سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۲۹ بهمن , ۱۳۹۶ | ۲۱:۳۱:۵۵آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ،‌ ۰۶:۱۳
۱۷ بهمن ۱۳۹۵در ۹:۱۵ ق.ظ تعداد بازدید: 449 بازدید کد خبر:64925 چاپ خبر

اثر نویسنده لرستانی نامزد نهایی جایزه مهرگان ادب شد

0

با اعلام دبیرخانه‌ی جایزه مهرگان ادب، ٧ نامزد نهایی دریافت این جایزه مشخص گردید که اثر نویسنده‌ی لرستانی نیز یکی از آن‌هاست. به گزارش کشکان؛ “کرم‌رضا تاج‌مهر” در حالی با مجموعه‌داستان «غریبه‌ای زیر درخت نارنج» نامزد دریافت این جایزه شده که در دوره‌ی گذشته نیز با مجموعه‌داستان «سمفونی قورباغه‌ها» این جایزه را به خودش اختصاص […]

۴۴۲۰۲۲_orig

با اعلام دبیرخانه‌ی جایزه مهرگان ادب، ٧ نامزد نهایی دریافت این جایزه مشخص گردید که اثر نویسنده‌ی لرستانی نیز یکی از آن‌هاست.

به گزارش کشکان؛ “کرم‌رضا تاج‌مهر” در حالی با مجموعه‌داستان «غریبه‌ای زیر درخت نارنج» نامزد دریافت این جایزه شده که در دوره‌ی گذشته نیز با مجموعه‌داستان «سمفونی قورباغه‌ها» این جایزه را به خودش اختصاص داد.

در صورتی که این بار هم «تاج‌مهر» برگزیده‌ی این جایزه شود تنها داستان‌نویس ایرانی خواهد بود که توانسته دو بار برنده‌ی جایزه‌ی مهرگان ادب شود.

کرم‌رضا تاج‌مهر، در حالی «غریبه‌ای زیر درخت نارنج» را در سال ١٣٩٣ منتشر کرد که این اثر شش سال منتظر دریافت مجوز نشر از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود.

«غریبه‌ای زیر درخت نارنج» شامل ١١ داستان کوتاه با موضوعات مختلف اجتماعی می‌باشد که توسط نشر ثالث منتشر گردیده است.

سایر نامزدهای بخش بهترین مجموعه‌داستان کوتاه جایزه مهرگان ادب:

پل‌ها؛ احمد ابوالفتحی؛ نشر چرخ

تا جایی که می‌توانی گاز بده/ محمدرضا گودرزی/ نشر ثالث

دور برگردان/ میثم کیانی/ نشر زاوش

سرطان جن/ رامبد خانلری/ نشر آگه

عکس‌های دسته‌جمعی/ حمید امجد/ نشر نیلا

کنار نیا مینا/ محمد حسینی/ نشر ثالث

داوری مرحله نهایى این دوره از جایزه مهرگان ادب را جواد اسحاقیان، علیرضا سیف‌الدینى و مهدى غبرایى در دو بخش رمان و مجموعه‌داستان به عهده داشته‌اند و انتخاب آثار در مرحله مقدماتى نیز به عهده محبوبه میرقدیرى، سودابه سلگى و دبیرخانه جایزه مهرگان ادب بوده است.

گفتنی است مراسم پایانی این جایزه نیمه‌ی اول اسفندماه برگزار می‌گردد و طی آن بهترین رمان و بهترین مجموعه‌داستان کوتاه معرفی می‌شود.

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط