سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۱ اسفند , ۱۳۹۶ | ۰۷:۳۳:۴۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ،‌ ۰۶:۱۳
۲۱ دی ۱۳۹۵در ۱۰:۲۲ ب.ظ تعداد بازدید: 443 بازدید کد خبر:64025 چاپ خبر

هاشمی؛ مردی که همیشه متکی به «رای» مردم بود!

0

مصطفی شکری

مصطفی شکری: آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی نام بزرگ مردی بود که امروز در جوار بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران؛ با تشیع جنازه باشکوه و چند میلیون نفری مردم قدردان ایران، برای همیشه آرام گرفت. هاشمی همواره به عنوان یکی از پرنفوذترین شخصیت‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران شناخته شده است. شخصیتی «معتدل» و «کاردان». شخصیتی که […]

shokri

مصطفی شکری: آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی نام بزرگ مردی بود که امروز در جوار بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران؛ با تشیع جنازه باشکوه و چند میلیون نفری مردم قدردان ایران، برای همیشه آرام گرفت. هاشمی همواره به عنوان یکی از پرنفوذترین شخصیت‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران شناخته شده است. شخصیتی «معتدل» و «کاردان». شخصیتی که همیشه خود را فرای «حزب و جناح» تعریف می کرد و همواره «مصلحت» نظام و انقلاب را به «مصلحت» خود و خانواده اش ترجیح می داد.

مهمترین وجه تمایز هاشمی با سایر سیاستمداران ایران، این است که بیش از همه خود را در معرض «رای مردم» قرار داده است! به حق باید گفت که بارزترین و مهمترین ویژگی هاشمی این بود که هیچگاه از محک زدن خود به وسیله ی «رای» مردم هراس نداشت!

هاشمی ۴ بار کاندید انتخابات ریاست جمهوری، ۴ بار کاندید انتخابات مجلس شورای اسلامی و ۵ بار هم کاندیدای انتخابات مجلس خبرگان رهبری شده است!

هاشمی خود را ۱۳ بار در معرض «رای مردم» قرار داده که از این تعداد، ۱۰ بار هم موفق به دریافت «رای اعتماد مردم» شده است! به همین دلیل است که هاشمی را باید رکورددار «رای مردم» در تاریخ معاصر ایران دانست!

او در تمام پست های کلیدی نظام جمهوری اسلامی ایران حضور داشته است. هم رئیس جهمور بوده است هم رئیس مجلس. هم رئیس مجلس خبرگان رهبری و هم رئیس تشخیص مصلحت نظام.

از زاویه ای دیگر هم می توان به هاشمی نگاه کرد. هاشمی مرد مصلحت بود! چرا که در هر جایی که «مصلحتِ نظام» را تشخیص می داد، «سینه سپر» می کرد و از عواقب آن ابایی نداشت!

روحش شاد و یادش گرامی باد…

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. عده ای مث اینکه الان بعد از یکسال از خواب بیدار شدن

  [پاسخ]

 2. زیبا بود استاد
  به نکته جالبی اشاره کرده اید
  زنده باشید

  [پاسخ]

 3. درود بر دکتر خوش کلام
  ای کاش دیگر مسئولین جمهوری اسلامی هم خودشان را در معرض رای مردم قرار دهند تا میزان مقبولیشان نزد مردم روشن شود.

  [پاسخ]

 4. این علامت تعجب هایی که در آخر جمله ها گذاشتی .متن رو چند پهلو کرده .انگار کسی این متن رو نوشته که داره تجاهل العارف میکنه. مثلا نوشتی هاشمی مرد مصلحت بود! این رو خودت معنی کن

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط