سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۶ | ۲۱:۴۰:۲۹آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۱۴ بهمن ۱۳۹۵در ۱۰:۰۹ ق.ظ تعداد بازدید: 253 بازدید کد خبر:64763 چاپ خبر

جلسه مدیر کل بهزیستی لرستان و تنی چند از کارشناسان با معاون عمرانی استانداری در خصوص مسکن مددجویان و مناسب سازی معابر

0

دکتر حیدری مدیر کل بهزیستی لرستان و تنی چند از معاونین و کارشناسان بهزیستی طی جلسه ای با مهندس اصلانی دیدار و گفتگو کردند. نشست مذکور در رابطه با مسکن مددجویان و تسهیل تردد جانبازان و معلولان برگزار شد. در این جلسه دکتر حیدری با بیان دیدگاه های سازمان بهزیستی و اهم فعالیت های انجام […]

IMG_20170202_000928

دکتر حیدری مدیر کل بهزیستی لرستان و تنی چند از معاونین و کارشناسان بهزیستی طی جلسه ای با مهندس اصلانی دیدار و گفتگو کردند.

نشست مذکور در رابطه با مسکن مددجویان و تسهیل تردد جانبازان و معلولان برگزار شد.

در این جلسه دکتر حیدری با بیان دیدگاه های سازمان بهزیستی و اهم فعالیت های انجام گرفته در خصوص مسکن مددجویان گفت: یکی از مؤلفه های مهم در بحث توانمند سازی مددجویان تامین مسکن خانواده هاست و امروزه یکی از پیچیده ترین مسائل در کشور ما تامین مسکن است.
دکتر حیدری با بیان این مطلب که در حال حاضر قشر وسیعی از مردم از جمله طبقات محروم و کم در آمد جامعه با مشکل مسکن مواجه هستند گفت: بهزیستی بعنوان یکی از نهادهای حمایتی مسئله ی مسکن مددجویان خود را از نظر دور نداشته و در کنار سایر خدمات خود، در راستای تامین حداقل مایحتاج و نیازهای ضروری مددجویان مورد حمایت ، در امر تامین مسکن آن ها فعالیت ها و خدمات ارزنده و قابل توجهی داشته است که در سال جاری احداث ۷۰۰ واحد مسکونی برای مددجویان تحت پوشش این نهاد در دست اقدام است.
دکتر حیدری در ادامه گفت: با توجه به حجم بالای کار، منابع مالی سازمان برای سامان دادن به این نیاز درشت خانواده ها و مددجویان تحت پوشش سازمان کفایت نمی کند.
دکتر حیدری در ادامه جلسه با اشاره به راه اندازی سامانه معبر که برای طرح مشکلات هم میهنان در خصوص مناسب سازی معابر و اماکن عمومی راه اندازی شده است گفت: متاسفانه در استان ما به مسالهٔ دسترسی در حین طراحی و انتخاب روش طراحی اندیشیده نمی شود به همین دلیل جا دارد که روش برخورد مناسب با مسالهٔ دسترسی که در سطح بین المللی به عنوان (یونیورسال دیزاین) شناخته می شود تبیین گرد.
وی گفت: در سالهای اخیر ساخت مسکن و طراحی فضاهای قابل دسترس برای همه افراد و بخصوص معلولین، دغدغهٔ متخصصین و کارشناسان بوده است و با وجود علاقه ای که برخی از نهادها و سازمانها به دسترسی و قابل زندگی بودن فضاها نشان می دهند تا کنون در استان و حتی در کشور ما مناسب سازی بعنوان طرحی که نیاز های اکثریت افراد را براورده نماید جا نیفتاده است.
دکتر حیدری با بیان اینکه امکانات حرکتی و جهت یابی هر فرد، درون محیط ساخته شده، مستقیما با کیفیت و کمیت علائم بصری موجود در عناصر تعریف کننده ی فضا و پتانسیل ادراکی بیننده رابطه دارد افزودند: در صورت نبود یا عدم کفایت این علائم ، مخصوصا در معماری و مبلمان شهری معاصر، می توان از آگاهی سایر حواس و در نتیجه علائم قابل تشخیص برای همگان بهره گرفت. پتانسیل های این شیوه ی طراحی، با در نظر گرفتن فواید آن برای کسانی که محدودیت های حسی دارند آشکار است. در فرهنگ معاصر فرد مجموعه ای از وسایل ارتباطی نظیر روزنامه ، تلویزیون ، کتاب ، تبلیغات و عکس را که شامل اطلاعات بصری بی شماری هستند را با مفهوم ارتباط یکی می داند. با این حال روش دیگری نیز برای برقراری ارتباط وجود دارد که از آن بعنوان برقراری ارتباط از طریق اشیا و عناصری که تمامی حواس انسان را تحریک می کنند و در واقع می توان فضاها را به عنوان ترکیبی از علائم و نشانه های حسی قابل استفاده برای جهت یابی و حرکت فرد در نظر گرفت یاد می شود.
در این جلسه که با حضور معاون عمرانی استانداری و مدیر کل بهزیستی لرستان و معاون مشارکتهای مردمی و همچنین کارشناس کارگروه مناسب سازی بهزیستی و نیز حضور تلفنی تنی چند از شهرداران برگزار شد مقرر شد دستورات لازم جهت محوطه سازی مسکن مهر متعلق به مددجویان و مسکن های فاز یک خرم آباد، تهیه زمین جهت ساخت مسکن برای مددجویان در شهرهای فاقد مسکن مهر، ابلاغ دستورات لازم جهت مرتفع کردن مشکلات مسکن مدجویان و تسریع در تکمیل پروژه های مسکن مددجویان صادر گردد.
همچنین در این جلسه مهندس اصلانی معاون عمرانی استانداری ضمن ابلاغ دستورات لازم به شهرداران، دستگاه های مذکور را برای آغاز هر چه سریعتر مناسب سازی خیابان انقلاب بعنوان پایلوت منطقه بدون مانع برای دسترسی آسان معلولان و جانبازان ترغیب نمود.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط