سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۷:۲۴:۲۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۱۷ بهمن ۱۳۹۵در ۸:۳۱ ب.ظ تعداد بازدید: 447 بازدید کد خبر:64959 چاپ خبر

کواکبیان در خرم آباد: به این زودی‎ها کسی جای هاشمی را نمی گیرد/ آیت‎الله موحدی کرمانی موقتی هستند

0

یک عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: آیت الله هاشمی بالانسر جریان‎های سیاسی کشور بودند و در جلسات خصوصی همواره افراد را نصیحت می‎کردند، فکر نمی‎کنم کسی بتواند جایگزین همه ابعاد وجودی آن مرحوم شود اما باید کسی در مجمع باشد که بین جریانات سیاسی توازن ایجاد کند. به گزارش ایسنا، مصطفی کواکبیان در جمع […]

photo_2017-02-08_01-00-34

یک عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: آیت الله هاشمی بالانسر جریان‎های سیاسی کشور بودند و در جلسات خصوصی همواره افراد را نصیحت می‎کردند، فکر نمی‎کنم کسی بتواند جایگزین همه ابعاد وجودی آن مرحوم شود اما باید کسی در مجمع باشد که بین جریانات سیاسی توازن ایجاد کند.

به گزارش ایسنا، مصطفی کواکبیان در جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی لرستان که در سالن کنفرانس ابن سینای بیمارستان شهید رحیمی برگزار شد اظهار کرد: ۳۷،۳۸ سال این انقلاب پابرجا بوده و اگر یکی از این پایه‎ها را نداشت تا به حال از بین رفته بود. در این مدت حوادث زیادی دیده‎ایم و باید یاد کنیم از مرحوم آیت‎الله هاشمی رفسنجانی که در هر سنگری که بودند زحمات بسیار زیادی کشیدند و ملامت‎های زیادی دیدند. چه بسا افرادی که بد و بیراه می‎گفتند و ما را خواص بی بصیرت می‎نامیدند. خدا خواست و در تشییع پیکر آن مرحوم دیدیم که چه جمعیت خیره‎کننده‎ای از همه نوع طیفی آمده بودند و نشان دادند که همگی در این موضوع نقطه اشتراک دارند.

کواکبیان در ادامه سخنانش به خلأ وجود آیت‎الله هاشمی در مجمع تشخیص مصلحت نظام اشاره کرد و افزود: در رابطه با جایگزینی ایشان باید مقام معظم رهبری تصمیم‎گیری کنند. آیت‎الله موحدی کرمانی به صورت موقتی جانشین شده‎اند اما مقام معظم رهبری باید در این رابطه تصمیم بگیرند.

معتقدم فقیه و مومن داریم اما به این زودی‎ها کسی نمی‎تواند جای ایشان را بگیرد چرا که ایشان بالانسر جریان‎های سیاسی کشور بودند و در جلسات خصوصی همواره افراد را نصیحت می‎کردند، فکر نمی‎کنم کسی بتواند جایگزین همه ابعاد وجودی آن مرحوم شود اما باید کسی در مجمع باشد که بین جریانات سیاسی توازن ایجاد کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا وضعیت زندگی مردم در عمر این دولت تغییرکرده است؟ گفت: باید پذیرفت دچار مشکلات عدیده‎ای هستیم و نمی‎خواهم بگویم که دولت عملکرد مطلوب را در این موضوع داشته و خود انتقاداتی به آن دارم اما در بحث‎های اقتصادی نمی‎توان به راحتی مشکل را حل کرد و نباید توقع سطح بالایی را داشت؛ قبول دارم برای تغییر وضعیت می‎توان کار بیشتری را کرد اما عملکرد دولت در شاخص‎های کلان مطلوب بوده و توانسته آنها را ثابت نگه دارد.

وی در رابطه با موضوع حصر یادآور شد: سه سال پیش در تلویزیون از مقام معظم رهبری خواهش کردم که مساله حصر را رفع کنند و گفتم تا کی می‎خواهیم این موضوع را کش بدهیم، احمدی‎نژاد مصوبه‎ای به شورای امنیت ملی فرستاد و موضوع حصر را به وجود آورد، معتقدم برای رفع حصر روحانی نیز می‎تواند این موضوع را به شورای امنیت ببرد و در آخر آن را به مقام معظم رهبری ارائه دهد. در مجلس تنها می‎توانیم منویات خود را بگوییم اما اگر بخواهد اتفاقی بیفتد باید در سطح شورا و رهبری باشد.

کواکبیان در رابطه با تحولات اخیر آمریکا اظهار کرد: این کشور دچار یک نوع احمدی‎نژاد شده‎اند و معلوم نیست که می‎خواهد چکار کند، در رابطه با این فرد نگرانی زیادی نداریم اما آدم جنجالی غیرقابل پیش‎بینی و خطرناکی است. در این کشور پنتاگون، سیا و سازمان‎های دیگری وجود دارد که این فرد نمی‎تواند هر کاری را که بخواهد علیه برجام انجام دهد و هرگونه اقدام ضد برجام باعث می‎شود که خود آنها ضرر ببینند چراکه متخصصین ایرانی زیادی در سطح بالا به آمریکایی‎ها کمک می‎کنند و ما نمی‎توانیم بگوییم که از این موضوع متضرر می‎شویم اما باید در سطح بین‎المللی اقداماتی را در این رابطه داشته باشیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر اتحادیه اروپا نیز با دولت آمریکا همراهی نمی‎کند. این فرد غیرقابل پیش‎بینی و تازه‎کار است و باید به صورت کامل او را زیرنظر داشت.

 

 

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط