سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۲۴ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۷:۲۴:۰۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۰۶ دی ۱۳۹۵در ۷:۵۱ ب.ظ تعداد بازدید: 330 بازدید کد خبر:63534 چاپ خبر

وقتی مغازه جایگزین پایانه مسافربری سراب دوره می شود!

0

زمینی که چندی پیش برای استقرار موقت پایانه مسافربری در سراب دوره تعیین شده بود هم اکنون محل احداث ساختمان های مسکونی و مغازه شده است. به گزارش کشکان به نقل از خبر چگنی، پایانه مسافربری فضایی برای سوار و پیاده کردن مسافران اتوبوس های شهری و بین شهری است که غالباً یک ساختمان بزرگ همراه […]

۱۰۹۵۰۸۴

زمینی که چندی پیش برای استقرار موقت پایانه مسافربری در سراب دوره تعیین شده بود هم اکنون محل احداث ساختمان های مسکونی و مغازه شده است.

به گزارش کشکان به نقل از خبر چگنی، پایانه مسافربری فضایی برای سوار و پیاده کردن مسافران اتوبوس های شهری و بین شهری است که غالباً یک ساختمان بزرگ همراه با امکانات رفاهی طراحی می شود. شرکتهای مسافربری دارای دفاتر فروش بلیط در پایانه ها هستند و مسافران از طریق سکوهای مشخص سوار یا پیاده می شوند.

متاسفانه در شهر سراب دوره که مرکز شهرستان چگنی است تا کنون پایانه مسافربری وجود ندارد و مسافران برای مسافرت به شهرهای اطراف باید با خودروهای شخصی و در کنار خیابان های ورودی این شهر منتظر بمانند.

حال آنکه در فصل زمستان و بارندگی سرپناهی برای مسافران در این شهر وجود ندارد و در باد و باران مسافران در حاشیه خیابان های سراب دوره باید انتظار خودروهای شخصی را برای مسافرت به شهرهای اطراف بکشند.

شهری که ادعا دارد مرکز شهرستانی است تا کنون حتی پایانه مسافربری ندارد و فقط نام یک شهر را به یدک می کشد.

چندی پیش زمینی در جوار بلوار اصلی سراب دوره برای استقرار پایانه مسافربری توسط مسئولین این شهر در نظر گرفته شد و قرار بر این بود که با ورود بخش خصوصی این زمین در اختیار آنها قرار گیرد ولی امروز میبینیم نه تنها بخش خصوصی برای این کار پیشقدم نشده بلکه در زمین در نظر گرفته شده به جای پایانه مسافربری خانه و مغازه ساخته شده است.

با استقرار نیافتن پایانه مسافربری در زمین در نظر گرفته شده مردم این شهرستان باید همچنان منتظر استقرار پایانه ای در این شهر باشند که هنگام مسافرت نیاز نباشد سرما و بارندگی را تحمل کنند و در انتها با خودروهای شخصی مسافرت کنند.

در سال های قبل چند تاکسی برون شهری به سراب دوره اختصاص یافت ولی جایگاهی برای آنها در نظر گرفته نشد و این تاکسی ها نیز همانند خودروهای شخصی در کنار خیابان های سراب دوره مسافران را سوار می کنند.

در اینجا سوالی مطرح می شود که چرا با وجود واگذاری تاکسی به این شهر باید همانند خودروهای شخصی در حاشیه خیابان های سراب دوره مسافران را سوار کنند؟

چرا پایانه ای برای جابجایی مسافران در سراب دوره احداث نمی شود؟

آیا اهمیت این شهر بدان اندازه کم است که نیاز به احداث پایانه برای آن احساس نمی شود؟

چرا حتما باید با ورود بخش خصوصی پایانه مسافربری سراب دوره احداث شود شاید بخش خصوصی هیچ گاه به این طرح ورود نکند در این صورت مردم این شهرستان تا چه زمانی باید منتظر بمانند؟

پایانه های مسافربری علاوه بر امکانات و تجهیزاتی که در زمان انتظار برای مسافرت در اختیار مسافران می گذارند، موجب بالا بردن ایمنی مسافران نیز می شوند.

با وجود اهمیت داشتن پایانه مسافربری برای هر شهر، باید مسئولین مربوطه هر چه سریعتر اقدامی برای احداث آن در سراب دوره کنند تا مردم این شهر بتوانند با ایمنی بیشتری روانه مسافرت شوند.

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. برجکه؟؟؟؟؟

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط