سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۶:۵۶:۰۷آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۱۲ دی ۱۳۹۵در ۳:۳۴ ب.ظ تعداد بازدید: 639 بازدید کد خبر:63728 چاپ خبر

حوزه انتخابیه شهرستان سلسله از دلفان تفکیک می شود

0

بر اساس کلیات طرح افزایش نمایندگان در مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه شهرستان سلسله از دلفان تفکیک می شود. تاکنون حوزه انتخابیه شهرستان دلفان و سلسله تنها دارای یک نماینده مشترک در مجلس شورای اسلامی بودند که بر اساس این طرح شهرستان سلسله می تواند دارای یک نماینده مجزا در مجلس باشد و این حوزه […]

۶۶۹۷۸۹

بر اساس کلیات طرح افزایش نمایندگان در مجلس شورای اسلامی حوزه انتخابیه شهرستان سلسله از دلفان تفکیک می شود.

تاکنون حوزه انتخابیه شهرستان دلفان و سلسله تنها دارای یک نماینده مشترک در مجلس شورای اسلامی بودند که بر اساس این طرح شهرستان سلسله می تواند دارای یک نماینده مجزا در مجلس باشد و این حوزه از شهرستان دلفان تفکیک شد.

استان لرستان در حال حاضر دارای ۹ نماینده در مجلس شورای اسلامی است که با افزایش یک نماینده، تعداد نمایندگان استان به ۱۰ نفر خواهد رسید.

بر اساس “طرح اصلاح جدول حوزه‌های انتخابیه مجلس شورای اسلامی و تعداد نمایندگان آن‌ها” تعداد افزایش نمایندگان مجلس در دوره آینده به این شرح است: خوزستان ۳ نماینده، آذربایجان شرقی، اصفهان، البرز، چهارمحال و بختیاری و کرمان هر کدام ۲ نماینده، آذربایجان غربی، اردبیل، ایلام، بوشهر، تهران، مرکزی، خراسان رضوی، خراسان شمالی و خراسان جنوبی، زنجان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، گلستان، لرستان، هرمزگان، همدان و یزد هرکدام یک نماینده.

شایان ذکر است طبق قانون هر ۱۰ سال یک‌بار بر اساس میزان جمعیت، موقعیت سیاسی و جغرافیایی، تعداد نمایندگان مجلس حداکثر ۲۰ نفر می‌تواند افزایش یابد.

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. پس کوهدشت چی

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط