سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۴:۴۵:۲۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۱۶ فروردین ۱۳۹۲در ۶:۱۸ ب.ظ تعداد بازدید: 98 بازدید کد خبر:6597 چاپ خبر

با موج نمی توان حماسه سیاسی خلق کرد

0

  شهردار تهران با اشاره به اینکه با اصطلاحاتی همچون موج نمی توان حماسه سیاسی آفرید گفت: در انتخابات ریاست جمهوری تنها باید به شاخصه های رهبری توجه کرد. به گزارش لکنا به نقل از مهر، محمدباقر قالیباف شامگاه پنجشنبه در جمع علما و روحانیون حوزه علمیه مشهد در محل مسجد العلی، اظهار کرد: مدیریت […]

ghalibaf-mayor-تهران-قالیباف

 

شهردار تهران با اشاره به اینکه با اصطلاحاتی همچون موج نمی توان حماسه سیاسی آفرید گفت: در انتخابات ریاست جمهوری تنها باید به شاخصه های رهبری توجه کرد.

به گزارش لکنا به نقل از مهر، محمدباقر قالیباف شامگاه پنجشنبه در جمع علما و روحانیون حوزه علمیه مشهد در محل مسجد العلی، اظهار کرد: مدیریت کشور باید در چارچوب نظام و متمایل به مکاتب دست ساز بشر نباشد زیرا این گرایش انحراف و آب در آسیاب آمریکا ریختن است.

وی با بیان اینکه تداوم و جاودانگی انقلاب اسلامی به برکت آرمان‌های بلند امام، خون شهدا و حضور حداکثری و همیشگی آحاد ملت است افزود: در کشورمان بزرگترین نعمت را در اختیار داریم و این نعمت زندگی در نظام اسلامی و زیر بیرق و پرچم ولایت فقیه است.

انقلاب ایران سیاسی نیست

قالیباف تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب سیاسی نیست چرا که این انقلاب دستاورد نیت‌های خالص مردمی است که پایبند به اسلام، نظام، انقلاب، رهبر و ولایت فقیه بوده اندو در راه توسعه دین پای کار آمده‌اند.

وی با تاکید براینکه در فراز و نشیب‌های بعد از انقلاب صبر همراه با حضور پرشور ملت  در عرصه‌های انقلابی به خاطر وفاداری به  آرمان‌های مقدس نظام است افزود: حضور حداکثری مردم در 22 بهمن 91 با وجود تحریم‌ها و شرایط نا به سامان به ویژه در حوزه اقتصاد نشان دهنده این حقیقت است که انقلاب و نظام حامیان همیشگی خود را دارد.

شهردار تهران یادآور شد: ایده پردازان غربی که در دهه‌های اخیر دین را افیون جامعه می‌دانستند، حال به صراحت اعتراف می‌کنند که قرن 21، قرن روح‌الله است.

وی با بیان اینکه زمانی انقلاب به وقوع پیوست که حاکمیت در جهان در سیطره بلوک غرب و شرق بود و دین جایگاهی در زندگی بشر نداشت افزود: حماسه عظیم دفاع مقدس حماسه‌ای سیاسی بود و ذلت صدام را به اثبات رساندیم و به برکت خون شهدا و مظلومیت‌های پشت خاکریزهای جبهه عزت نظام اسلامی توسعه یافت و جاودانه شد.

قالیباف با تاکید بر اینکه تداوم انقلاب و عزت نظام اسلامی با سیاست‌های خارجی راه به جایی نبرده است افزود: عزت و جاودانگی نظام مقدس اسلامی نشأت گرفته از سنت و وعده الهی است.

وی تاکید کرد: مبانی نظری و برنامه عملی با عنوان 2 رکن مهم توسعه یافتگی و حل مشکلات اقتصادی و فرهنگی است.

شهردار تهران افزود: برای مدیریت صحیح در مرحله نخست باید به مبانی نظری نگاه ویژه ای داشت و با برنامه‌ریزی صحیح به اجرای آن مطابق با شرایط بپردازیم.

وی تصریح کرد: مدیریت و اداره باید در چارچوب نظام اسلامی باشد و هرگونه تصمیم‌گیری که منافات با نظام اسلامی داشته باشد و متمایل به مکاتب دست‌ساز بشر شود، نوعی انحراف محسوب و این یعنی آب در آسیاب آمریکا ریخته‌ و به خون شهدا خیانت کرده‌‌ایم.

قالیباف با تاکید بر تکیه بر خرد جمعی بیان کرد: صداقت، عقلانیت، خیانت و گذشت از مواردی است که باید در حوزه مدیریت لحاظ و به نوعی باید پرکار باشیم و کار را خوب ارائه کنیم.

حزب اللهی به شعار بسنده نمی کند

قالیباف گفت: حزب‌اللهی کسی است که کارآمدی دین در جامعه را به اثبات برساند و کسی که فقط در این حوزه به شعار بسنده کند، خیانت به نظام و آرمان‌های انقلاب کرده است.

عضو ائتلاف پیشرفت با بیان اهمیت انتخابات پیش رو و حضور حداکثری و مشارکت همگانی مردم افزود: انتخابات عرصه‌ای است که باید در آن با انقلاب و آرمان‌های امام راحل تجدید پیمان کنیم.

قالیباف با یادآوری اینکه انتخاب رئیس جمهور با عنوان رئیس قوه مجریه سبب حل بحران بسیاری از معضلات در کشور می‌شود افزود: کاندیداهای شرکت کننده در انتخابات و افرادی که رأی می‌دهند در مسئله انتخابات تأثیرگذار هستند.

عضو ائتلاف پیشرفت تصریح کرد: مردم باید تصمیم و نگاه عقلانی و به دور از احساس در انتخابات داشته باشند.

وی افزود: ایجاد تنش و اصطلاحاتی همچون موج به دور از فرهنگ دینی بوده و بیشتر تمایل به فرهنگ غرب داشته و این نگاهی احساسی و بدور از منطق و عقلانیت است.

وی تصریح کرد: با موج نمی‌توان حماسه سیاسی خلق کرد چرا که حماسه همچون فرهنگ عاشورا و حماسه دفاع مقدس به دور از ریا، دروغ و پرده دری است و در واقع حماسه در خود بار معنوی و دینی دارد.

عضو ائتلاف سه‌گانه اصولگرایان تاکید کرد: اگر در انتخابات به شاخصه‌های رهبری توجه جدی داشته باشیم می‌توانیم با انتخابی عقلانی و به دور از بداخلاقی‌ها رئیس جمهور کارآمد را انتخاب کنیم.

وی با بیان اینکه کاندیدای ریاست جمهوری باید توانایی خلق حماسه سیاسی با کارنامه، برنامه و تیم کاری مشخص داشته باشد افزود: لازمه ریاست قوه مجریه توانایی مضاعف و برنامه‌ریزی صحیح است و داشتن کارنامه، برنامه و تیم کاری سه اصل اساسی در اداره صحیح دولت است.

شهردار تهران با اشاره به نقش مهم علما و روحانیون در اداره کشور گفت: هیچ صنفی به اندازه روحانیت در جبهه شهید نداده و باید در جبهه نظام همواره علما پای کار باشند.

 

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط