سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۲۴ آذر , ۱۳۹۶ | ۲۳:۱۵:۴۳آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۱۷ دی ۱۳۹۵در ۹:۳۸ ب.ظ تعداد بازدید: 257 بازدید کد خبر:63903 چاپ خبر

ایجاد اشتغال برای افراد پایگاه HIV مثبت لرستان/ ایجاد ۱۰۰۰ شغل در سال جاری

0

مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: سه کارگاه در مناطق حاشیه شهرستان خرم‌آباد برای اشتغال افراد پایگاه HIV مثبت و یا باشگاه ایدز ایجاد شده است. اسداله حیدری عصر امروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری لرستان تعداد مشاغل ایجاد شده توسط بهزیستی استان را در ۹ ماهه امسال هزار و ۲۶۰ شغل با تحقق ۹۱ درصدی […]

۱۳۹۵۰۹۲۳۲۰۵۶۴۴۸۱۰۹۴۴۸۷۴۳

مدیرکل بهزیستی لرستان گفت: سه کارگاه در مناطق حاشیه شهرستان خرم‌آباد برای اشتغال افراد پایگاه HIV مثبت و یا باشگاه ایدز ایجاد شده است.

اسداله حیدری عصر امروز در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری لرستان تعداد مشاغل ایجاد شده توسط بهزیستی استان را در ۹ ماهه امسال هزار و ۲۶۰ شغل با تحقق ۹۱ درصدی اعلام کرد و اظهار داشت: سازمان بهزیستی برای ایجاد مشاغل به دلیل وجود تفاوت در فرمت سامانه بهین‌یاب و سامانه رصد دارای دو تعهد است که در راستای تعهد استانی در سال جاری ایجاد هزار و ۶۰۰ شغل بوده است که با تحقق ۶۸ درصدی برای هزار و ۷۷ نفر شغل ایجاد شده است.

مدیرکل بهزیستی لرستان ادامه داد: عملکرد بهزیستی نسبت به جذب تبصره ۲۶ قانون بودجه نسبت به اعتبار ابلاغی دارای ۶۱ درصد و نسبت به تخصیص آن ۸۱ درصد تحقق بوده است.

وی از پرداخت تسهیلات ۲۵۰ میلیون تومان به ۱۰ نفر از افراد جویای کار توسط صندوق کارآفرینی امید خبر داد و مطرح کرد: ان افراد تسهیلات ذکر شده را دریافت کرده‌اند و هم‌اکنون مشغول به کار هستند.

وی به ارائه آمار پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی براساس برش‌های شهرستانی پرداخت و اعلام کرد: شهرستان رومشکان با ۱۰۰ درصد، شهرستان کوهدشت با ۹۶ درصد، شهرستان‌های نورآباد و الیگودرز به طور مشترک با ۹۵ درصد موفق به بیشترین جذب تسهیلات شده‌اند.

این مسوؤل شهرستان خرم‌آباد را با ۶۵ درصد دارای پایین‌ترین جذب تسهیلات قرض‌الحسنه دانست و افزود: شهرستان‌های سلسله با ۷۶ درصد و بروجرد با ۷۵ درصد نیز دارای جذب پایین تسهیلات در راستای ایجاد اشتغال برای جمعیت هدف هستند.

حیدری با بیان اینکه بسیاری از مشاغل به دلیل وجود اختلاف میان دو فرمت ذکر شده قابل ثبت را ندارند، یادآور شد: در برخی از مکان‌های آسیب‌پذیر، حاشیه شهرها و مناطق محروم شغل‌های ایجاد شده است که جزو آمار ارائه شده نیستند.

مدیرکل بهزیستی لرستان از ایجاد سه کارگاه در مناطق حاشیه شهرستان خرم‌آباد برای اشتغال افراد پایگاه HIV  مثبت و یا باشگاه ایدز خبر داد و خاطرنشان شد: این افراد در کارگاه‌ها هم‌اکنون مشغول به کار هستند ولی این شغل‌ها در سامانه‌های مربوط ثبت نشده‌اند.

وی در پایان سخنان خود تاکید کرد: در راستای تثبیت اشتغال از طریق بیمه و سایر راه‌هایی که به اشتغال جمعیت هدف مرتبط است با پرداخت تسهیلات تلاش شده است که اشتغال ایجاد شده هزار و ۸۵۴ نفر تثبیت شود.

 

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. جناب حیدری محبت کنید ما نمی خواهیم اسم ۱۸۰۰ نفر رو که مشغول بکار شدن ببرید بلکه ۸۰ نفر رو اعلام بفرمایید. شما مثل احمدی نژاد حرف می زنید که می گفت بیش از صد کشور از ما الگوی مدیریتی را می خواست که آقای کروبی در پاسخ این جمله آقای احمدی نژاد گفتن شما اسم ده کشور رو بفرمایید صد پیش کش شما.

  [پاسخ]

  فرزاد در :

  جناب آقای صادق
  با سلام بنده خودم از منتقدین آقای حیدری هستم ولی علاوه بر اسم ،تمام مشخصات اشتغال یافتگان در سامانه وزارت کار (رصد)ثبت و ضبط میشود
  همچنین در سامانه پورتال بهزیستی کشور
  مشکل از تعریف اشتغال است که توسط وزارت مربوطه برای ادارات ارسال گردیده است

  [پاسخ]

 2. حمید دوستی - اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان

  برادر ارجمند به اصطلاح (صادق ) ، اگر حضرتعالی از نزدیک با جناب آقای دکتر حیدری آشنایی داشتی هیچوقت ایشان را در گفتمانش با آقای احمدی نژاد مقایسه نمی کردید ، آقای حیدری به گفته اکثر کارشناسان سازمان بهزیستی استان تنها مدیری است که سازمان بهزیستی را در دوره مدیریت خود متحول ساخته و جز محدود مدیران موفق استان است که حتی مسئولین سازمانی به توانایی ایشان ایمان دارند و از طرفی برادر عزیز بهتر است شما ابتدا دستور العمل تعریف ایجاد شغل را مطالعه نموده و بعد قضاوت نمائید .

  [پاسخ]

 3. اقای مثلا صادق ازقیاست خنده أید…..شما معلومه غرض ورزی خداشفا بده تمامی اطلاعات توسامانه وزارت کارهست ومتولی هم ان وزارتخانهزاست

  [پاسخ]

 4. نوشتن مطالب خلاف واقع وبدون اطلاع از انجام یک برنامه خلاف اخلاق است واگر شما اخلاق را کنارگذاشته اید،وغرض ورزی میکنید ،بحث جدایی است .شما ناظر سازمانی ومردمی بدون دانش واطلاعات چرا قضاوت ناشیانه خود را دریک رسانه عمومی بیان می کنید.کور خوندید مردم وخدمت گیرندگان بهزیستی وبانکها که وام گرفته اند وپرداخت کرده اند واشتغال ایجاد شده است خبر دارند کافی است.

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط