سرخط خبرها
امروز: چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۳۹۶ | ۰۸:۲۹:۱۴آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۱/۲۹ ،‌ ۰۶:۱۳
۰۴ اسفند ۱۳۹۱در ۹:۳۶ ب.ظ تعداد بازدید: 1,106 بازدید کد خبر:6242 چاپ خبر

فرماندار شهرستان دلفان: 74 اثر از دلفان ثبت ملی شده‌ است

0

  فرماندار شهرستان دلفان تعداد آثار ملی ثبت شده در دلفان را در مجموع 74 اثر عنوان کرد. به گزارش لکنا، رضا دریکوند ظهر امروز در جمع خبرنگاران در دلفان گفت: 274 اثر باستانی و تاریخی در شهرستان دلفان وجود دارد که این آثار بیانگر قدمت دیرینه این شهرستان است. وی با بیان اینکه این […]

derikvand 1

 

فرماندار شهرستان دلفان تعداد آثار ملی ثبت شده در دلفان را در مجموع 74 اثر عنوان کرد.

به گزارش لکنا، رضا دریکوند ظهر امروز در جمع خبرنگاران در دلفان گفت: 274 اثر باستانی و تاریخی در شهرستان دلفان وجود دارد که این آثار بیانگر قدمت دیرینه این شهرستان است.

وی با بیان اینکه این آثار شامل تپه‌ها و محوطه‌های باستانی، غارها، پل‌ها و بناهای تاریخی است، افزود: مهم ترین تپه‌های باستانی در شهرستان دلفان که تاکنون حفاری شده‌اند تپه‌های عبدالحسینی، بابا جان، بابا جیلان، گندمبان و تلیاب است که باستان شناسان با حفاری‌های انجام شده به نتایج درخشانی از تاریخ فرهنگ ایران زمین دست یافته‌اند.

دریکوند تعداد آثار ملی ثبت شده در این شهرستان را در مجموع 74 اثر عنوان کرد و گفت: تعداد 12 اثر از آثار ثبت شده پل‌های تاریخی هستند و مابقی تپه‌های باستانی، بناها و محوطه‌های تاریخی محسوب می‌شوند.

وی اظهار داشت: در این شهرستان تپه‌های باستانی مهمی وجود دارد که بررسی‌های شناخت آنان نشان از اهمیت آنان می‌دهد، به طوری که برخی تپه‌ها چهار دوره تاریخی را نشان می‌دهد.

فرماندار شهرستان دلفان گفت: در شهرستان دلفان 12 پل تاریخی وجود دارد که مهم‌ترین آنان پل گرمابه مربوط به دوره ساسانی است.

وی معروف ترین بنای شهرستان دلفان را امامزاده ابراهیم (ع) معروف به بابا بزرگ عنوان کرد و گفت:در چند سال اخیر توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گنبد آن بازسازی و داخل آن تعمیرات مناسبی انجام شده است.

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. جهانگیربخشی تلیابی

    باسلام نگاهی به زبان وگویش لکی بنظر بنده کلمه پارچا صحیح تراست تا پاچا

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط