سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۶:۴۸:۳۱آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۱۹ اسفند ۱۳۹۵در ۹:۲۹ ق.ظ تعداد بازدید: 593 بازدید کد خبر:65907 چاپ خبر

لرستان دومین استان خسارت دیده از جنگ است/ به خاطر معشوره مردم کوهدشت به دولت بی اعتماد شده اند/ روحانی خلف وعده کرده است

0

نماینده ی کوهدشت و رومشکان در مجلس:

ملک‌شاهی مشکل بیکاری مردم کوهدشت را ناشی از مشکلات آبی که دولت در حل آن خلف وعده کرده است، برشمرد. هفته نامه «نماینده»/حوزۀ انتخابیۀ شهرستان‌های کوهدشت و رومشکان حوزۀ بسیار وسیعی به لحاظ جغرافیایی است. جمعیت قابل توجهی نیز دارد یعنی بیش از ۲۳۰ هزار نفر در این منطقه زندگی می‌کنند که اساسی‌ترین مشکل آنها […]

ملک‌شاهی مشکل بیکاری مردم کوهدشت را ناشی از مشکلات آبی که دولت در حل آن خلف وعده کرده است، برشمرد.

هفته نامه «نماینده»/حوزۀ انتخابیۀ شهرستان‌های کوهدشت و رومشکان حوزۀ بسیار وسیعی به لحاظ جغرافیایی است. جمعیت قابل توجهی نیز دارد یعنی بیش از ۲۳۰ هزار نفر در این منطقه زندگی می‌کنند که اساسی‌ترین مشکل آنها معضل بیکاری است که متأسفانه دولت در این زمینه مساعدت ندارد. اینها بخشی از گفت‌وگوی «الهیار ملک‌شاهی» نمایندۀ مردم کوهدشت و رومشکان با هفته‌نامۀ «نماینده» است.
الهیار ملکشاهی کارشناس ارشد حقوق و نمایندۀ دوره‌های نهم و دهم مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی خانه ملت از حوزۀ انتخابیۀ کوهدشت و رومشکان است. وی سابقۀ ریاست بر دادگستری استان کرمانشاه و استان لرستان و همچنین معاونت قضایی دیوان عدالت اداری کشور را در کارنامۀ خود دارد.
وی با بیان اینکه مشکل بیکاری در این مناطق قابل حل است، افزود: «این منطقه حدود ۲۰۰ هزار هکتار زمین کشاورزی مرغوب داشته و ۲۷۳ میلیون مترمکعب تخصیص آب از رودخانۀ اطراف کوهدشت نیز وجود دارد که قرار بوده سدی به نام معشوره در آنجا ساخته شود.»
ملک‌شاهی تصریح کرد: «قاعدتاً باید کار احداث سد تمام می‌شد چراکه کار کلنگ‌زنی آن در دولت قبل شروع و بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان برای آن هزینه شد اما متأسفانه علی‌رغم قول آقای روحانی برای اجرایی کردن این پروژه با گذشت بیش از ۳ سال هنوز این پروژه اجرایی نشده است.»
این نماینده تأکید کرد: «اگر این سد اجرایی می‌شد ۲۷۳ میلیون مترمکعب آب به این دشت ۲۰۰ هزار هکتاری می‌رسید و بیکاری نه تنها رفع می‌شود بلکه می‌توانست کمک شایانی به اقتصاد کشور کند چراکه با فعالیت کشاورزی غلات، گندم و دیگر محصولات به اقتصاد کشور کمک می‌شد اما متأسفانه به ناحق و غیرمنصفانه به این مسئله توجهی نشده است.»
ملک‌شاهی مشکل بیکاری این منطقه را ناشی از مشکلات آبی که دولت در حل آن خلف وعده کرده است، برشمرد. وی ادامه داد: «مشکلات دیگر این حوزۀ انتخابیه عدم توجه و تقویت زیرساخت‌های این منطقه است. علی‌رغم اینکه استان لرستان استان مرزی تلقی نمی‌شود اما در زمان جنگ جزو استان‌هایی بود که بلافاصله بعد از ایلام و خوزستان در معرض موشک و بمباران قرار گرفت.
این نماینده تصریح کرد: «بعد از خوزستان، استان لرستان دومین استان آسیب دیده از حیث خسارت در جنگ است. این در حالی است که به استان مرزی برای بازسازی کمک‌هایی انجام گرفته اما به استان لرستان این مساعدت دریغ شده است.»
وی بیان داشت: «به‌طور مثال زیرساخت‌های جاده‌ای این منطقه شرایط مناسبی ندارد و هنوز بسیاری از شهرها به خاطر آسیب‌های قبلی ترمیم نشده‌اند یا اگر ترمیمی صورت گرفته آنطور که باید نبوده است.
ملک‌شاهی تأکید کرد: «به طور مثال شهر ۱۰۰ هزار نفری کوهدشت هیچ‌گونه امکاناتی ندارد و از بسیاری از مناطق کشور عقب است. از سوی دیگر انجام کارهای عمرانی، زیباسازی و… و. برعهده شهرداری است اما باتوجه به اینکه شهرداری‌ها خودگردان شدند یعنی باید درآمدزایی داشته باشند تا هزینه کنند به دلیل محرومیت این منطقه درآمدزایی ندارند.»
وی افزود: «در زمان جنگ و بعد از آن دولت‌ها در کارهای عمرانی شهرها به صورت مستقیم دخالت می‌کردند حتی این دخالت در امر ساخت کارخانه‌ها بود و در آنجا هزینه می‌شد اما در حال حاضر طبق اصل ۴۴ قانون اساسی دولت‌ها در انجام این مسئله ممنوع شده و نمی‌توانند سرمایه‌گذاری کنند.»
وی تصریح کرد: « ازاین‌رو در شهرستان کوهدشت و رومشکان نه سرمایه‌گذاری دولتی را داریم و نه سرمایه‌گذار بخش خصوصی وارد کار می‌شود چراکه زیرساخت‌های این بخش بسیار ضعیف است و سرمایه‌گذار برای انجام سرمایه‌گذاری هیچ انگیزه‌ای ندارد.»
ملک‌شاهی مهم‌ترین خواستۀ اصلی مردمش از دولت را تسریع در احداث سد معشوره خواند و خاطرنشان کرد: «اگر دولت فقط به همین خواستۀ مردم جامه عمل بپوشد و این سد را اجرایی کند می‌تواند رضایت آنها را داشته باشد چراکه در حال حاضر مردم نسبت به دولت بی‌اعتماد هستند.»
وی تأکید کرد: «بی‌اعتمادی مردم به دولت به این دلیل است که شخص رئیس‌جمهور که بالاترین مقام اجرایی کشور است در حضور مردم برای احداث سد وعده داد اما متأسفانه امروز آن را اجرایی نکرده است.»

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. مردم کوهدشت با یک نه بزرگ به روحانی جواب خلف وعده او را بدهند. خیال مردم کوهدشت راحت باشد که اقای روحانی در صورت انتخاب شدن مجدد هیچ کاری برای کوهدشت و رومشکان نمیکند چراکه در دور اول طبق قاعده بایستی خدمتی ارایه شود و نظر مردم جلب شود . گرچه انتقادات بسیاری به اقای ملکشاهی نیز وارد است اما انصافا دولت تدبیر و امید برای کوهدشت هیچ هیچ کاری نکردا است شایسته ست مردم جواب کوتاهی روحانی رادر انتخابات به نحو احسنت بدهند.

  [پاسخ]

  مهران در :

  رای کوهدشت هیچ ارزشی نداره اینو میدونی همش برعکس رای دادیم

  [پاسخ]

 2. جناب ملکشاهی از اینکه بفکر کوهدشت هستید و هر از چند گاهی نکاتی را گوشزد کرده و داغ دلمان راتازه میکنید متشکرم اما بزرگوار فردای قیامت شخص جنابعالی هم باید در خصوص بیکار شدن و منحرف شدن ودرنتیجه معتادشدن چندین جوان فوتبالیست جوابگو باشید چرا که در دور اول نمایندگیت همه هم و غمت برداشتن یک رزمنده متخصص و مربی آسیایی فوتبال( علی جوزی پور) از هیأت فوتبال بود که با این اقدام کور کورانه فوتبال خوش سابقه کوهدشت از هم پاشید و یک متصدی ….که هیچگو نه تخصصیم در فوتبال ندارد را بکار گماردی که بنظرم این با روح عدالت در تناقض است چرا که عدالت یعنی هر چیزی سر جای خود بودن !!! و اما امروز میوه آن درخت تخصصی آبیاری شده توسط بسیجی جا نباز و مربی آسیایی علی جوزی پور را دیدیم که چند ین نفر از ورزشکاران خوب کوهدشت به اردوی تیم ملی فوتسال دعوت شدند و گل سر سبد فوتسال این دیار مسلم اولادقباد با شایستگی هرچه تمامتر به اردوی تیم ملی بزرگسالان دعوت شد اینجانب این مهم را به رئیس سابق هیأت فوتبال کوهد شت و یادگار هشت سال دفاع مقدس تبریک عرض نموده و به پیشکسوت گرانسنگ و دوست صمیمی شهدای فوتبالیست عرض میکنم برادر من تنها شما قربانی بی عدالتی محض در این شهرستان نشده اید بلکه کل فوتبال کوهد شت قربا نی دروغ پردازی چند نفر نان به نرخ روز خور شده اند و دیری نخواهد پائید طوری گندش بالا میآید که جمع کردنش کار حضرت فیل است و ………… البته امیدوارم تا آبروی جناب ملکشاهی هم در معرض خطر قرار نگرفته در این خصوص تجدید نظر فرمایند شاید …. از خشم خدا ازاین همه بی حرمتی و فساد اخلاقی بعضیها در امان بمانیم

  [پاسخ]

 3. جناب ملکشاهی عملکرد ضعیف ۵ ساله خودتان را از بعد اقتصادی, اجتماعی, فرهنگی,اجتماعی و… تنها به گردن دولت نندازید. اگه لازم میدونید به صورت علمی و طبق مستندات در مورد عملکرد جنابعالی به عنوان یک شهروند کوهدشتی که از حقوق شهروندی برخوردارم ؛به جنابعالی ارائه دهم.

  [پاسخ]

  محمد در :

  احسنت به سهرابی این اقاکوچکترین کاری نکرده است واین همه ادعادارد

  [پاسخ]

  ارامش در :

  افرین به درک بالایتان ملکشاهی فقط شعاره میده اماعملی درکارنیست

  [پاسخ]

 4. عروس بلد نبود راه بره میگفت تقصیر زمینه

  [پاسخ]

 5. جناب ملکشاهی اول اینکه این مصاحبه شما با توجه به انتخابات آینده ریاست جمهوری کاملا سیاسی و در جهت تخریب دولت است دوم اینکه آن همه تبلیغات جنابعالی در خصوص ذوب آهن رومشگان این طور که خودتان میگویید همش کشک بود و توهینی بزرگ به مردمان عزیز رومشگان !!! حنای شما و ارباب کوهدشتی مقیم تهرانتان دیگر رنگی ندارد پس لطفا

  [پاسخ]

  ارامش در :

  خوشم میاددوست عزیزرومشگانی به این نتیجه رسیدی که ملکشاهی برازادگاه خودش هم کاری نکرد

  [پاسخ]

 6. معشوره رو که جنابتان بایک معامله سیاسی به نفع رومشگان باختید،حالا بنداز گردن دیوارکوتاه دولت

  [پاسخ]

 7. از دولت دفاع نکنید چرا که چهار سال گذشت ما فقط جابه جایی یک مدیررادیدیم ما با سدمعشوره زنده ایم شمایی که از روحانی دفاع می کنید به فکر ما بیکاران این شهر نیستید چون شما فقط به فکر ۳۰۰هزار حق معاونت یا مدیریت خودتی جناب آقای ملکشاهی حرف بی ربط نمی زننداز اول این دولت تا حالا هیچ مخالفتی با این دولت نکردن که شاید به خاطر این مردم بیکار معشوره را درست کنند اما هیچ اقدامی ازاو ندیدم حالا چه دلخوشی از اوداریم شمایی که ادعادارید یک کار که روحانی در این شهر انجام داده وبه چشم می آد بگید آمار درغ نمی خواهیم

  [پاسخ]

 8. جناب نماینده محترم من فکر می کنم اگر شما ۵ در صد از وقتی که برای ماندن یا نماندن افراد در جایگاه های ادارای شهر کوهدشت قرار می دهی برای مسایل زیر ساختی این شهر فلک زده وقت میزاشتی بی شک حال و روز مردم آن دیار حداقل به میزانی هر چند اندک از زضعیت کنونی بهتر بود شما فکر می کنید علت العلل تمامی مشکلات مردم معشوره است شما از این مقوله برای سرپوش گداشتن برای کم کاریهای خود و همرانتان استفاده می کنید . یه کم به فکر روز حساب باشید بد نیست فمن یعمل مثقال دره خیره یرم و من یعمل مثقال ذره شره یره . پناه بر خدا

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط