سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۳:۱۴:۲۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۱۵ دی ۱۳۹۵در ۴:۵۰ ب.ظ تعداد بازدید: 387 بازدید کد خبر:63832 چاپ خبر

اختلاس و فساد از بالا و برق دزدی از پایین؟

0

سید محمدصادق محمدی وفایی

سید محمدصادق محمدی وفایی: درسم تمام شده بود ابزار در دست کارهای منزل را انجام می دادم. گوشیم را آوردند که ای بابا کارت دارند. ارتباط برقرار شد شخصی از شهرستان است که می گوید در ماه سه روز کار دارم و همانطور که می دانید در تهران سه هزار میلیارد سه هزار میلیارد می […]

۲۹۰۲۰۶_۱۵۸
سید محمدصادق محمدی وفایی: درسم تمام شده بود ابزار در دست کارهای منزل را انجام می دادم. گوشیم را آوردند که ای بابا کارت دارند.
ارتباط برقرار شد شخصی از شهرستان است که می گوید در ماه سه روز کار دارم و همانطور که می دانید در تهران سه هزار میلیارد سه هزار میلیارد می برند. پرونده بابک زنجانی و …گویای این نکته اند که هرکسی دستش می رسد از پول نفت که مال همه است به هر اندازه و مبلغی که بخواهد می برد. متاسفانه دستم به آن دزدها نمی رسد که جانشان را بگیرم ولی می توانم از پشت کنتور برق ببرم آیا از نظر شرعی اشکال دارد؟
گفتم: خیر چنین کاری خلاف است.
گفت: حاج آقا این اختلاس و دزدی هایی که اعلام می شود یک صدم دزدی ها و اختلاس هایی است که در کشور اتفاق می افتد من هم شهروند این کشورم این آقایان دارند حقم را می خورند چرا اشکال دارد؟
گفتم: برداشت بنده این است در کشور به برکت باندبازی ها حالت مچ گیری حاکم شده است و رقم اختلاس و دزدی ها هرگز درحد تصور شما نیست.
در ضمن درست است فساد و اختلاس وجود دارد ولی این را بدان نظام اسلامی درخشندگی های فراوانی دارد. آن امتیازات و زیبایی ها را هم ببین. آیا این منطق درستی است بگوییم چون برخی ها دزدی می کنند ما هم دزدی کنیم؟
در ضمن هرچند شهروندی و در بیت المال سهمی داری ولی اکنون هم از خیرات و برکات نظام بهره مند هستی. آیا امنیت ندارید؟ آیا هر آن می ترسی که یک داعشی خودش را منفجر کند و…؟
گفت: در یک ماه سه روز کار دارم قبض برق و گاز و آب و هزینه زندگی جان آزار شده است انفجار داعشی هم اگر اتفاق بیفتد جای نگرانی نیست زیرا مرگ با عزت بهتر از این زندگی با ذلت است.
این چند سطر نوشته شد تا عالی جنابان بدانند ذهن برخی از مردم مشوش شده است. بی کاری برخی ها را به فکر خلاف کردن می اندازد.
آیا می توان گفت اگر مدیران حقوق های آنچنانی بگیرند و در کاخ ها و برج ها زندگی کنند بر اعتماد مردم افزوده خواهد شد؟
امیر خسروی به خاطر آن فساد سه هزار میلیاردی اعدام شد و خاوری فراری شد ولی هر روز از فساد سه هزار میلیاردی نامی برده می شود. اگر بابک زنجانی هم اعدام شود شر آن فساد جمع نخواهد شد و لکه ی اختلاس و …از چهره اعتماد مردمی زدوده نمی شود.
واقعاً این مردم سوال دارند آیا امکان ندارد نظارت بهتری بر این امور حاکم شود؟
وقتی آن آقایان حقوق می گیرند تا نظارت کنند و پاسدار بیت المال باشند چرا این فسادها اتفاق می افتد؟

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. جناب استاد سلام عرضم را در مثالی بیان میکنم : اقای خزعلی حرف خوبی زد گفت در صحرای عرفات موقع افطار از آن همه میلیون انسان هیچ صدایی در نمی آمد رفیقم گفت چه سکوت عجیبی هیچکسی صداش در نمیاد گفتم چون همه دارن میخورن …. نکته ای جالب در حج که وقتی همه ساکتن پس همه دارن میخورن

  [پاسخ]

 2. سیدجان، گر از باغ رعیت خورد ملک سیبی
  برکنند غلامان او درختان از بیخ
  آن پارسا که ده خرد و ملک رهزن است
  آن پادشاه که مال رعیت خورد گداست

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط