سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۲۴ آذر , ۱۳۹۶ | ۲۳:۲۱:۴۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۲۶ اسفند ۱۳۹۵در ۹:۰۷ ب.ظ تعداد بازدید: 282 بازدید کد خبر:66108 چاپ خبر

ثبت محوطه و مجموعه پادگان ۰۷ در فهرست آثار ملی کشور

0

غلامرضا سلیمانی از ثبت محوطه و مجموعه پادگان ۰۷ شهرستان خرم آباد در فهرست آثار ملی کشور خبر داد. به گزارش کشکان، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با اعلام این خبر گفت: در راستای اهداف حفاظتی و بند (ج) ماده ‌واحده قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی کشور مبنی بر ثبت آثار […]

غلامرضا سلیمانی از ثبت محوطه و مجموعه پادگان ۰۷ شهرستان خرم آباد در فهرست آثار ملی کشور خبر داد.
به گزارش کشکان، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با اعلام این خبر گفت: در راستای اهداف حفاظتی و بند (ج) ماده ‌واحده قانون تشکیل سازمان میراث فرهنگی کشور مبنی بر ثبت آثار ارزشمند منقول و غیرمنقول فرهنگی تاریخی کشور، این اداره کل پس از انجام بررسی و کارشناسی لازم اقدام به گردآوری پرونده ثبتی محوطه و مجموعه پادگان ۰۷ خرم آباد نمود و این اثر تاریخی در تاریخ ۱۰/۷/۱۳۹۵ به شماره ۳۱۵۶۸ در فهرست آثار ملی به ثبت رسید.
سلیمانی عنوان کرد: ابنیه واقع در پادگان ۰۷ از سلسله بناهای به جا مانده از دوران پهلوی اول در شهر خرم آباد است که با هدف و کاربری نظامی احداث شدند و حفظ آنها به عنوان بخشی از تاریخ شهر خرم آباد و همچنین بازخوانی سبک معماری زمان خود که دارای ویژگی های خاصی بوده حائز اهمیت است.


در ادامه محمدرضا اسدی معاون میراث فرهنگی استان گفت: محدوده پادگان ۰۷ با پلان کلی مربع شکل در محدوده شهری خرم آباد واقع و از ۴ جهت به خیابانهای انقلاب در غرب، خیابان مصلی در شمال، خیابان سیروس در جنوب و محله اسد آبادی در شرق منتهی می شود.
وی در پایان افزود: با توجه به مستندات موجود و کارشناسی صورت گرفته، در فضای اصلی پادگان ۲۰ بنای قدیمی مربوط به دوره پهلوی اول وجود داشته که اکنون ۱۶ بنا از آنها باقی مانده و از این تعداد ۷ بنا دارای ارزش ثبتی و بقیه واجد ارزش حفاظتی هستند.

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط