سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۲۴ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۷:۲۳:۳۹آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۰۵ دی ۱۳۹۵در ۷:۳۰ ب.ظ تعداد بازدید: 201 بازدید کد خبر:63506 چاپ خبر

آماده سازی شغلی معلولین و جامعه هدف بهزیستی با همکاری سازمان فنی و حرفه ای

0

مدیر کل بهزیستی لرستان از انعقاد تفاهم نامه همکاری در زمینه آماده سازی شغلی معلولین  و جامعه هدف بهزیستی لرستان با سازمان فنی و حرفه ای استان خبر داد. به گزارش کشکان، “دکتر اسداله حیدری” مدیرکل بهزیستی لرستان و “رحمان قلاوند” مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان، طی تفاهم نامه ای زمینه آماده سازی […]

unnamed

مدیر کل بهزیستی لرستان از انعقاد تفاهم نامه همکاری در زمینه آماده سازی شغلی معلولین  و جامعه هدف بهزیستی لرستان با سازمان فنی و حرفه ای استان خبر داد.

به گزارش کشکان، “دکتر اسداله حیدری” مدیرکل بهزیستی لرستان و “رحمان قلاوند” مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان، طی تفاهم نامه ای زمینه آماده سازی شغلی معلولین و جامعه هدف بهزیستی را به منظور توانمندسازی آنها در زمینه های مختلف شغلی فراهم کردند.

مدیرکل بهزیستی لرستان در ابتدای جلسه با بیان اینکه بهزیستی بعنوان بخشی از وزارت رفاه، متولی توانمندسازی و ایجاد زمینه اشتغال جهت جامعه هدف است و آن را یکی از استراتژی های دولت در بحث توانمندسازی معلولین و جامعه هدف بهزیستی برشمرد و افزود: افتخار ما توانمندسازی و ایجاد اشتغال بیشتر جهت افراد ناتوان است و در این زمینه از هیچ کوششی فرو گذار نخواهیم بود.

وی افزود: متاسفانه سهم اشتغالزایی جمعیت هدف بهزیستی در سطح کشور و استان بسیار کم و ناچیز است و هدف ما در خدمت رسانی به این طبقات ضعیف، توانمندسازی آنها در زمینه های شغلی و معیشتی است.

دکتر حیدری با بیان این که هم اکنون ۶۵۰ نفر از معلولین ما در استان دارای مدارک دانشگاهی هستند گفت: از این تعداد ۱۲ نفر در شاخه های پزشکی فارغ التحصیل در مقطع دکترا هستند و ۲۸۰ نفر نیز کارشناس در رشته های مختلف هستند. لذا رفع مشکلات آنها بیشتر در بحث ایجاد اشتغال امکان پذیر است و می توان با آماده سازی شغلی و توانمندسازی آنها این موانع و مشکلات را تا حدودی زیادی مرتفع کرد.

مدیرکل بهزیستی در پایان هدف از انعقاد تفاهم نامه را استفاده از توانایی های علمی، توسعه همکاری های فرهنگی، آموزشی و پژوهشی در راستای استمرار ارتباط سازمان یافته فی ما بین طرفین به منظور برطرف نمودن نیازهای متقابل عنوان کرد. سپس این تفاهم نامه به امضای طرفین رسید.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط