سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۳:۵۸:۳۹آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۱۸ اسفند ۱۳۹۵در ۵:۵۹ ب.ظ تعداد بازدید: 376 بازدید کد خبر:65895 چاپ خبر

حضور نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی در بهزیستی لرستان/ سهم فقرا از منابع ارزان قیمت افزایش یابد

0

مدیر کل بهزیستی لرستان:

نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی در مجلس، با حضور در بهزیستی لرستان با مدیر کل و معاونین بهزیستی دیدار و در خصوص مسائل و مشکلات اشتغال و توانمند سازی جامعه هدف به گفتگو پرداختند. به گزارش کشکان،”محمد رضا ملکشاهی راد” نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی با حضور […]

نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی در مجلس، با حضور در بهزیستی لرستان با مدیر کل و معاونین بهزیستی دیدار و در خصوص مسائل و مشکلات اشتغال و توانمند سازی جامعه هدف به گفتگو پرداختند.

به گزارش کشکان،”محمد رضا ملکشاهی راد” نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی با حضور در بهزیستی لرستان با”دکتر اسدالله حیدری “مدیر کل و معاونین تخصصی و دیدار و پیرامون مسائل و مشکلات اشتغال و توانمند سازی جامعه هدف به گفتگو پرداختند.

“ملکشاهی راد”در ابتدای  این جلسه، با بیان اینکه بیکاری می تواند یک بحران ایجاد کند و همه را غرق کند گفت: عملی کردن سیاست های تشویقی و حمایتی از صنایع کوچک بخصوص تولیدات خانگی، اتخاذ راهکارها و راهبردهای توسعه، فروش و صادرات تولیدات خانگی، حمایت در بازاریابی، بازارشناسی و تبلیغات در سطح استانی و کشوری، گسترش توانمندی های فنی و فناوری، تشویق و ترغیب کارآفرینان خانگی به استفاده از تکنیک های نوآوری و خلاقیت های تولید محصولات ویژه و منحصر به فرد، تأمین نیازهای مالی و اعتباری و بازنگری در مورد سیاست های مالیاتی و استفاده از ظرفیت ها بخصوص بهره برداری از مشارکت های مردمی و خیرین بخشی از راهکارهای حمایت از مشاغل خانگی است.

دکتر حیدری ضمن تشکر از حضور مجدد” ملکشاهی راد” نماینده مردم خرم آباد و دوره چگنی در مجلس شورای اسلامی، از مشاغل خانگی بعنوان طرح های مالی خرد و زود بازده نام برد که می تواند تا حدود زیادی مشکل معیشتی و بیکاری خانواده های نیازمند را برطرف نماید.

مدیر کل بهزیستی لرستان با بیان اینکه علاوه بر منابع مادی که به دلیل مشاغل خانگی متوجه اقتصاد خانواده می شود افزود: این دسته از کسب و کارها به لحاظ اجتماعی و همچنین جامعه پذیری فرزندان نیز نقش موثر و مستقیمی بر شخصیت آنها خواهد داشت. اگر پدر و مادر به طور مستقیم درگیر کار باشند به مثابه یک الگوی تلاشگر و موثر در عرصه کار و تولید در ذهن کودکان نقش خواهند بست.

وی در ادامه گفت: کارکرد مثبت ناشی از فعالیت خانواده، فرزند را به سمت و سویی ترغیب می کند تا ذهن خود را به طور منسجم و ثمربخش به ادامه شغل والدین یا حرفه ای جدید سوق دهد

دکتر حیدری افزود: به طور کلی در سال های اخیر کار و زندگی بیش از پیش در همدیگر ادغام شده است و این در حالی است که با دسترسی داشتن به رایانه و دیگر وسایل ارتباطی، به وجود آمده و محیط خانه محل مناسب و کاراتری برای کسب و کار شده است

مدیر کل بهزیستی لرستان آزادی و استقلال عمل، ساعات کاری انعطاف پذیر، ایجاد تعادل و موازنه بیشتر بین کار و زندگی و پایین بودن میزان ریسک را از موارد بسیار مهمی برشمرد که می تواند توازن بین کار و زندگی در عصر حاضر را برقرار نماید.

وی در پایان خواستار افزایش سهم، فقرا و مددجویان از تسهیلات و منابع ارزان قیمت در خصوص اشتغال و توانمند سازی شد.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط