سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۶ | ۲۰:۲۹:۲۱آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۲۰ آذر ۱۳۹۵در ۶:۳۲ ق.ظ تعداد بازدید: 308 بازدید کد خبر:62990 چاپ خبر

باززنده‌سازی طاق پل کشکان

0

معاون میراث فرهنگی لرستان از باززنده‌سازی طاق پل کشکان خبر داد. محمدرضا اسدی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اثر بارندگی سال گذشته طاق الحاقی پل کشکان که مربوط به دوره قاجار بود دچار ریزش شد. وی اضافه کرد: در همین راستا طرح مرمت و بازسازی این پل در دستور کار قرار گرفت و […]

۵۳۷۰۳

معاون میراث فرهنگی لرستان از باززنده‌سازی طاق پل کشکان خبر داد.

محمدرضا اسدی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بر اثر بارندگی سال گذشته طاق الحاقی پل کشکان که مربوط به دوره قاجار بود دچار ریزش شد.

وی اضافه کرد: در همین راستا طرح مرمت و بازسازی این پل در دستور کار قرار گرفت و هفته آینده این مهم آغاز و کار به پیمانکار واگذار می‌شود.

اسدی با بیان اینکه این پروژه ۹۰۰ میلیون ریال مصوبه استانی دارد، افزود: باززنده‌سازی طاق پل کشکان از محل‌های دیگری از جمله اعتبارات ملی یا حوادث تامین خواهد شد.

معاون میراث فرهنگی لرستان خاطرنشان کرد: در چندماه اخیر طرح و برنامه مرمت این اثر آماده و به شورای فنی استان ارسال شده تا پس از آن به سازمان میراث فرهنگی کشور فرستاده شود که این مهم انجام شده است.

وی با تاکید براینکه برای مرمت نیاز به ارسال حکم مرمت از سوی سازمان کشور هستیم که بعد از ۱۵ روز پاسخ می‌دهند، ادامه داد: تاکنون پاسخی نیامده اما بنا را بر موافقت‌ گذاشته و هفته آینده این طرح به پیمانکار واگذار می‌شود.

اسدی یادآور شد: در کنار باززنده‌سازی طاق، اقدامات حفاظتی و رفع خطرات احتمالی نیز شامل گل‌اندود پشت‌بام، کف و روی طاق‌ها نیز انجام می‌شود.

 

 

 

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط