سرخط خبرها
امروز: چهارشنبه, ۴ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۰:۵۷:۱۳آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۱۷ فروردین ۱۳۹۶در ۱۱:۳۰ ق.ظ تعداد بازدید: 617 بازدید کد خبر:66366 چاپ خبر

ضرورت شایسته سالاری و پرهیز از طایفه گرایی در انتخابات شورای شهر کوهدشت

0

فردین سماقی

گفته اند که: «شرف المکان بالمکین» ارزش هر جایگاه به کسی است که در آن قرار گرفته است. این سخن نغز و پر محتوایی است که از طرفی علما و صاحب نظران اجتماعی از آن در تحلیل«مدیریت و مسایل اجتماعی»استفاده می کنند،واز طرف دیگر این مثل بیانگر «ضرورت تناسب میان مکان و مکین» است. بر […]

گفته اند که: «شرف المکان بالمکین» ارزش هر جایگاه به کسی است که در آن قرار گرفته است.

این سخن نغز و پر محتوایی است که از طرفی علما و صاحب نظران اجتماعی از آن در تحلیل«مدیریت و مسایل اجتماعی»استفاده می کنند،واز طرف دیگر این مثل بیانگر «ضرورت تناسب میان مکان و مکین» است.

بر این اساس فرد باید تناسب«حداقلی» با مسئولیت های یک جایگاه در خانواده، گروه، سازمان یا اجتماع داشته باشد. در غیر این صورت اگر آمادگی ،لیاقت یا ظرفیت پذیرش یک مسولیت در فردی وجود نداشته باشد،حضور آن فرد در آن جایگاه مصداق «ظلم اجتماعی »است. زیرا به قول مولانا: عدل چه بود؟ وضع اندر موضعش/ ظلم چه بود؟ وضع اندر نا موضعش.

با این مقدمه و ضمن احترام به کلیه کاندیداهای محترم و مردم نجیب شهرها و روستاها، اولا به کلیه کاندیداهای محترم پیشنهاد می کنم، به مصداق آیه ی مبارکه ی «و لا تسبو الذین یدعون من دون الله  فیسبوالله  عدوا بغیر علم..=معبود کسانی را که غیر خدا را می خوانند دشنام ندهید مبادا که آنها (نیز) از روی ظلم و جهل به خدا دشنام دهند…(انعام ۱۰۸) از هرگونه تخریب،اهانت، بد اخلاقی و بی اخلاقی پرهیز کنند، زیرا « ادب مرد به از دولت اوست». ثانیا به مردم نجیب و اصیل شهرها و روستاهایمان پیشنهاد می کنم، ضمن تاکید بر شایسته سالاری و دوری طایفه گرایی، به مصداق آیه ی« ان الله لایغیر ما بقوم حتی یغیروا ما با انفسهم=خداوند وضع و حال هیچ قومی را عوض نخواهد کرد مگر خودشان بخواهند»(رعد ۱۱)به قول سعدی علیه الرحمه: جز به خردمند مفرمایند عمل. آنجا که می فرماید: پندی اگر بشنوی ای پادشاه/در همه عالم به از این پند نیست/جز به خردمند مفرما عمل/گرچه عمل کار خردمند نیست.

فردین سماقی- دبیر آموزش و پرور ش شهرستان کوهدشت

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. متاسفم برای خودم که در شهری زندگی میکنم و در این شهر اخباری جز انتخابات و تعصب وجود ندارد

  [پاسخ]

 2. بعضی از عوامل مستقر در اداره مصداق ظلم اجتماعی به جامعه هستند چون علاوه بر اینکه شایسته نیستند بلکه توسط عوامل خارج از آموزش وپرورش بر این نهاد تحمیل شدند ه اند ،اینان همان کسانی هستند که با استفاده ابزاری و نوشتن ابلاغ مدیریت ومعاونت برای اشخاص نالایق وناکار آمد وبیگانه با مردم باعث انتخاب همان اشخاص تحمیل شده می شوند ,جا دارد مسوولین بررسی نمایند ودامن آموزش وپرورش, این نهاد تاثیر گذاررا از لوث این افراد سود جو واز خدا بی خبروکذاب پاک گردد تا شاید شاهد انتخاب اشخاص لایق و مسوولیت پذیر وصادق باشیم ،

  [پاسخ]

 3. کوهدشت طایفه گرا هستند…

  [پاسخ]

 4. ای کاش قبل از برگزاری انتخابات یه امتحان با موضوعات مختلف از جمله شهرسازی ووووواز داوطلبین این سمت حساس گرفته میشدودر مراحل بعدی مصاحبه به عمل می آمد تا…….

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط