سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۲۴ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۷:۳۷:۵۹آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۱۴ آذر ۱۳۹۵در ۱۱:۰۰ ق.ظ تعداد بازدید: 316 بازدید کد خبر:62796 چاپ خبر

چوپان دروغگو در الیگودرز دستگیر شد

0

فرمانده انتظامی الیگودرز استان لرستان گفت: دو کلاهبردار که در قالب چوپان و با ارسال پیامک یافتن سکه های قدیمی قصد اخاذی از شهروندان را داشتند، با کشف ۲۴۵ سکه تقلبی از آنها دستگیر شدند. سرهنگ خدارحم ذلقی گفت: با مراجعه یک شهروند و اعلام اینکه دو نفر با ترفند های متقلبانه قصد فروش مقادیری […]

۲۶۳۵۲۲۸_۱۰۳

فرمانده انتظامی الیگودرز استان لرستان گفت: دو کلاهبردار که در قالب چوپان و با ارسال پیامک یافتن سکه های قدیمی قصد اخاذی از شهروندان را داشتند، با کشف ۲۴۵ سکه تقلبی از آنها دستگیر شدند.

سرهنگ خدارحم ذلقی گفت: با مراجعه یک شهروند و اعلام اینکه دو نفر با ترفند های متقلبانه قصد فروش مقادیری سکه تقلبی به وی را دارند، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی الیگودرز قرار گرفت.
وی افزود: با کارهای اطلاعاتی و تحقیقات پلیسی دو کلاهبردار در اطراف الیگودرز شناسایی و دستگیر شدند.
ذلقی اظهارکرد: با تحقیقات انجام شده از متهمان مشخص شد، کلاهبرداران در پوشش اینکه چوپان هستند و در اطراف شهرستان الیگودرز زندگی می کنند و با ارسال پیامک که مقادیری سکه قدیمی پیدا کرده اند، با مالباخته تماس گرفته و از این طریق قصد کلاهبرداری از وی را دارند.
فرمانده انتظامی الیگودرز، گفت: در بازجویی صورت گرفته ، کلاهبرداران به جرم خود اعتراف و ۲۴۵ عدد سکه تقلبی از آنان کشف شد.

** توقیف محموله بزرگ کفش قاچاق
جانشین فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: ماموران انتظامی شهرستان کنگان یک محموله بزرگ کفش قاچاق به ارزش پنج میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال را توقیف کردند.
سرهنگ علیرضا رزمی افزود: ماموران کلانتری شهر بندری سیراف از توابع شهرستان کنگان حین گشت زنی در سطح حوزه استحفاظی به یک دستگاه کشنده تریلر مشکوک شده و آن را متوقف کردند.
وی اضافه کرد: پس از توقف خودرو در محور کنگان به جم و بازرسی از آن یک محموله کفش قاچاق شامل؛۶ هزار و ۷۸۸ جفت در انواع مختلف فاقد مدارک گمرکی که به صورت غیرمجاز وارد کشور شده و در حال انتقال به استان فارس بود کشف شد.
این مقام انتظامی افزود: طبق نظر کارشناس مربوطه ارزش مالی این محموله پنج میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال برآورد شده است.
سرهنگ رزمی با تاکید بر اینکه این محموله فاقد هرگونه مدارک مثبت گمرکی بود، گفت: در این راستا یک دستگاه کامیون کشنده توقیف و یک نفر متهم دستگیر و به مرجع قضائی معرفی شد.

** ناکامی عامل اخاذی تلگرامی ۱۰۰میلیونی در رشت
پلیس فتا گیلان عامل درخواست ۱۰۰میلیونی اخاذی برای عدم انتشار فیلم خصوصی خانم ۳۲ ساله گیلانی در تلگرام را شناسایی و دستگیر کرد.
سرهنگ محمدخانی رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان با اعلام این خبر گفت: در پی ارجاع یک فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت به دادخواهی خانم ۳۲ ساله گیلانی مبنی بر تهدید به انتشار فیلم خصوصی و مطالب خلاف عفت عمومی علیه وی در تلگرام و درخواست ۱۰۰ میلیون ریالی برای عدم انتشار ویدئو های شخصی ، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.
وی افزود: با پی جویی های فنی و پلیسی ، عامل تهدید به انتشار فیلم خصوصی و مطالب خلاف عفت عمومی در تلگرام به قصد اخاذی ۱۰۰میلیون ریالی شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی در رشت دستگیر شد.
سرهنگ محمدخانی گفت: با توجه به ادله دیجیتال کشف شده، متهم ۲۴ ساله اهل خرمشهر ساکن تهران ، به بزه انتسابی خود و اینکه با تهدید به انتشار فیلم خصوصی و مطالب خلاف عفت عمومی علیه شاکیه در تلگرام قصد اخاذی از وی را داشت اعتراف که جهت سیر مراحل قانونی تحویل دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رشت شد.

**دستگیری عامل تهدید به اسید پاشی در فضای مجازی
فردی که از طریق شبکه های اجتماعی اقدام به تهدید، اخاذی و اسید پاشی کرده بود توسط کارشناسان پلیس فتا همدان شناسایی و دستگیر شد.
سرهنگ اکبر امینی رئیس پلیس تولید و تبادل اطلاعات انتظامی استان همدان گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس فتا و اعلام شکایتی مبنی بر تهدید و اخاذی در فضای مجازی، شناسایی عامل یا عاملان مزاحمت در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
این مقام انتظامی افزود: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد شاکیه حدود یکسال پیش با فرد ناشناسی برای ازدواج آشنا شده و از طریق شبکه های اجتماعی عکس های خود را برای نامبرده ارسال کرده ولی متهم تقاضای عکس های بدون پوشش را از وی نموده و تهدید کرده در صورت عدم ارسال به صورت وی اسید خواهد پاشید.
وی تصریح کرد: کارشناسان ما با انجام اقدامات فنی و بکار گیری شگرد های خاص پلیسی، مجرم را شناسایی و پس از اخذ دستور مقام قضایی نهایتا متهم را دستگیر کردند.
سرهنگ امینی گفت: در بازجویی های فنی مشخص شد، متهم از اقوام شاکیه بوده و بخاطر کینه ای که از پدر شاکی داشته است از طریق شبکه های اجتماعی با شاکیه ارتباط برقرار کرده و بعد از جلب اعتماد از وی چند عکس گرفته ولی برای رسیدن به اهداف شوم خود باید از شاکی چند عکس بدون حجاب می گرفته که شاکی در مقابل دادن عکس ها مقاومت کرده و متهم، وی را مورد تهدید قرار داده است.

**رابطه دوستی به تهدید در فضای مجازی انجامید
رییس پلیس فتا گلستان از دستگیری فردی که اقدام به تهدید یکی از شهروندان از طریق یکی از شبکه‌های اجتماعی موبایلی می کرد، خبر داد.
سروان وحید صاحبکاران گفت: در پی وصول یک فقره مرجوعه قضائی از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان گرگان مبنی بر تهدید و اخاذی به بهانه انتشار تصاویر شاکیه از طریق اینترنت، موضوع به صورت جدی در دستور کار ماموران پلیس فتا گلستان قرار گرفت.
وی افزود: در تحقیقات تکمیلی محرز شد فردی در یکی از شبکه‌های اجتماعی موبایل پس از به دست آوردن تصاویر شخصی شاکیه وی را تهدید می‌نمود که در صورت عدم تمکین از خواسته نامشروعش عکس‌های او را در فضای مجازی منتشر می‌نماید.
این مقام انتظامی تصریح کرد: پس از انجام تحقیقات نوین پلیسی در نهایت متهم شناسایی و در یکی از خیابان‌های شهر گرگان طی یک عملیات غافلگیرانه پلیسی دستگیر که پس از مواجه شدن با مستندات و ادله غیرقابل انکار لب به اعتراف گشوده
وی در خصوص انگیزه متهم از انجام این جرم گفت: متهم انگیزه خود را سرگرمی و کنجکاوی، عنوان کرد.
سروان صاحبکاران اضافه کرد: در ادامه پرونده برای اخذ تصمیمات قضائی به دادسرای عمومی و انقلاب گرگان ارسال شد.

**کشف کالای قاچاق یک میلیاردی
فرمانده انتظامی ارومیه استان آذربایجان غربی از توقیف یک دستگاه کامیون حامل البسه قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۳۶۰ میلیون ریال خبر داد.
سرهنگ حسین صمدپور گفت: ماموران ایستگاه ایست و بازرسی شهید کلانتری حین کنترل خودروهای عبوری در محور ارومیه – تبریز به یک دستگاه کامیون باری به ظن حمل کالای قاچاق مشکوک و آن را توقیف کردند.
وی ادامه داد: در بازرسی از کامیون توقیفی، دو هزار و ۲۰۳ ثوب انواع البسه خارجی قاچاق کشف شد، برابر اعلام کارشناسان ارزش کالاهای مکشوفه حدود یک میلیارد و ۳۶۰ میلویون ریال برآورد شده است.
فرمانده انتظامی ارومیه تصریح کرد: در این رابطه یک نفر دستگیر و پس از تشکیل پرونده مقدماتی، جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

**کشف ۳۰ هزار لیتر سوخت قاچاق
۳۰ هزار لیتر سوخت قاچاق در عملیات پلیس شهرستان زرندیه استان مرکزی شناسایی و توقیف شد.
سرهنگ ‘محمدرضا روشندل’ فرمانده انتظامی شهرستان زرندیه گفت: در عملیات روز گذشته ، ماموران کلانتری۱۴ یک دستگاه کامیون حامل سوخت قاچاق را شناسایی و در عملیاتی متوقف کردند.
وی ادامه داد: مأموران پس از بازرسی از کامیون مذکور موفق شدند ۳۰ هزار لیتر گازوئیل قاچاق را از آن کشف کرده و به علت عدم ارائه مدرک گمرکی از سوی راننده، کامیون را به پارکینگ منتقل کنند و راننده خودرو پس از تشکیل پرونده به دستگاه قضائی معرفی شد.

 

 

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط