سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۷:۲۱:۳۲آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۲۳ اسفند ۱۳۹۵در ۹:۳۰ ق.ظ تعداد بازدید: 181 بازدید کد خبر:65973 چاپ خبر

نام لرستان در میان پنج استان امن کشور٬ به برکت خون شهدا است

0

معاون سیاسی٬ امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان:

معاون سیاسی٬ امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان گفت: امنیت حاکم بر کشور و همچنین قرار گرفتن نام لرستان در میان پنج استان امن کشور٬ به برکت خون شهدا است. حبیب الله خجسته پور، معاون سیاسی٬ امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان در همایش «الگوهای صبر و مقاومت» و روز «شهید»، به پیشرفت های سال های اخیر […]

معاون سیاسی٬ امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان گفت: امنیت حاکم بر کشور و همچنین قرار گرفتن نام لرستان در میان پنج استان امن کشور٬ به برکت خون شهدا است.

حبیب الله خجسته پور، معاون سیاسی٬ امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان در همایش «الگوهای صبر و مقاومت» و روز «شهید»، به پیشرفت های سال های اخیر استان لرستان در زمینه های مختلف اشاره کرد و اظهار داشت: اگر امروز افتخار می کنیم که استان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی در اجرای منویات رهبر معظم انقلاب می‌باشد٬ به این معنی است که در مسیر شهید و شهادت گام برداشتیم.

وی با تاکید بر نقش بی بدیل مادران و همسران شهدا در طول جنگ تحمیلی و دوران پس از آن گفت: در دوران دفاع مقدس٬ مادران و همسران این سرزمین٬ ارزشمندترین داشته خود که همان وجود مقدس شهداست را تقدیم کردند و امروز نیز پیام شهدا را زینب گونه به گوش جهانیان رسانده اند.

خجسته پور٬ انسان را در بررسی و سنجش ارزش‌ها٬ دارای ذهنی مقایسه ای دانست و افزود: بر طبق این تعریف اگر بخواهیم ارزش و اعتبار خانواده شهدا را بسنجیم٬ باید گفت که تنها گروهی که می شود آن‌ها را با خانواده شهدا سنجید٬ فقط خود شهدا هستند.

وی با بیان اینکه شهادت تنها مختص به دوران جنگ تحمیلی نیست، افزود: باب شهادت همچنان باز است و جان دادن در راه خدا و در جهت حفظ ارزش‌های نظام از وظایف همه ماست.

مراد روشنی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان نیز در این همایش به ویژگی های بارز شهدا اشاره کرد و گفت: همه ما باید از صداقت٬ صراحت٬ عزت٬ حریت٬ مردانگی و شرافت شهدا درس بگیریم تا بتوانیم بار بزرگ و وظیفه سنگینی را که بر دوش ما نهاده اند به سرمنزل مقصود برسانیم.

همایش «الگوهای صبر و مقاومت» و روز «شهید» روز یکشنبه ۲۲ اسفندماه با حضور مدیران استانی و خانواده شهدا در محل سالن همایش های جهاد کشاورزی شهرستان خرم آباد برگزار شد که در پایان این همایش از خانواده چند شهید استان تقدیر بعمل آمد.

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. راست میگوی چون تو کوهدشت هر خانواده که میخاد واسه یک عروسی برای یک ساعت بره تو خانواده قرعه میندازن که کدوم نگهبان بمانند تا بقیه برن تازه باید نگهبان شام نخوره تا شام عروسی واسش بیارن

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط