سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۱:۴۸:۵۶آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۰۹ دی ۱۳۹۵در ۵:۵۴ ب.ظ تعداد بازدید: 386 بازدید کد خبر:63664 چاپ خبر

اجرای گروه موسیقی محلی «سازینه» در اسپانیا

0

هنر گروه موسیقی‌ محلی «سازینه» ایران در نمایشگاه بین‌المللی فرهنگ‌ها در اسپانیا به اجرا و نمایش گذاشته شد. به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، گروه موسیقی محلی «سازینه» ضمن حضور در نمایشگاه بین‌المللی فرهنگ‌ها در مرکز فرهنگی‌ و هنری ماتادرو مادرید به اجرای هنر موسیقی کشورمان پرداخت. در این مراسم که با همکاری سفارتخانه‌های […]

n00164996-r-b-025

هنر گروه موسیقی‌ محلی «سازینه» ایران در نمایشگاه بین‌المللی فرهنگ‌ها در اسپانیا به اجرا و نمایش گذاشته شد.

به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، گروه موسیقی محلی «سازینه» ضمن حضور در نمایشگاه بین‌المللی فرهنگ‌ها در مرکز فرهنگی‌ و هنری ماتادرو مادرید به اجرای هنر موسیقی کشورمان پرداخت.
در این مراسم که با همکاری سفارتخانه‌های مقیم در اسپانیا و شهرداری مادرید انجام گرفت، رایزن فرهنگی ایران در اسپانیا طی سخنانی، گفت: ایران سرزمینی با پیشینه تمدنی و تاریخی بسیاری غنی است.
علیرضا اسماعیلی افزود: هنر و فرهنگ از ویژگی‌های برجسته و ممتاز ایران است.
به گفته وی، هنر موسیقی‌ جایگاه بسیار بالایی در ایران دارد و یکی‌ از رشته‌های موسیقی در کشورمان‌، موسیقی‌های محلی است.
در ادامه گروه موسیقی «سازینه» به سرپرستی پیمان بزرگ‌نیا، پژوهشگر موسیقی نواحی به اجرای قطعات مختلف موسیقی نواحی ایران پرداخت که مورد استقبال حاضران قرار گرفت.
گروه سازینه موسیقی نواحی ایران یک گروه ۳۰ نفره است که موسیقی نواحی مختلف ایران شامل آذربایجان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، گیلان، مازندران، ترکمن صحرا، بختیاری، لرستان، خوزستان و بوشهر را اجرا می کند و به نمایش می‌گذارد.
این گروه موسیقی در قالب یک تیم ۶ نفره برای معرفی بخش‌هایی از فرهنگ موسیقیایی مردم ایران در این جشنواره شرکت کرد.
رایزنی فرهنگی کشورمان ضمن در اختیار داشتن غرفه‌ای به نام جمهوری اسلامی ایران در این نمایشگاه، به معرفی و نمایش آثار هنری و صنایع دستی کشورمان پرداخت.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط