بوده را نگران کرده است‌.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان تاکید کرد: سد معشوره برای شهرستان پلدختر خیر و برکت است و حق‌آبه کشت تابستانه آنها را نیز تامین خواهد کرد‌.

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. انقدر باید پیگیری کرد تا به نتیجه برسیم مردم کوهدشت کوتاه نخواهند اومد

  [پاسخ]

  محمد اکبری ازخرمشهر در :

  احداث این سد باعث رفع فقر دراستان خصوصا درکوهدشت خواهدشد وارزش املاک زراعی که تبدیل به ابی میشود۹۰۰ درصد رشدخواهد کرد واین یعنی سرمایه دارشدن افراد فقیر دراستان که به دنبال این اتفاق سرعت توسعه دراستان راچندبرابرخواهد کردوشاید اگراغراق نباشد شمالی نوین درمرکز کشورایجاد خواهدشد ۰که به دنبال آن نیزتفرج گاها ایجاد میشود وصنعت توریسم وگردشگری رشدی عظیم خواهدداشت وبیکاری به حداقل خواهد رسید۰وتلاش درراه ایجاد این سد توسط هرکسی ثواب زیادی خواهد داشت

  [پاسخ]

 2. درود بر شما آقای میرزایی که بطور کاملا علمی موضوع را روشن کردید.

  [پاسخ]

 3. درود خدا بر مهندس میرزایی …کار را باید به کاردان سپرد

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط