سرخط خبرها
امروز: یکشنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۶ | ۱۳:۴۰:۵۱آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۲۶ دی ۱۳۹۵در ۱:۴۴ ب.ظ تعداد بازدید: 161 بازدید کد خبر:64172 چاپ خبر

پیگیری برای تخصیص اعتبار به کتابخانه‌های لرستان از سوی شهرداری‌ها

0

مدیرکل دفتر شهری استانداری لرستان خبر داد:

مدیرکل دفتر شهری و امور شوراهای استانداری لرستان از پیگیری برای تخصیص اعتبار به کتابخانه های عمومی لرستان از سوی شهرداری ها خبر داد. به گزارش کشکان به نقل از مهر، هرمز نصیری صبح امروز در جلسه بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی استان با اشاره به اینکه شهرداری ها با مشکلات مالی مواجه هستند، اظهار […]

۲۳۳۸۳۳۲

مدیرکل دفتر شهری و امور شوراهای استانداری لرستان از پیگیری برای تخصیص اعتبار به کتابخانه های عمومی لرستان از سوی شهرداری ها خبر داد.

به گزارش کشکان به نقل از مهر، هرمز نصیری صبح امروز در جلسه بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی استان با اشاره به اینکه شهرداری ها با مشکلات مالی مواجه هستند، اظهار داشت: ۱۶ شهر در لرستان وجود دارد که ۹۵ درصد اعتبارات شهرداری های آن ها دولتی بوده و ۵ درصد اعتبار آنها از محل درآمدهای خودشان تامین می شود.

وی با بیان اینکه امسال ۱۸ درصد بودجه شهرداری بروجرد و ۲۸ درصد بودجه شهرداری خرم آباد تحقق یافته است، تصریح کرد: در رابطه با سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی از محل شهرداری های استان، تا پایان سال پیگیری می کنیم که اعتباری از این محل به کتابخانه های استان اضافه شود.

علی جهان آرا مدیرکل کتابخانه های عمومی استان لرستان نیز با اشاره به اینکه بر اساس قانون باید نیم درصد بودجه شهرداری ها به کتابخانه های عمومی اختصاص یابد، افزود: شهرداری ها در این زمینه همکاری لازم را ندارند.

وی یادآور شد: تاکنون ۱۶ جلسه با شهرداری های استان در این رابطه داشته ایم اما اعتبارات لازم تحقق نیافته است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان لرستان با اشاره به اینکه هر سال میزان اعتبارات کتابخانه های عمومی استان از سوی شهرداری ها کاهش می یابد، اظهار داشت: اعتبار تخصیص یافته به کتابخانه های عمومی لرستان در سال ۹۳ مبلغ ۳۵۷ میلیون بوده که این میزان در سال ۹۴ به ۲۲۹ میلیون تومان رسیده است.

جهان آرا تصریح کرد: امسال نیز این اعتبار به ۱۵۳ میلیون تومان کاهش یافته است.

 

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط