سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۶ | ۲۰:۲۸:۴۱آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۱۸ آذر ۱۳۹۵در ۸:۲۵ ب.ظ تعداد بازدید: 206 بازدید کد خبر:62969 چاپ خبر

تیشه بر ریشه ۳۰۰ اصله درخت در مسیر آزادراه خرم-زال

0

احیای دوباره این میزان درخت چند صد ساله در کوتاه و میان مدت به هیچ عنوان امکان پذیر نیست. حجم تخریب اراضی جنگلی بکر منطقه بسیار بالا بوده است. مهرداد فتحی مدیرکل حفاظت از محیط زیست لرستان گفت: در راستای نظارت مستمر اداره کل محیط زیست استان بر فعالیت ها و پروژه های کاری، نیروهای […]

img_20161208_163602

احیای دوباره این میزان درخت چند صد ساله در کوتاه و میان مدت به هیچ عنوان امکان پذیر نیست.

حجم تخریب اراضی جنگلی بکر منطقه بسیار بالا بوده است.

مهرداد فتحی مدیرکل حفاظت از محیط زیست لرستان گفت: در راستای نظارت مستمر اداره کل محیط زیست استان بر فعالیت ها و پروژه های کاری، نیروهای این اداره کل متوجه تخلفات گسترده پیمانکار شرکت لوله و مخابرات در شهرستان پلدختر شدند.

متاسفانه پیمانکار مربوطه در منطقه میان کوه لرستان اقدام به تخریب بخشی از اراضی جنگلی و محیط زیست کرده است.

پس از بررسی های صورت گرفته مشخص شد که مجوزهای زیست محیطی برای عبور و احداث این خط لوله وجود نداشته و در نتیجه با دستور دادستانی و پیگیری های صورت گرفته برای بررسی به وضعیت این پرونده عملیات اجرایی احداث این خط لوله متوقف شده است.

تقریبا در بیش از ۲ کیلومتر از اراضی بکر و دست نخورده جنگلی و زیست محیطی لرستان شاهد تخریب های کاملی بواسطه انتقال این خط لوله هستیم، چرا که منطقه مذکور از تراکم جنگلی بسیار زیادی برخوردار است.

اکنون علیه پیمانکار و مجریان طرح به دلیل تخریب های گسترده صورت گرفته اقامه دعوا شده و پرونده در حال بررسی است و پس از طی شدن مراحل قانونی متعاقبا جزییات پرونده اطلاع رسانی خواهد شد.

به نظر می رسد مسئولان ارشد کشور باید به این موضوع وارد شده و برخورد قاطعی با متخلفان قطع درختان و تخریب جنگل های ارزشمند زاگرس داشته باشند.

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط