سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۳:۵۳:۵۱آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۱۸ اسفند ۱۳۹۵در ۶:۴۳ ق.ظ تعداد بازدید: 1,327 بازدید کد خبر:65829 چاپ خبر

همه جا تخصص اینجا سر صندوقی!!!

0

محمد قبادی

انتخابات نشان دهنده اوج  مردم‌سالاری، نشاط سیاسی و معرفی نخبگان جامعه است؛ به همین دلیل افراد و گروه‌هایی که در انتخابات شرکت می‌کنند، باید به قوانین و مقرارت اجتماعی و سیاسی پایبند بوده و اخلاق سیاسی و اجتماعی را رعایت کنند تا نتیجه انتخابات، افرادی باشد که عصاره تجربه، دانایی و کاردانی در جامعه هستند. […]

انتخابات نشان دهنده اوج  مردم‌سالاری، نشاط سیاسی و معرفی نخبگان جامعه است؛ به همین دلیل افراد و گروه‌هایی که در انتخابات شرکت می‌کنند، باید به قوانین و مقرارت اجتماعی و سیاسی پایبند بوده و اخلاق سیاسی و اجتماعی را رعایت کنند تا نتیجه انتخابات، افرادی باشد که عصاره تجربه، دانایی و کاردانی در جامعه هستند.

دلیلی که بهانه نوشتن این مطلب شد، ظاهر شدن زخم کهنه سیاست زدگی و طایفه گری است، مردم این استان و شهرستان اگر از اول بر اساس تجربه و تخصص انتخاب می کردند وضع استان و شهرستان این نبود. و اگر نماینده ای ادعا می کند بر اساس لیاقت انتخاب شده کارنامه و راندمان کاری اش را نشان دهد. انتخاب های سیاسی و طایفه گری چون به دور از عقل و منطق هستند و مانع دید درست می شود سبب محرومیت و عقب افتادگی شهرستان و به صورت کلی استان می شود. پس بدانید یک رای شما یک رای است و در قبال آیندگان مسئول هستید.

با نزدیک شدن به فصل انتخابات و گرم شدن فضای انتخابات ذکر چند نکته خالی از لطف نیست:

۱- اعضا دور قبل شورای شهر در طی مدتی که عضو شورای شهر بودند چه کاری برای این شهرستان انجام داده اند، کارنامه مصور و عملکرد خود را در معرض نمایش مردم بگذارند. هر چند نگفته پیداست که کار در خور لیاقت این مردم انجام نداده اید مگر اینکه بخواهید در خیالات و توهمات رفته و کاغذ سیاه کنید، مردم به عدم کارایی شما واقفند و برای آن مثال های بارزی می توان زد از عدم رسیدگی به وضع مصیبت بار خیابان های اصلی و فرعی بگیر تا عدم زیبایی کوچه ها و سطح شهر، فضاهای سبز نابسامان در دل شهر که نه تنها جایی برای تفریح خانواده ها نشد بلکه باعث محل اختفا و مصرف مواد معتادان شده است و الا آخر، شاید بخواهید بگوئید این کارها وظیفه شهرداری است نه شورا، ولی دوست عزیز عضو شورای شهر وظیفه مدیریت، رسیدگی،برنامه ریزی، نظارت و… به عهده شماست فقط اجرا به عهده شهرداری است. برای عملکرد شورای شهر همین کافی است که یک خیابان سالم و درست را نمایش دهد و این مایه تاسف است که شورای شهر که باید مدیریت کلان شهری را مدیریت کند توانایی مدیریت و پیگیری نظافت صحیح و خیابان های بدون چاله و گودال یک شهرستان کوچک را ندارد.

وظیفه اعضا شورای شهر چیست؟ رسیدن به شهرداری یا…

۲- دوستانی که خواهان شرکت در انتخابات شورا هستند اولاً که همه احساس تکلیف و وظیفه نکنید انشاالله در جایی دیگر وظایف خود را به نحو احسن انجام دهید، ثانیاً دوستان ناجی عزیز آیا وظایف و کارایی شورا را می دانند یا فقط به لطف پول، یا طیف سیاسی خاص آمده اند، که اگر به این دلیل آمده اند بدانند که آخرت و آبرویشان  را می سوزانند و دنیای آن شخص را آباد می کنند.

۳- در حوادث شهری و ناگواری که روی می دهد مشخص می شود که انتخاب بر اساس سفارشات سیاسی، طایفه ای جوابگو نیست و باعث پسرفت می شود چون نمی توانند به افرادی که با سفارش آنها رای جمع کرده اند و روی کار آمده اند اعتراض کرده و از عملکرد مصیبت بار آنها انتقاد کنند و فاجعه آنجاست که به ستایش افراد خاطی نیز می پردازند و نیاز به مثال هم نیست آنچه عیان است چه حاجت به بیان است.

و چند توصیه به مردم شریف:

۱- باید بدانیم با رأی خود به یک فرد که شایستگی لازم را ندارد و یا عدم شرکت در انتخابات به طور حتم در تمام تصمیم‌ها، اشتباهات، خطاها و حتی خیانتهای آن فرد شریک هستیم که بدلیل بی تفاوتی ما بر این منصب قرار گرفته است. پس به امید فردای بهتر برای آینده فرزندانمان و آسایش امروزمان در گزینش کاندیداها بیشتر دقت کنیم و بخاطر خودمان وقت بگذاریم.

۲- لطفا در انتخاب هایتان به تخصص و تجربه افراد توجه کنید نه طایفه و طیف سیاسی، مگر طیف های سیاسی از گذشته تا کنون چه خیری برای شما داشته اند به جز فقر، بیکاری، اعتیاد و… به طور مثال شواری شهر دو دور گذشته که نتیجه انتخاب شما بر اساس سیاسی بازی و طایفه گری بوده سبب چه خیر و برکتی برای این شهر و شما شده است که باز بر همان طریق بخواهید رای بدهید.

۳- در میان افرادی که کاندید شده اند چهره هایی وجود دارد که امتحان خود را پس داده اند و جز ضرر برای این مردم چیزی نداشته اند لطفا مراقب باشد.

۴- بعضی از افراد هم دو دور است عضو شورا هستند باید از آنها بپرسید عملکرد درخشان شما در دو دور گذشته چه بوده است به جز سود شخصی خودتان که به شما این اعتماد نفس را داده تا دوباره کاندید شوید.

در آخر باید از رئیس هئیت نظارت شهرستان و دیگر اعضا درخواست کرد در راه عدالت و در بین مردم باشید. اعضاء هیئت نظارت هر چند شما به وظایف خود آگاهید اما بار دیگر به شما یادآوری می کنیم که در پیشگاه عدل الهی در مقابل تک تک آراء مسئولید و هر رای به معنای حق الناس است. انشاالله که آخرت خود را به خاطر دنیا و خوشحالی افراد نفروشید که معامله ای تماماً ضرر است، سعی کنید در انتخاب تان برای افرادی که مسئول رأی گیری و صندوق های رأی هستند از افرادی امین، شجاع، متدین و خدا ترس استفاده کنید که اگر یک رأی تقلب شود شما نیز مسئولید به خاطر انتخاب غلطتان.

نکته دیگر که باید به رئیس هئیت نظارت شهرستان یادآوری شود این است که بعضی افراد قصد دارند از طریق شما به بهشت دنیوی خود برسند که بهایش تخریب چهره شما بین مردم و خسران آخرت تان است، انشاالله با درایت و اجرای عدالت از جانب شما و حضور همه جانبه مردم، انتخابات سالم و پر خیر و برکتی داشته باشیم.

 

محمد قبادی

کارشناس ارشد روانشناسی بالینی

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. عاااااالی آقای قبادی .

  [پاسخ]

 2. بسیار عالی مرسی از بیانات شیوای شما

  [پاسخ]

 3. با سلام و خسته نباشید خدمت استاد بزرگم آقای قبادی.
  ممنونم از اینکه بی پرده و حقیقت ها رو مطرح کردید. خییییلی خوب بود

  [پاسخ]

 4. باریکلا. عالی بود. واقعاً اگر ما بتوانیم هر کدام با هر مسئولیتی یا در هر کاری عدالت را اجرا کنیم و از تبعیض و ظلم دست برداریم جامعه را سالم و حقوق الناس را رعایت می کنیم و ظهور آقا امام زمان (عج) را جلوتر می اندازیم.

  [پاسخ]

 5. عااااااااالی بود دستت درد نکنه

  [پاسخ]

 6. مصطفی زمانی ازنورآباد

  آقای قبادی،بنده به عنوان یک فرهنگی به جوانان هوشیار و آگاه وباسوادی مثل حضرتعالی که به فکر این استان هستید،افتخار می کنم امید است مردم خطه لر ستان ازانتخابات گذشته درس بگیرند.درپایان از شماآقای قبادی بخاطر آگاهی که به مردم عزیزمان می دهی وبرای این استان دل می سوزانید نهایت سپاس وامتنان را دارم..(مصطفی زمانی ازنورآباد لرستان)

  [پاسخ]

 7. کاش هییت نظارت بگویند ملاکشان برای افراد سرصندوقی چیست؟
  اگر همان افراد برای انتخاب مجلس باشد که الفاتحه مع الصلوات

  [پاسخ]

 8. چرا تو هر جلسه میشینی همه میگن هرکی سر صندوق داشته باشه برده مردم بیچاره رای مردم کجا میره تو این دیار داره جا میفته

  [پاسخ]

 9. محمدفرامرزی بابادی

  باور کنیم که می توانیم با باورهای خوب و منطفی فضای جدیدی در همه ی زمینه ها ایجاد کنیم
  آمدن برای گفت و گوهای بالنده تر اجتماعی و نه طرد هر کسی که غیر از سخن من کلمه ای به زبان می راند؛
  آمدن برای گفت و گو و شکستن فضای یکسویه حاکم بر اوضاع کشور عمومی
  آمدن برای دیدن بهتر و کامل تر جریان اداره کشور؛
  آمدن برای روشن کردن چرخه ناکارآمد مدیریت اجتماعی کشور؛
  آمدن برای تغییر در سیاست های تحکم آمیز و تحجرمآبانه داخلی؛
  آمدن برای گفتن از موضع استقلال، شجاعت وحریت ؛
  آمدن برای غبار روبی از چهره جوان و نوجوان ، دانشگاه و اصحاب فکر و اندیشه
  آمدن برای تعامل با همسایگان و دولت های خارجی؛
  آمدن برای بازداری از شکل گیری فرهنگ و ادبیات مستبدانه در عرصه جامعه؛
  آمدن برای شفاف سازی امور اجرایی و ارتباط بخش های گوناگون اقتصادی و برنامه محوری؛
  وآمدن برای …

  [پاسخ]

 10. سلام .دست مریزاد جناب قبادی احسنت .شماحرف دل خیلی از مردم رانوشتید.

  [پاسخ]

 11. عااااااااالییییییییی ??آقای قبادی

  [پاسخ]

 12. خیییییلییییی متن جالبیه احسنت

  [پاسخ]

 13. احسنت آقای قبادی انشاالله موفق و موید باشید

  [پاسخ]

 14. من همیشه نوشته های شمارا میخوانم خوب است موفق باشید

  [پاسخ]

 15. موفق باشید آقای قبادی به امید موفقیت های بیشتر شما

  [پاسخ]

 16. انشاالله پله های ترقی را پشت سر بگذارید آقای قبادی ?

  [پاسخ]

 17. باسلام خدمت اقای قبادی
  بله درسته هرکدوم ازما درقبال رایی میدهیم مسولیم بنابراین بایدکاملا اگاهانه رای بدهیم

  [پاسخ]

 18. ممنون از متن خوبتون خاستم اینو بگم که اونایی که با رای خودشون افراد دزد و سودجویی رو روی کار میارن خودشون هم خواسته یا ناخواسته تو دزدی اون افراد شریک هستند.با تشکر

  [پاسخ]

 19. متاسفانه پدیده طایفه گری تو شهرهای کوچیک و عقب افتاده دیده میشه و همین امر مانع پیشرفتشون شده انشالله مردم ما هم به این بلوغ فکری برسن و در انتخحابات پیش رو انتخابی درست داشته باشن.باتشکر از جناب اقای قبادی

  [پاسخ]

 20. با درود فراوان خدمت اقای قبادی.هر انتخاب درستی دارای ملاک هایی است.امیدوارم در متن های آتی ملاک های یک انتخاب درست و ویژگی های فرد دارای صلاحیت انتخاب رو ذکر کنید.

  [پاسخ]

 21. ممنون از متن های خوبتون.امیدوارم که افراد فرهیخته ای مثل شما بتونن سطح آگاهی جامعه رو بالا ببرن

  [پاسخ]

 22. تعصبات بی جا باعث شده شرایط به سود عده انگشت شماری و به ضرر همه تموم بشه و تا این تعصبات وجود داره امیدی به پیشرفت نیست.

  [پاسخ]

 23. با سلام و خسته نباشید به جناب اقای قبادی.با توجه به اینکه جامعه حال و هوای انتخاباتی داره به خودش میگیره در اینده از این متن ها بیشتر بزارید.با تشکر

  [پاسخ]

 24. با تشکراز متنتون.شهرستان کوهدشت واقعا از طایفه گری تو انتخابات گرفته تا فامیل بازی تو اداراتش داره رنج میبره و عامل اصلی پسرفتمون نسبت به شهرستان های دیگه همینه.امیدوارم که با گذشت زمان وضع بهتر بشه

  [پاسخ]

 25. ممنونم از متن خوبتون.امیدوارم تو این انتخاباتمثل انتخابات سال های گذشته نباشه و هرکسی دزد طایفشو روی کار نیاره

  [پاسخ]

 26. خیلی عالی بود.واقعا مایه تاسف هست با این همه تجربه و عبرتی که از گذشته گرفتیم باز هم اشتباهات قبل رو تکرار کنیم

  [پاسخ]

 27. مطلبتون جالب بود.اگه میشه تو مطالب اینده در این مورد بیشتر صحبت کنید.

  [پاسخ]

 28. کاش گوش شنوایی باشد
  الان هییت نظارت فقط از یک طیف سیاسی است

  [پاسخ]

 29. قبل از هر چیز کمال تشکر و قدر دانی دارم از شما جناب قبادی عزیز بخاطر توصیه هایی که گوش زد کردید. امیدوارم که انتخابات به شکل کاملا صحیح و بدون هیچ گونه تقلب برگزار بشه. و مردم هم در انتخاباشون نهایت دقت رو داشته باشن.یکی از مهمترین عواملی که باعث شده شهرستان ما از همه حیث عقب بمونه و پیشرفت نداشته باشه. همین بحث باند بازی و تقلب در آرا هستش که امیدوارم این مشکل بزرگ یه روزی به شکل کامل از بین بره و فقط و فقط به فکر پیشرفت،توسعه و آبادانی کوهدشت عزیز باشیم

  [پاسخ]

 30. نظر من تایید نشده چون واقعیتها رو گفتم متاسفم واسه مدیر کشکان همه شدن سانسورچی.آقای مدیر تا واقعیتها و نپذیریم درست بشو نیستیم آقای مدیر اصلاح جامعه امکان پذیر نیست مگه اصلاح رو از خودمون شروع کنیم .بسم لله

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط