سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۶ | ۲۱:۳۹:۰۳آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۱۴ بهمن ۱۳۹۵در ۳:۰۶ ب.ظ تعداد بازدید: 219 بازدید کد خبر:64797 چاپ خبر

افتتاح ۱۹۹۴ پروژه لرستان در دهه فجر/ محروم نامیدن لرستان زیبنده نیست/ به رتبه ی پنجم بیکاری در کشور رسیده ایم/ برای ۲۰۰۰ پروژه ی نیمه تمام ۷۰۰۰ میلیارد تومان نیاز داریم

0

استاندار لرستان:

‌استاندار لرستان از افتتاح ۱۹۹۴ پروژه استان در دهه فجر خبر داد. ‌‌به گزارش ایسنا‌، مهندس هوشنگ بازوند در جمع خبرنگاران با گرامی‌داشت ایام‌الله دهه فجر و یاد امام و شهدای انقلاب به پروژه‌های قابل افتتاح در این ایام اشاره کرد و افزود: امسال ۱۹۹۴ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۰۸۹ میلیارد تومان همزمان با […]

۵۷۴۲۹۵۲۷

‌استاندار لرستان از افتتاح ۱۹۹۴ پروژه استان در دهه فجر خبر داد.

‌‌به گزارش ایسنا‌، مهندس هوشنگ بازوند در جمع خبرنگاران با گرامی‌داشت ایام‌الله دهه فجر و یاد امام و شهدای انقلاب به پروژه‌های قابل افتتاح در این ایام اشاره کرد و افزود: امسال ۱۹۹۴ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۰۸۹ میلیارد تومان همزمان با فرا رسیدن بهار انقلاب در استان به بهره‌برداری می‌رسند.

وی اضافه کرد: همچنین عملیات اجرایی ۲۶۹ پروژه با اعتباری بالغ بر ۲۶۱ میلیارد تومان آغاز خواهد شد که بیشترین سرمایه‌گذاری‌ها با سهم ۵۳ درصد مربوط به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوده که ۱۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار آنها است.

بازوند، بیشترین حجم کلنگ‌زنی را نیز مربوط به وزارت نیرو دانست و گفت: این مقدار با ۲۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار ۸۸ درصد سهم را به خود اختصاص داده است.

استاندار لرستان ادامه داد: در شهرستان دورود ۷۸ پروژه، خرم‌آباد ۴۱۱، کوهدشت ۹۸، سلسله ۱۰۹، الیگودرز ۱۹۵، پلدختر ۷۸، دلفان ۲۰۷، دوره چگنی ۸۷، بروجرد ۱۷۷، ازنا ۸۳ و رومشکان ۲۴ پروژه را داریم. همچنین ۴۷۷ پروژه به صورت شناور هستند.

وی با بیان اینکه برای توسعه عنوان محرومیت را به کار بردن لفظ خوبی نیست، افزود: درست است که بیش از ۲۵ سال پیش کارهای حال را باید انجام می‌دادیم اما بردن نام لرستان به عنوان استان محروم زیبنده نیست و می‌تواند منجر به بی‌رغبتی سرمایه‌گذاران شود.

بازوند یادآور شد: در سال ۹۰ نمایندگان وقت طرحی به تصویب رساندند که بر طبق آن ۲ درصد از اعتبارت درآمد عمومی به مناطق توسعه نیافته اختصاص داده و تحت عنوان ماده ۱۸۰ قید شود.

استاندار لرستان ادامه داد: در سال ۹۰، صد میلیارد تومان، ۹۱ چیزی به استان داده نشد، ۹۲ حدود ۴۹ میلیارد و ۹۳ حدود ۱۶۰ میلیارد تومان از این محل به لرستان تخصیص داده شد.

وی با بیان اینکه سال ۹۴ این قانون به قانون متوازن تغییر داده شد و آن را به ۳ درصد افزایش دادند، گفت: در سال ۹۴ حدود ۲۷۰و امسال ۴۰۴ میلیارد تومان به استان تخصیص داده شد و برای سال ۹۶، ۴۰۴ میلیارد تومان درنظر گرفته شده بود که به ۴۲۴ میلیارد افزایش پیدا کرد.

بازوند به رتبه پنجم استان در اعتبار توازن اشاره کرد و ادامه داد: می‌گویند برای اینکه وضعیت استان را خوب جلوه می‌دهید به بحث بیکاری در استان رسیدگی نمی‌شود و این ادعا در حالیست که آمار بیکاری را مرکز آمار و تعیین بودجه را سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی بیان می‌کند و ارتباطی به هم ندارند.

استاندار لرستان گفت: من هم اذعان دارم که یکی از چالش‌های استان موضوع بیکاری است و در ملاقات عمومی‌ها رنج خانواده‌ها را به شخصه می‌بینم.

وی اضافه کرد: از سال ۷۵ تا ۹۳ رتبه اول تا سوم بیکاری را در کشور داشته‌ایم که سال گذشته به رتبه پنجم رسیده‌ایم. اگر بخواهیم به رتبه ۱۴ برسیم باید ۲۰ هزار میلیارد تومان در استان سرمایه‌گذاری کنیم و برای ایجاد یک شغل ۹۰ میلیون تومان نیاز داریم و این کار بدون سرمایه‌گذاری امکان‌پذیر نیست.

بازوند با اشاره به نیروگاه نیز بیان کرد: تنها استانی بودیم که نیروگاه نداشتیم و از ۱۰ سال پیش قرار بود راه‌اندازی شود، اما کاری انجام نشده بود. با پیگیری‌های انجام شده قرار شد این پروژه در استان ایجاد و با ظرفیت ۵۰۰ مگاوات راه‌اندازی شود.

استاندار لرستان گفت: در برنامه ششم توسعه قرار است ۲۵ هزار مگاوات برق در کشور تولید شود که هزار مگاوات آن به استان با ۲۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری داده شد.

وی ادامه داد: در نهایت با پیگیری‌هایی که شد ۲۰۰۰ مگاوات برای استان نهایی شد که هزار مگاوات را دولت و مابقی را بخش خصوصی تولید خواهد کرد.

بازوند با اشاره به گازرسانی‌ها در استان اظهار کرد: تا سال ۹۱ حدود ۳۲۷ روستا گازدار بودند که حال به ۹۵۷ مورد رسیده‌اند.

استاندار لرستان از افتتاح ۱۵۰ روستا و کلنگ‌زنی ۲۰۷ مورد دیگر در سفر مدیرعامل گاز کشور طی چهارشنبه همین هفته خبر داد و گفت: در همین سه سال اخیر ۵۰۳ روستا و چند شهر گازدار شده‌اند.

وی به سدسازی‌ها در استان اشاره کرد و افزود: تا به حال سه سد به بهره‌برداری رسیده و با پیگیری‌هایی که داشتیم توانستیم سد بختیاری را تعیین تکلیف کنیم اما هنوز ۶۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار آن نهایی نشده است.

بازوند خاطرنشان کرد: در استان کمبود ورود بخش خصوصی را داریم و باید خود بخش خصوصی به وجود آوریم. سرمایه‌گذاری در استان باعث افزایش فرهنگ کار و سرمایه اجتماعی می‌شود و اعتماد به نفس مردم را بالا می‌برد.

استاندار لرستان میزان تولید گندم استان را در سال گذشته ۵۸۶ هزار تن اعلام کرد و گفت: میزان مصرف استان ۲۳۰ هزار تن است و بیش از دو برابر تولید داریم.

وی از وجود ۲۰۰۰ پروژه نیمه تمام در استان خبر داد و گفت: ۷۰۰۰ میلیارد تومان پول نیاز داریم که این پروژه‌ها را به اتمام برسانیم و این یکی از چالش‌های بزرگ ماست.

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. این چهار سال این دو لت هم تمام شد مردم را با این سخنان گرم سرگرم کردید معشوره را همیشه در همه جا با کلمات آن بازی کردید مسولان این شهرستان هم چون از این میز لعنتی میترسن هیچ وقت بیانیه ندادند جوانان این دیار در بیکاری مطلق باید به سر ببرند این مردم اتش زیر خاکستر هستند معشوره را میخواهند مردم صبر ایوب ندارن

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط