سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۶:۴۰:۰۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۱۹ اسفند ۱۳۹۵در ۶:۳۵ ب.ظ تعداد بازدید: 1,289 بازدید کد خبر:65913 چاپ خبر

مسئولین زحمتکش لرستان و رتبه ی اول خودکشی کشور!

0

محمد قبادی

کاش لرستان گذرگاه تاریخ هیچ وقت درگیر سیاست زدگی نمی شد، کاش لرستان در مجلس هیچ نماینده ایی نداشت که باعث شود هر چهار سال یکبار به جان هم بیفتیم و بعد او برود در مجلس و عیش جهان ببرد و به لطف آراء ما به سفرهای خارجه رفته و ما مردم چهار سال با هم در دشمنی خونی به سر ببریم و نتیجه اش بشود بیشترین آمار بیکاری، خودکشی و… کشور به جای بیشترین اشتغال زایی، کارآفرینی و…

چندی پیش سونامی طلاق، بیکاری و اعتیاد را گوشزد کردیم اما گویا گوش شنوایی نبود و اکنون نیز خودکشی افسار پاره کرده و جولان می دهد،این امور وابسته به هم و مانند یک زنجیره  که اکثرا از بیکاری سرچشمه می گیرند، در جریان هستند. بار روانی بیکاری سبب افزایش خشونت، افسردگی و رفتارهای خود آسیب رسان (خود زنی، اعتیاد و خودکشی) و دیگر آسیب رسان (درگیری ها و قتل هایی بدلیل کاهش سطح تحمل به دلیل عدم تغذیه مناسب روحی و روانی) می شود.

جوانانی که باید مولد جامعه باشند و نیروی پیشران اجتماع و اقتصاد، به دلیل عدم وجود کار با حقوق مکفی یا در کافه ها و مکان های آسیب زا در حال گذراندن ایام شباب به بطالت هستند و یا مجبور به مهاجرت به شهر رویایی تهران می شوند برای شغل آینده دار کارگری که ثمره اش اگر اعتیاد یا سایر بیماری های رفتاری نباشد سرد شدن روابط خانوادگی مخصوصاً در بین متاهلین است.

چرا استان لرستان که یکی از جوان ترین استان های کشور است باید در محرومیت مطلق باشد؟چرا لرستان و جوان لرستانی باید میزان بیش از حد نرمال بیکاری را داشته باشد؟ آیا دلیلش بی استعدادی جوانان و مردم لرستان است یا اشتباه آنها در انتخاب هایشان یا شاید دلیلش عدم درخواست و پیگیری است.

با توجه به آمار رسیده بعضی استانها در اشتغال زایی اول شده اند، بعضی در کارآفرینی اول شده اند، بعضی در جذب توریست، بعضی در صادرات محصولات کارخانه هایشان به خارج استان و خارج کشور عنوان اول را کسب کرده اند، بعضی استان ها نیز عنوانی کسب نکرده اند، ولی استان لرستان با توجه به تلاش شبانه روزی نمایندگانش در مجلس شورای اسلامی و سایر مسئولین زحمتکش که مفتخر به دادن وعده ساخت کارخانه های مختلف (از قبیل خودرو سازی، قطعات خودرو، پتروشیمی، ذوب آهن و سد معشوره برای ایجاد صدها شغل و صادر کردن محصولات به خارج و… ) برای از بین بردن بیکاری، ایجاد مکان های تفریحی شاد و سالم برای جوانان و… هستند، متاسفانه یکی از رتبه های اول کشوری خودکشی به لرستان رسید، این در حالیست که پیشتر رتبه های بالای بیکاری را نیز به خود اختصاص داده بودیم.

خسته نباشید به نمایندگان خدوم و مردمی استان لرستان!!

نمایندگان محترم استان در مجلس شورای اسلامی دقیقا چه کاری انجام می دهند که در استان لرستان خبری از یک کارخانه معتبر نیست!!! نمایندگان استان چرا نمی توانند مجوز ساخت سد معشوره را بگیرند که برای استان لرستان سود مطلق است و با کمال ناباوری بعضی هیچ تلاشی نمی کنند و فقط یک شو تلوزیونی و خبری راه می اندازند و از طرف دیگر یکی از نمایندگان مخالف این طرح است و استدلالش همان استدلال ترکمانچای است که چند نفری از این سد ضرر می کنند ولی نمی گوید که صدها باغ و کشت های کشاورزی بدون نیاز به منابع زیر زمینی آباد می شوند و همان چند نفر درآمد بیشتری خواهند داشت و قضیه چیزی دیگر است!!!

کاش لرستان گذرگاه تاریخ هیچ وقت درگیر سیاست زدگی نمی شد، کاش لرستان در مجلس هیچ نماینده ایی نداشت که باعث شود هر چهار سال یکبار به جان هم بیفتیم و بعد او برود در مجلس و عیش جهان ببرد و به لطف آراء ما به سفرهای خارجه رفته و ما مردم چهار سال با هم در دشمنی خونی به سر ببریم و نتیجه اش بشود بیشترین آمار بیکاری، خودکشی و… کشور به جای بیشترین اشتغال زایی، کارآفرینی و…

نمایندگان و مسئولین محترم استان لطفا با سعه صدر جواب بدهند، دستاوردشان برای مردم در ۱ سالی که از این دوره مجلس گذشت چه بود؟ آنهایی هم که دو دور است تشریف دارند لطفاً افتخارات دور قبل را نیز بیان بفرمایند؟

 

محمد قبادی         

کارشناس ارشد روانشانسی بالینی/ دبیر سرویس سلامت کشکان

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. نماینده الشتر نور اباد که هیچ

  [پاسخ]

 2. با سلام و تشکر از آقای قبادی برای عنوان کردن این مطلب.بیشتر جوانان لرستان روز و روزگار خود مون رو با بیکاری می گذرونیم و به روزمرگی و افسردگی میرسیم و کسی هم از مسولین به فکر چاره نیست.متاسفانه کار و تفریحی که وجود نداره برای جوانان و درآمد و پاسخگویی هم که وجود نداره.نزارید و نگذارید که ذهن جوانان به این سمت بره که این جبر جغرافیایی است و محکوم به مرگ هستند.شما در قبال تک تک این جوانان مسولید اما عادت دارید به بی مسولیتی…جوانان هم نباید به درد و زجری ک میکشن سکوت رو هم اضافه کنن… باز هم تشکر از آقای قبادی.

  [پاسخ]

 3. سلام متن زیابی است ولی شک ندارم ادبیات ،طرح سوالات لحن و خیلی ………. دزدی از نوشته اینجانب بوده است

  [پاسخ]

 4. متاسفم واسه مسئولین.
  عالی بود آقای قبادی دستت درد نکنه .

  [پاسخ]

 5. متاسفم واسه مسئولین
  عالی بود آقای قبادی دستت درد نکنه

  [پاسخ]

 6. عالی بود آقای قبادی
  متاسفم واسه مسئولین

  [پاسخ]

 7. بیکاری واقعا یکی از عامل های مهم خودکشی است واین مشکل می تونه با دادن جای بعضی از کارکنان وخیلی ازشغل ها که مسول شان سنی از ان ها گذشته به جوانان درصدی از ان حل شودبا ایدهای جدیدوبروز .

  [پاسخ]

 8. آقای قبادی سلام و درود بر شما…..مطلبتون مثل همیشه آموزنده و حرف دل همه ی ماست ..متاسفانه طی چند سال شاهد فاجعه ناگواری همچون بیکاری ،خودکشی،افسردگی وخیلی چیزای دیگر هستیم.که متاسفانه مسئولین هیچ گونه اقدامی نمی کنند.مشاوره در مدارس وحتی دانشگاه خیلی کم رنگ شده و دانش آموزان بدلایل مختلف فقر و بیکاری کمبود امکانات آموزشی و مشکلات روحی دست ب خودکشی میزنند…

  [پاسخ]

 9. سلام و تشکر از جناب آقای قبادی بابت مطلب و دغدغه حل این مشکل و بحران که گریبانگیر جوانان استان شده که عمده ترین دلیلش هم بیکاری هست و روزمرگی و نهایتا افسردگی از بابت ناتوانی در برابر زندگی.امیدواریم و امیدواریم که صدای جوانان استان و زجری که از بابت مشکلات بیکاری و روزهای تکراری بدون سرگرمی و ازدواج دارند به گوش مسولین برسد…که اینچنین مردم با درد و زجر و بدبختی انس نگیرند..این روزا شاید باید فریاد بزنیم تا ما رو بشنوند و ببینند….آن هم شاید..

  [پاسخ]

 10. محمد بساطی (بلوطستان):
  ?مادر الشتری که دو دخترش را کشت و خود نیز خودکشی کرد
  ✍ شاهد از غیب رسید
  مادر الشتری بعد از به قتل رساندن دو دختر۱۰ ساله و ۱۲ ساله اش، بوسیله طناب خود را به دار انداخت

  [پاسخ]

 11. واقعا جای تاسف داره

  [پاسخ]

 12. با سلام و خسته نباشید.
  متن شما خییییلی عالی بود من که از این همه بی عدالتی که در حق استان عزیزم میشود خیلی ناراحتم. استانی که تاریخ نشان داده چه بزرگانی را تربیت کرده واااقعا ظلم است که همچین بلاهایی سرش بیاد.

  [پاسخ]

 13. متاسفا کار از پایبست ویران است استاد

  [پاسخ]

 14. تا وقتی بیرون بودن یک تار موی دختران این جامعه مهم تر از خودکشی جامعه درست نمیشه

  [پاسخ]

 15. اگر فردسی زنده بود میفرمود
  بسی مسئولین اختلاس کردن در این سال سی
  در آخر از فردایی خودکشی کردن جوانان پارسی

  [پاسخ]

 16. به حق درست گفتی

  [پاسخ]

 17. به حق درست گفتی استاد

  [پاسخ]

 18. درود بر شما وقتی متن را خواندم درتنهایی گریستم

  [پاسخ]

 19. به امید روزهای بهتر

  [پاسخ]

 20. امیدوارم مسئولین از خواب خرگوشی بیدار بشن و بدونن که مسئول باید روزی پاسخگو باشه به مردم نشد فردا به خدا.و این معظل در تمام ایرانه دو ماه پیش در یکی از خیابانهای تهران جوانی جلوی چشم ما خودشو سوزوند .

  [پاسخ]

 21. متاسفانه انچه این روزها بی ارش شده جان انسان است … امیدواریم مسیولین ذره ای ب این فکر کنند ک چه میشود جوانی با هرار امید و آرزو مرگ را آخرین راه رهایی و دلخوشی خود میبیند … ای کاش کمی فکر کنیم این مرگ که برای عده ای حتی نامش هم وحشت آور است چگونه برای عده ای یک نعمت میشود

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط