سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۰:۴۶:۰۱آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۱۷ اسفند ۱۳۹۵در ۸:۲۷ ق.ظ تعداد بازدید: 414 بازدید کد خبر:65850 چاپ خبر

مرگ دسته جمعی کلاغ ها در دورود!/ نگرانی مردم و اظهارات رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان

0

مرگ دسته جمعی تعدادی از کلاغ ها در کوی کارمندان دورود باعث نگرانی نگهداران طیور در این شهرستان شده است. به گزارش کشکان؛ پاپی کرنوکر رئیس شبکه دامپزشکی دورود گفت: با توجه به مرگ تعدادی کلاغ در دورود و گزارشهای مردمی وارد عمل شدیم و نمونه برداری های لازم را انجام دادیم و همچنان پیگیر […]

مرگ دسته جمعی تعدادی از کلاغ ها در کوی کارمندان دورود باعث نگرانی نگهداران طیور در این شهرستان شده است.

به گزارش کشکان؛ پاپی کرنوکر رئیس شبکه دامپزشکی دورود گفت: با توجه به مرگ تعدادی کلاغ در دورود و گزارشهای مردمی وارد عمل شدیم و نمونه برداری های لازم را انجام دادیم و همچنان پیگیر علت مرگ کلاغ ها هستیم.

کرنوکر با بیان اینکه نمونه های این کلاغ ها را جهت آزمایش به تهران ارسال کردیم افزود: از چند لاشه ی کلاغ نمونه برداری کردیم و جهت بررسی دقیق تر مبنی بر علت وقوع مرگ این پرندگان؛ نمونه ها را به تهران فرستادیم و تا پایان هفته جواب قطعی و علت مرگ را اعلام خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه خیلی بعید است که علت مرگ آنفولانزا باشد تاکید کرد: احتمال اینکه بیماری آنفولانزا فوق حاد باشد خیلی بعید است و بیشتر احتمال می رود یک مسمومیت غذایی باشد چرا که پرندگان پس از مهاجرت روزانه به اطراف بروجرد از زمین های کشاورزی که با سم آغشته است تغذیه می کنند و احتمال می رود علت مرگ آنها همین مسئله باشد.

مرجع:‌ بازتاب گهر

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط