سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۰ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۳:۰۳:۴۹آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۱۹ ،‌ ۱۰:۰۳
۱۲ دی ۱۳۹۵در ۸:۰۸ ق.ظ تعداد بازدید: 214 بازدید کد خبر:63721 چاپ خبر

۳۹ کشته و ۴۰ زخمی در حمله به کلوپ شبانه در استانبول

0

در حملۀ مسلحانه به یک کلوپ شبانه در استانبول ترکیه ۳۹ نفر کشته و ده‌ها تن زخمی شدند. به گزارش کشکان به نقل از فرارو، رسانه های ترکیه یکشنبه شب گزارش کردند که در حمله مسلحانه به یک باشگاه شبانه در منطقه اورتاکو در ساحل رودخانه ای بخش اروپایی شهر استانبول دست کم ۳۹ نفر […]

۶۵۲۵۹۱_۴۳۴

در حملۀ مسلحانه به یک کلوپ شبانه در استانبول ترکیه ۳۹ نفر کشته و ده‌ها تن زخمی شدند.

به گزارش کشکان به نقل از فرارو، رسانه های ترکیه یکشنبه شب گزارش کردند که در حمله مسلحانه به یک باشگاه شبانه در منطقه اورتاکو در ساحل رودخانه ای بخش اروپایی شهر استانبول دست کم ۳۹ نفر کشته و ۴۰ تن مجروح شدند.

یک منبع پلیس ترکیه اعلام کرد که یک افسر پلیس از جمله کشته شدگان است.

براساس این گزارش فرد مسلح لحظاتی قبل با ورود به باشگاه شبانه بی هدف به سمت حاضران در آن تیراندازی کرد.

رویترز به نقل از شبکه ان تی وی ترکیه گزارش کرد که مهاجم همچنان در باشگاه به سر می برد اما پلیس مکان او را نیافته است.

تعدادی از مشتریان باشگاه با شروع تیراندازی خود را به رود بسفر انداختند که بلافاصله توسط نیروهای امدادی پلیس نجات یافتند.

هنگام این حمله پانصد الی ششصد نفر در باشگاه به سر می بردند.

در همین حال “واسیپ شاهین” فرماندار استانبول درباره این حمله اظهارداشت: «مهاجم به شکل بسیار بیرحمانه و وحشیانه ای مردم بی گناهی را به گلوله بست که به آنجا رفته بودند تا سال نو را جشن بگیرند و از آن لذت ببرند. این حمله یک حمله تروریستی است.»

در تصویری که از یکی از مهاجمان منتشر شده او لباس بابانوئل به تن دارد. با اینکه خبرهای متناقضی درباره تعداد مهاجمان منتشر شده اما یکی از شاهدان تعداد مهاجمان را ۳ یا ۴ نفر اعلام کرده است.

به گزارش رسانه های ترکیه برخی از حاضران با آغاز حمله مهاجمان و برای فرار خود را به داخل کانال بسفر می انداختند.

کلوب شبانه رینا استانبول یکی از محبوب ترین کلوب های شبانه این شهر است که مردم جشن سال نو میلادی را در آن جشن گرفته بودند و گفته شده است که صدها نفر در زمان حمله در این کلوب حضور داشته اند.

 درهمین حال برخی منابع نیز اعلام کردند که در آستانه آغاز سال جدید میلادی، صدای انفجاری به نسبتا شدید در یکی از محله های شهر استانبول شنیده شده است.

شبکه خبری سی.ان.ان ترک، گزارش کرد که این انفجار در خیابان جمهوریت منطقه مال تپه شهر استانبول رخ داده است.

یادآور می شود براثر انفجار شدیدی که بیستم آذرماه گذشته در استانبول روی داد ۴۴ نفر کشته و ۱۵۰ نفر مجروح شدند که ۳۶ نفر از کشته شدگان نیروی پلیس بودند.

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط