سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۷:۰۲:۳۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۲۸ اسفند ۱۳۹۵در ۸:۲۴ ب.ظ تعداد بازدید: 725 بازدید کد خبر:66148 چاپ خبر

نامه یک خطرنگار به دکتر الهیار ملکشاهی

0

حسین ناصری

یک خطرنگار در نامه‌ای خطاب به نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی، خواستار جلوگیری از تعطیل شدن دانشگاه آزاد اسلامی کوهدشت شد. متن نامه خطرنگار خطاب به دکتر ملکشاهی بدین شرح است: جناب آقای دکتر ملکشاهی  نماینده محترم مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی با اهداء سلام و احترام، همان […]

یک خطرنگار در نامه‌ای خطاب به نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی، خواستار جلوگیری از تعطیل شدن دانشگاه آزاد اسلامی کوهدشت شد.

متن نامه خطرنگار خطاب به دکتر ملکشاهی بدین شرح است:
جناب آقای دکتر ملکشاهی

 نماینده محترم مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی

با اهداء سلام و احترام، همان طور که استحضار دارید «مؤسسات آموزش عالی و دانشگاه‌ها در توسعه پایدار نقش اساسی دارند و در توسعه پایدار محلی این نقش پر رنگ‌تر می‌شود.»

بنا بر این مقدمه کوتاه به استحضار می رساند دانشگاه آزاد اسلامی کوهدشت بنا بر سیاست های کلان سازمان مرکزی دانشگاه آزاد کشور در آستانه ی حذف شدن می باشد. البته ضرورت دارد یادآوری کنم که این تصمیم سازمان شامل مراکز دانشگاهی ضعیف می باشد.

خالی از لطف نیست بدانید، ضعف دانشگاه آزاد اسلامی کوهدشت فقط مختص به این دوره نیست و این ضعف ناشی از خرید زمین در مکانی غیر قابل توجیه شروع شد و در ادامه با ساخت ساختمان این دانشگاه در آن مکان نامناسب، این بنیاد غلط پایه ریزی شد.

انصاف حکم می کند که بگویم اگر این مرکز دانشگاهی به مرکز شهر انتقال داده نمی شد و با همان رشته های قبلی به کار خود ادامه می داد خیلی وقت پیش تعطیل می شد.

اگر رشته هایی پرطرف داری هم چون حقوق و ارشد جزا به این مرکز اختصاص نمی یافت، دانشگاه آزاد کوهدشت ۳ سال پیش تعطیل می شد. بنده به نمایندگی از مردم مظلوم کوهدشت از زحمات حضرتعالی در این خصوص کمال تشکر و قدردانی را دارم.

 

و اما جناب آقای ملکشاهی!

متأسفانه باید به عرض برسانم در این مدت که حضرتعالی در کسوت نماینده مجلس شورای اسلامی، افتخار خدمت به مردم کوهدشت و رومشکان نصیب تان شده است، مسئولین استانی و شهرستانی اقدام چشم گیری در جهت پیشرفت این مرکز دانشگاهی بر نداشتند!!!

البته گلایه ما بیشتر از مسئولین شهرستان کوهدشت است، که دست روی دست گذاشتند و از ظرفیت و توان حضرتعالی در مسیر رشد این مرکز دانشگاهی قدمی برنداشتند، تا این که دانشگاه آزاد کوهدشت از مرکز به دانشکده تبدیل شد و اگر این روال ادامه پیدا کند، دانشگاه آزاد کوهدشت به طور کامل حذف خواهد شد.

 

جناب آقای ملکشاهی!

بنده حقیر عضو کوچکی از دانشگاه آزاد اسلامی هستم و نیک می دانم نگارش و انعکاس رسانه ای این نوشتار ممکن است در آینده مشکلاتی برای بنده پیش بیاورد؛ اما وقتی من خود را  خطرنگار(شما بخوانید خبرنگار) خطاب کردم، بر خود لازم می دانم نسبت به انجام رسالت مطبوعاتی خویش اقدام نمایم و مصالح عمومی مردم را فدای موقعیت شغلی خویش نکنم.

حال با وضع موجود دیگر تکلیفی بر عهده حقیر نیست، چرا که این خطر را به حضرتعالی و مردم شریف شهرستان کوهدشت اطلاع دادم.

 

جناب آقای ملکشاهی!

شهرستان کوهدشت از لحاظ جمعیت و وسعت سومین شهر استان لرستان محسوب می شود. اما متأسفانه علیرغم این ظرفیت مرکز دانشگاه آزاد این شهر در جایگاه مناسبی قرار ندارد و با عرض پوزش از مردم مظلوم این دیار باید بگویم که دانشگاه آزاد کوهدشت در مرتبه ای پایین تر از مراکز شهرهایی هم چون الشتر، دروود، پلدختر و الیگودرز می باشد.

 

و اما در آخر…

جناب آقای ملکشاهی! ما همه از ظرفیت و نفوذ حضرتعالی در هیات امنای استان لرستان و سازمان مرکزی دانشگاه آزاد کشور اطلاع داریم و با جرأت می گوییم اگر ظرفیت حضرتعالی در راستای حل این مشکل فعال شود، دانشگاه آزاد اسلامی کوهدشت از خطر تعطیلی در امان خواهد ماند وگرنه این فرصت با ارزش هم چون فرصت های دیگر سوخته خواهد شد و تنها کسی که در این بین قربانی خواهد شد، فرزندان مظلوم و محروم این دیار خواهند بود.

امید آن می رود حضرتعالی در اولین فرصت برای حل این مشکل آستین همت بالا بزنید و برگ زرینی به کارنامه کاری خود بیفزایید.

والعاقبه للمتقین

حسین ناصری

 

 

 

دیدگاه

 1. جبهه سوم متشکل از افرادی با سلایق مختلف سیاسی در شهرستان کوهدشت است که قصد کارکردن برای باند و جناح را ندارند و تلاش دارند که شهری آبادتر برای خود و دیگر همشهریان ایجاد کنند?

  https://t.me/joinchat/AAAAAEK6gvnt3S_ns8JyHQ

  [پاسخ]

 2. با سلام خدمت خطرنگار عزیز
  دوست عزیز میشه شما بگین اقای ملکشاهی کی دکتر شدن؟ دکتراشون رو کدوم دانشگاه گرفتن؟
  در ضمن سیاست تاسیس دانشگاه و مراکز اموزش عالی در شهرستانهای کوچک یک سیاست غلط بود که فقط برای کسب دارمد زایی برای یه عده ادم خاص بود و این باعث شد لطمه جبران ناپذیری به جامعه علمی کشور بزنه، اما خداروشکر کاهش رشد جمعیت دانشجوی کشور باعث شده که این مراکز خود به خود به سمت تعطیل شدن برن.

  [پاسخ]

  حسین ناصری/ خطرنگار در :

  سلام برادر
  قطع به یقین اگر مقدمه دو خطی مطلب را دقت فرمایید به نقش دانشگاه ها در توسعه شهری پی خواهید برد.
  اما بنده با این قسمت از کامنت حضرتعالی که می فرمایید تاسیس مراکز دانشگاهی در شهرهای کوچک لطمه به جامعه علمی کشور زده کاملاً موافقم.
  اما باید به عرض برسانم شهرستان کوهدشت از لحاظ جمعیت و وسعت سومین شهرستان استان لرستان محسوب می شود و می بایست واحد های دانشگاهی قوی تر از حال موجود داشته باشد.
  متأسفانه حاکمیت رقابت های گروهی و جناحی در مدیریت این مراکز علمی در ادوار مختلف باعث شده تا پتانسیل و توان شهرمان فعال نشود و در این قسمت هم سهمی از پیشرفت نداشته باشیم.

  [پاسخ]

  مهدی اسدیان فیلی در :

  مورچه چیه که کله پاچه اش چی باشه.
  بعنوان فردی که اموزش عالی را گذروندم و الان دانشجو تخصص جراحی عمومی هستم میگم.
  مثلا خرماباد که انقدر بزرگ دو سه برابر کوهدشته هم نباید انقدر مراکز علمی و دانشگاهی خخخ البته خنده ام میگیره بگم دانشگاهی و علمی چون. هیچ گونه مقاله و پژوهشی در این مراکز به اصطلاح علمی صورت نمیگیره.
  عزیز خطرنگار
  شما گویا از اوضاع و احوال کشور بی خبر هستید.بنده دوستانم الان در اموزش پروش دارند تدریس ریاضی میکنند. دانش اموختگان دانشگاه شریف و امیرکبیر هستند. وقتی دانش اموختگاه شریف و امیرکبیر که دو دانشگاه مطرح ایران هستند. هرچند چنان آش دهن سوزی هم نیستند.(عرض میکنم)
  نمیتوانند سهمی در توسعه کشور داشته باشند.
  دانشگاه آزاد کوهدشت خرماباد و الشتر و رومشکان میخوان داشته باشند؟
  حقیقت منم دوست دارم هرچه زودتر در اینگونه مراکز به اصطلاح علمی بسته بشه.
  بروند پی کارشان به امید آن روز
  ولی درباب شریف برادر خودم دانش اموخته دانشگاه شریف هست الان هم در کانادا مشغول به کار
  خودش بعدا به هندوستان همین کشوری که نصف مردم نون خوردن ندارن رفته و الان واقعا خودش برایم گفت کشور هند چقدر از نظر فناوری اطلاعات و دیگر زمینه ها تحصیلی واقعا از ایران و این دانشگاه شریف بالاتره امکانات هر لحاظ بگیری.
  واقعا مهندس تربیت میکنند
  حتی دانشگاههای دسته دومشان از نظر پژوهش بسیار بالا هستند.
  حال هند یک میلیارد جمعیت داره نرفته در هر دهات و روستاش یک مرکز علمی بزنه حال کوهدشت و خرماباد شهر هستند. اگر همین روند پیش میرفت خدا وکیل در روستایی پدری ما گرزکل هم یک دانشگاه میزدند. خخخخ
  خدا رو شکر تعطیل میشوند اینها.
  توسعه و پیشرفت با تظاهر به پیرشفت زمین تا اسمان فرق میکند.
  البته میشد دانشگدهای دانشگاه لرستان را بین ۴ شهر پرجمیعیت استان تقسیم کرد.
  و این پولی را که صرف توسعه این مراکز علمی ورشکسته صرف شده در اون بکار میبردن.
  در نگاه کشوری هم واقعا چه حمایتی از قشر دانشجو واقعی میشه که تحصیل کرده ها به خداوندی خدا یا معلم ریاضی و فیزیک شده اند.
  یا اینکه چلو کبابی باز کردند. و یا فرار کرده اند به خارج از ایران
  و مثل معروف
  نون هر منی گاولون جافر
  را در عرصه عمل واقعا دیدم.
  الان همه دارن رو میارن سمت پزشکی در تلوزیون هم تبلیغ میکنند با بی شرمی خوب فردی که ۱۰ میلیون میده سی دی بخره تا بشه دکتر این فرد مسئولیت پذیره؟؟؟
  برای چی انقدر زور میزنن طرف پزشکی. بخاطر معاشه
  که صدرصد اشتباهست باید عشق این کار باشه .

  [پاسخ]

  حسین ناصری/ خطرنگار در :

  سلام جناب آقای اسدیان
  حضرتعالی به نحوی دیگر حرف بنده رو تکرار کردید. مثلاً در این جا که فرمودید”البته میشد دانشگدهای دانشگاه لرستان را بین ۴ شهر پرجمیعیت استان تقسیم کرد.” خوب ما هم همین رو گفتیم. ما گفتیم کوهدشت سومین شهر استان لرستان از لحاظ جمعیت و وسعت است و سهم آن در حوزه مراکز علمی و دانشگاهی ضایع شده است!!!
  من منکر مشکلات مراکز آموزش عالی و دانشگاهی نیستم. در این وجیزه کوتاه یک خواسته به حق از شهروندان مظلوم و محروم کوهدشت مطرح شده است.
  به امید داشتن شهری پیشرفته

 3. سلام اقای ناصری عزیز
  به نظر من خودت را اذیت نکن خودت بهتر از من میدونی افرادی که صادقند و روحیه انتقاد پذیری دارند =پیشرفت نخواهند کرد ودر پست های عالی جایی نخواهند داشت سرت تو کار خودت باشه بسپار به بالا سری

  [پاسخ]

  حسین ناصری/ خطرنگار در :

  همشهری عزیز!
  ما وظیفه ی خود را انجام دادیم.
  ما امیدواریم این نقدها هم چون قطرات آب که در سنگ نفوذ می کنند، کارساز خواهند بود.

  [پاسخ]

 4. لازم نیست.خطر را به ایشان یادآوری کنی بزرگترین خطر خودشه امیدوارم که خداوند متعال به راه راست هدایتش کنه

  [پاسخ]

 5. سلام اقای ناصر خودتون اذیت نکن این بحث کاری پیش نمیبره ن نماینده تون از پس کاری بر میاد ن شماها پس همون …دانشگاه ازاد بمونید بهتر

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط