سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۶ | ۲۱:۳۹:۴۳آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۲۹ بهمن ۱۳۹۵در ۴:۴۱ ب.ظ تعداد بازدید: 718 بازدید کد خبر:65328 چاپ خبر

بخشداری مرکزی کوهدشت، فرصت ها و چالش های پیش رو!

0

سارا آزادبخت

سارا آزادبخت/ کشکان: انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ است، دو جناح اصلاح طلب و اصول گرا تبلیغات خود را  شروع کرده اند. دکتر عارف گزینه اصلاح طلبان و دکتر حسن روحانی نیز به عنوان یک چهره ی اعتدال گرا با شعار تدبیر و امید پا به عرصه انتخابات گذاشته است. جناح مقابل هم با تعدد […]

سارا آزادبخت/ کشکان: انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ است، دو جناح اصلاح طلب و اصول گرا تبلیغات خود را  شروع کرده اند.
دکتر عارف گزینه اصلاح طلبان و دکتر حسن روحانی نیز به عنوان یک چهره ی اعتدال گرا با شعار تدبیر و امید پا به عرصه انتخابات گذاشته است.
جناح مقابل هم با تعدد کاندیداها مواجه است، قالیباف به عنوان چهره ای شاخص تر در این بین مطرح است.
مناظره ها شروع شده است و روزهای پایانی در حال سپری شدن هستند، این سوتر در شهرستانی مانند کوهدشت نیز اکثریت جناح اصول گرا  و بسیاری از مدیران وقت با تمام امکانات از قالیباف شهردار تهران حمایت می کنند.
در این بین اما ایوب کوشکی یکی از جوانان فعال اصلاح طلب باشجاعت  تمام خیمه ی انتخاباتی دکتر روحانی را برپا می کند و از طرف  دکتر خجسته پور مسئول  ستاد روحانی دراستان، به عنوان رییس ستاد  در شهرستان کوهدشت انتخاب می شود.
در روزهایی که امیدی به پیروزی دکتر روحانی نبود و طبق نظرسنجی ها نفر پنجم بود و حتی برپایی ستاد برای ایشان می توانست هزینه ی سنگینی داشته باشد، اما این جوان اعتدال گرا با شجاعت، خودباوری، بینش سیاسی و به امید پیروزی تدبیر و امید که نشان از آینده نگری ایشان داشت این هزینه ها را به جان خرید و با تمام وجود وقت خود را صرف این هدف کرد.
عنوان رییس ستادی برای شهرستانی با جمعیت ۲۰۰هزار نفری به  ایوب کوشکی از طرف آقای خجسته پور  یا نشان از پاکی ،عزم، اراده ی جدی و پایبندی به اهداف تدبیر و امید داشت یا نشان از بینش سیاسی عمیق آقای ایوب کوشکی؛ که در هر دو صورت امتیازهای شاخصی  برای اجرای برنامه های دولت به حساب می آید.
اما در روزهای منتهی به رأی گیری با اجماع مثال زدنی اصلاح طلبان و نیروهای میانه، برای جلوگیری از تکرار احمدی نژاد ها و از طرفی گذشت و ایثار دکتر عارف و کنار رفتن به سود دکتر روحانی، اینبار ورق به سود ایوب کوشکی که بدون هیچ گونه منفعتی پا در این میدان گذاشته بود برگشت.
همگام با سراسر کشور در شهرستان کوهدشت نیز فوج فوج اصلاح طلبان به سوی ستاد دکتر روحانی رهسپار شدند.
انتخابات با پیروزی دکتر حسن  روحانی و اصلاح طلبان که دغدغه ی شرایط حساس جامعه را داشتند، به پایان  رسید.
صرف نظر از اینکه تا چه حد روحانی توانسته است شعارهای تدبیر و امید خود را جامه ی عمل بپوشاند با توجه به شرایط موجود،  از سوی اصلاح طلبان کارنامه ی قابل قبولی دریافت کرده است؛ زیرا روی کار آمدن دکتر حسن روحانی باعث گشایش نسبی در سیاست خارجی، به سرانجام رساندن برجام و مهار تورم افسار گسیخته بود.
باانتخاب دکتر حسن روحانی به عنوان رییس جمهور یازدهم بسیاری از مدیران احمدی نژادی جای خود را به نیروهای اصلاح طلب و میانه دادند تا جامعه شاهد مدیریت قانون باشد.
به این ترتیب موج این تغییرات گسترده که در هر دولتی برای پیشبرد برنامه های دولت اجتناب ناپذیر است به شهرستانی مانند کوهدشت هم رسید و متعاقب آن  نمایندگان دولت هم همسو با برنامه های تدبیر و امید انتخاب شدند. در بخشداری مرکزی آقای رویین تن از نیروهای اصلاح طلب شهرستان  مأمور به خدمت در بخشداری شد تا با توجه به تجربه مدیریتی و آشنایی که با مسائل و مشکلات بخش مرکزی و روستاهای آن داشت در قاموس یک مدیر توانمند ظاهر شود.
با پایان یافتن دوره ی مأموریت کاری ایشان و پس از کش و قوس های فراوان بر سر مدیریت بخشداری مرکزی، سرانجام قرعه به نام رییس ستاد دکتر روحانی آقای ایوب کوشکی افتاد که با حکم وزیر کشور، به پیشنهاد فرماندار شهرستان، تأیید معاونت سیاسی و امنیتی  استانداری، آقای خجسته پور و همراهی و عزم راسخ استاندار رسید.
انتخاب ایوب کوشکی به عنوان یک جوان اصلاح طلب و حامی برنامه های دولت، موجی از شادی را در میان حامیان دولت  به همراه داشت و با حضور گسترده در جلسه معارفه، حمایت قاطع خود را از ایشان اعلام کردند.
انتخاب آقای ایوب کوشکی به عنوان بخشدار مرکزی بدون هیچ سابقه ی مدیریتی و براساس اصل جوان گرایی و تعهد و توانایی هایی که در زمان رییس ستادی دکتر روحانی  به نمایش گذاشته بود، در جهت تحقق و اجرای برنامه های دولت بود.
آقای رویین تن یکی از مدیران موفق در بخشداری بوده است که این شهرستان به خود دیده است و حال نوبت آقای کوشکی است که توانایی های خود را در این کسوت به نمایش بگذارد و می تواند نمادی از مدیریت و عملکرد دولتمردان دکتر روحانی در این شهرستان باشد.
از ویژگی مدیران موفق در عرصه مدیریتی استفاده از نظر کارشناسان، بکار گیری  مشاوران خبره، خردجمعی و دوری از تک روی می باشد؛ اصولی که بسیاری از مدیران مدعی ما از آن بهره ای ندارند اما آقای کوشکی در این مدت کوتاه مدیریتی نشان داده است باید به این اصول تکیه کرد.
حضور مستمر بخشدار مرکزی در روستاها،  تلاش در جهت اجرای طرح تحول سلامت، آشنا شدن با مشکلات آن ها از نزدیک و دیدارهای مردمی با اهالی روستاها از ایشان چهره ای مردمی و متعهد ساخته است.
هرچند هنوز برای نقد عملکرد ایوب کوشکی در سمت بخشداری زود است اما ایشان مصمم، جدی و پرتلاش به کمک مشاوران مجرب  در حال خدمت رسانی به مردم است.
پس لازم است همه برای تسریع در انجام برنامه های دولت به بخشدار جوان کمک کنند ولاجرم مخالفت و کارشکنی در پیشبرد اهداف بخشدار مرکزی به معنای تضعیف و تخریب دولت تدبیر و امید است؛ دولتی که به نیروهای پاک دست، متعهد مانند ایوب کوشکی نیاز دارد.
به هر طریق جناب آقای بخشدار نیز باید بداند که  نماینده ی دولتی است که روزی رییس ستادش بوده است و عملکردش و خدماتش چه خوب و چه بد به پای این دولت نوشته خواهد شد و گذر زمان مشخص خواهد کرد آیا  بخشدار مرکزی  جوان و بی تجربه از سابقه ی مدیریت می تواند مانند بخشدار قبلی درکسوت یک مدیر موفق ظاهر شود؟

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. گفت: کبوتر عشق به کجا می روی ؟
  پاسخ کبوتر عشق : هه هالو خوته

  [پاسخ]

 2. زیاد تند نرو خانم جوان و جویای نام…حکم عزل اقای ایوب کوشکی روی میز استاندار است و به زودی جانشین او مشخص خواهد شد….

  [پاسخ]

  قدرت فیاض بخش در :

  من اطلاع دقیق دارم که اگر آقای کوشکی از بخشداری بره میره استانداری و پست مهم تری رو میگره

  [پاسخ]

  همشری در :

  سلام..دلواپسی شما از اینکه رییس ستاد دولت بخشدار مرکزی باشه چیه؟!!!دقیقا
  برگشت مدیران دولت افراط ممکن نیست .تدبیر و امید

  [پاسخ]

  تدبیر و امید در :

  افراط تعطیل شده صبر کن تا در دولت احمدی نژادها صبح دولتت بدمد

  [پاسخ]

 3. استاندار.فرماندار بروجرد. …..که شماها از انها حمایت می کنید .از مدیران دوران احمدی نژاد هستند

  [پاسخ]

 4. بالاخره در شهرستان کوهدشت، وفاداری و باورِ جناب آقای ایوب کوشکی به «دولت تدبیر و امید»، بیش از اکثریتِ سیاسیون اعتدال و اصلاح، پیشاپیش اثبات شده است. لذا اگر حتی هدف از سیاست ورزی را صرفاً قدرت ورزی بدانیم، ایشان مستحق رسیدن به قدرت بوده است.

  [پاسخ]

 5. از طرف اهالی شهرک امام (ره) ازفعالیت های و نگاه ویژه آقایی کوشکی به این منطقه ، کمال امتنان را داریم .

  [پاسخ]

 6. درود بر خانم آزادبخت..دست مریزاد..((لاجرم مخالفت و کارشکنی در پیشبرد اهداف بخشدار مرکزی به معنای تضعیف و تخریب دولت تدبیر و امید است؛)) قابل توجه دلواپسان هزار چهره..
  شک نداشته باشید یکی از موفق ترین و پایدارترین بخشداران دولت تدبیر و امید جناب ایوب کوشکی خواهد بود

  [پاسخ]

 7. آفرین بر این خانم جوان و اهل قلم..آقای ایوب کوشکی برای کوهدشت الگوی میانه روی و اعتدال است.همه باید به او کمک کنیم

  [پاسخ]

 8. عملکرد شان دور از تصور خیلی ها بود . پختگی و برنامه های همچنون یک بخشدار با تجربه و پیگیر از خود نشان داده باید از اعتماد استاندار به ایشان تقدیر کنیم

  [پاسخ]

 9. خانم آزادبخت خودتون رو به قلم تحمیل نکنید کاش میرفتید یک دوره ی نویسندگی رو آموزش می دیدید بعد ظهور می کردید
  ابلاغ بخشداری این اقا دهن کجی به تمام نیروهای آن مجموعه می باشد بنابراین از آمپر نامتعارف سخن نگویید که توهین به شعور این مردم است

  [پاسخ]

 10. خیلی بی سر و ته بود
  اصلا ما نمی دونیم که هدفتون از این قلم فرسایی ها چیه؟
  این رو که همه می دونن ایشون بدون هیچگونه تجربه قبلی اومده بخشدار شده یعنی دقیقا تکرار تز آزمون و خطای ۳دهه گذشته متاسفم برای مسببان این حرکت ناپسند

  [پاسخ]

 11. با سلام.واقعا دلواپسی عده ای از عملکرد مثبت بخشدار مرکزی نشان دهنده افراط و بی سوادی این افراد است
  کسانی که در مقابل دولت تدبیر ایستاده اند وجود نیروهای متعهد و مردمی براشون آزار دهنده است.

  [پاسخ]

 12. سلام..هر گونه مخالفت و کارشکنی در مقابل بخشدار مرکزی دهن کجی به دولت تدبیر و امید است و شک نکنید استاندار محترم در مقابل مخالفانش واکنش سختی نشان میده .ابشان بیان داشتند که ایوب کوشکی ربیس ستاد دولت و تابلوی عملکرد ماست.

  [پاسخ]

 13. به تصمیم استاندار که نماینده عالی دولت در استان است باید احترام بگذاریم..همه اش که نمیشه به حرف اصولگراهای افراطی عمل کنه..این یک فرصت رو به اعتدالیون داده داد حضرات گاز انبری درومده

  [پاسخ]

 14. بسیار بی معنی بود
  بدبدبدبدبدبدبدبدبدبد

  [پاسخ]

  علی در :

  با این ادبیات و تحلیل پیچده نشون دادی چه نقاد ماهری هستی..
  مشکل از خودمونه که اینجوری از قافله عقب موندیم

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط