سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۷:۰۸:۱۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۰۱ ،‌ ۰۸:۰۱
۱۱ فروردین ۱۳۹۱در ۹:۳۶ ق.ظ تعداد بازدید: 190 بازدید کد خبر:648 چاپ خبر

برنامه هدفگذاری شده صنعت گردشگری كشور در سال 1391 ورود و جذب 5/7 میلیون گردشگر خارجی است

0

خرم آباد- معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری گفت: هدفگذاری صنعت گردشگری كشور در سال جدید دستیابی به آمار ورودی هفت و نیم میلیون گردشگر خارجی به كشور است.


به گزارش ایرنا، منوچهر جهانیان پنجشنبه شب در جریان سفر به استان لرستان و بازدید از قلعه فلك الافلاك خرم آباد به خبرنگار ایرنا گفت: برای این مهم كارگروههای تخصصی در كشور تشكیل شده تا به صورت مستمر و كارشناسی در راستای تحقق این مهم برنامه ریزی كنند.

وی تصریح كرد: ‌ایران اسلامی با برخورداری از جاذبه های زیبا و منحصربفرد طبیعی و تاریخی، توان و قابلیت بالایی در حوزه جذب گردشگر خارجی از كشورهای مختلف دنیا را داراست كه رشد و توسعه صنعت گردشگری به همكاری و همراهی همه دستگاههای اجرایی و برنامه ریزی و تلاش در عرصه بین المللی بستگی دارد.

رییس ستاد دائمی تسهیلات سفرهای كشور، نقش رسانه ها در معرفی جاذبه های گردشگری كشور را بسیار مهم و موثر دانست و خواستار توجه بیشتر رسانه ها به صنعت گردشگری در جهت توسعه همه جانبه كشور سد.

جهانیان خاطر نشان كرد: در حالی كه سال 1389 آمار گردشگران ورودی به كشور ایران 2/3 میلیون نفر بود، این رقم در 11 ماه سال گذشته حدود 1/3 میلیون نفر بوده است.

وی از فراهم شدن امكانات اقامتی و رفاهی برای گردشگران خارجی در كشور خبر داد و افزود: از نظر امكانات اقامتی هیچ مشكل و كمبودی در كشور وجود ندارد ، ضمن اینكه احداث زیر ساخت های گردشگری در 20 محور پر تردد كشور مورد موافقت رییس جمهوری قرار گرفته است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، موافقت رییس جمهوری با احداث زیر ساخت های گردشگری در 20 محور پر تردد كشور را گامی مهم در راستای توسعه گردشگری كشور دانست و گفت: علاوه بر این رییس جمهوری با پیشنهاد احداث یك هزار مجموعه پذیرایی در مبادی ورودی یك هزار شهر كشور نیز موافقت كرده است.

وی تصریح كرد: با تامین اعتبارات لازم، عملیات ساخت این مجموعه های گردشگری طی سال جاری توسط سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در كشور آغاز می شود.

جهانیان افزود: براساس مصوبه دولت و دستور رییس جمهوری ، شهرداری های این یك هزار شهر كشور می بایست زمین مورد نیاز برای ساخت مجتمع های پذیرایی در مبادی ورودی شهرها را در اختیار این سازمان قرار دهند.

وی همچنین با اشاره بیانات مقام معظم رهبری و نامگذاری سال 1391 با عنوان ‘تولید ملی ، حمایت از كار و سرمایه ایرانی ‘ خاطر نشان كرد: سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری نیز در این راستا و با توجه به ظرفیت های بیشمار گردشگری در كشور وارد عمل خواهد شد.

جهانیان افزود:گسترش، حمایت و معرفی صنایع دستی ، گردشگری و زیارتی گامی موثر در راستای ایجاد اشتغال ، تولید و در آمد ملی و تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر ‘ تولید ملی ، حمایت از كار و سرمایه ایرانی ‘ بوده كه از سوی این سازمان با جدیت پیگیری خواهد شد.

رییس ستاد تسهیلات سفرهای كشور همچنین از افزایش 5/34 درصدی سفرهای نوروزی از 25 اسفند ماه تا پنجم فروردین ماه خبر داد و گفت :‌در این مدت از نظر مدت اقامت مسافران نوروزی نیز بیش از 30 درصد نسبت به سال قبل رشد داشته ایم.

وی درخصوص اقدامات صورت گرفته برای تشویق خانواده ها به سفر اظهار داشت: در این راستا باتعامل و همكاری همه دستگاههای اجرایی اقدامات بسیار خوبی در نوروز امسال در این راستا صورت گرفته است.

جهانیان افزود: با منظور تحقق این برنامه و افزایش سفر ، برنامه رقابتی بین استانهای كشور در زمینه جذب مسافر و گردشگر اجرا شده ضمن اینكه همه استانهای كشور از حداكثر ظرفیت خود برای جذب مسافران نوروزی استفاده كرده اند.

وی برپایی جشنواره های سوغات ، صنایع دستی ، فرهنگی و هنری در استانهای مختلف كشور را از جمله اقدامات صورت گرفته در این راستا برشمرد و گفت : علاوه بر این در 31 استان كشور نمایندگان سفر كارت مستقر شده و در بیش از یك هزار و 500 مجموعه به دارندگان سفر كارت خدمات رفاهی با 20 تا 60 درصد تخفیف ارائه می شود.

وی در خاتمه با اشاره به ظرفیت های گردشگری استان لرستان از این استان به عنوان یكی از استان هایی كه دارای جاذبه های بسیار و منحصر بفرد طبیعی ، فرهنگی ، تاریخی و زیارتی است نام برد و گفت : استان لرستان با برخورداری از این ظرفیت ها می تواند نقش مهمی در جذب گردشگران خارجی داشته باشد.

جهانیان تصریح كرد:استان لرستان با برنامه ریزی ومعرفی جاذبه های گردشگری خود می تواند به قطب گردشگری كشور تبدیل شود و سازمان میراث فرهنگی نیز در این راستا آماده هر گونه همكاری است.

رییس ستاد تسهیلات سفرهای كشور در سفری چند ساعته خود به استان لرستان با حضور در محل استقرار میهمانان نوروزی در خرم آباد و نیز قلعه فلك الافلاك این شهر از نزدیك در جریان خدمات رسانی به مسافران نوروزی قرار گرفت.

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ايرنا) / کد خبر 80055864

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط