سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۶:۵۸:۰۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۰۱ ،‌ ۰۸:۰۱
۱۱ فروردین ۱۳۹۱در ۱۱:۰۴ ق.ظ تعداد بازدید: 304 بازدید کد خبر:664 چاپ خبر

12 فروردین یادآور واقعه ای فراموش نشدنی در تاریخ ملت ایران است

0

سرپرست فرمانداری دلفان گفت: 12 فروردین یادآور رویدادی مهم و فراموش نشدنی در تاریخ ملت ایران به شمار می رود.


‘مهدی پازوكی’ روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: دوازدهم فروردین سال 58 از اعیاد بزرگ ملی و اسلامی است كه مردم به ‌استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی رای آری دادند .

وی افزود : یوم‌الله 12 فروردین، روز محقق شدن شعار استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی و بیانگر این واقعیت است كه ‌مردم ایران استقلال را می خواهند و اجازه دخالت در تعیین سرنوشت خود را به بیگانگان نمی‌دهند.

سرپرست فرمانداری دلفان اظهار داشت: حكومت جمهوری اسلامی ایران با رهبری امام خمینی (ره) بنیانگذاری شد و مدیریت و درایت مقام عظمای ولایت و با پشتیبانی و پیروی امت اسلامی ایران تثبیت شد.

امام جمعه نورآباد نیز گفت : 12 فروردین روز تجلی حكومت الهی و تحقق وعده های خداوند و روز استقلال طلبی واقعی ملت غیور ایران است

حجت الاسلام محمد تقی صرفی پور افزود : پیروزی انقلاب اسلامی مایه یاس و ناامیدی قدرتهای سلطه گر و سلطه طلب در جهان شده است و اعلام حكومت جمهوری اسلامی نیز مسلمانان جهان را امیدوار كرد.

وی افزود : مردم ایران اسلامی با پشتوانه اصیل آموزه‏های اسلام ناب محمدی بتوانند حكومتی اسلامی را به وجود آوردند و در 12 فروردین نوع حكومت آن را با نام جمهوری اسلامی انتخاب كردند.

وی ، بیان داشت : امروز انقلاب اسلامی ایران موجب بیداری و آگاهی ملت های مختلف جهان بویژه كشورهای اسلامی شده است و آنان الگویشان جمهوری اسلامی است تا سرنوشت خود و كشورشان را دراختیار بگیرند.

7270/1625

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 80055967

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط