سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۳۰ آبان , ۱۳۹۶ | ۱۷:۰۱:۰۱آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۸/۲۹ ،‌ ۰۱:۱۰
۲۷ آبان ۱۳۹۵در ۸:۴۲ ب.ظ تعداد بازدید: 450 بازدید کد خبر:62281 چاپ خبر

انتقادات صریح و بی پرده فرماندار خرم آباد از شهردار بیرانوند و دو مدیر‌ کل

0

جلسه شورای اداری شهرستان خرم آباد؛

حبیب اله خجسته پور فرماندار خرم آباد: -شهردار خرم آباد فکر می کند شهردار کل لرستان است! خیر ایشان شهردار خرم آباد است و باید در جلسات شورای اداری شهرستان حضور داشته باشد. -مدیر کل محترم آموزش پرورش استان پاسخ دهد که این تخطی از قانون تا کی میخواهد ادامه داشته باشد! -چرا جوانان ما […]

img_20161117_231446

حبیب اله خجسته پور فرماندار خرم آباد:

-شهردار خرم آباد فکر می کند شهردار کل لرستان است! خیر ایشان شهردار خرم آباد است و باید در جلسات شورای اداری شهرستان حضور داشته باشد.

-مدیر کل محترم آموزش پرورش استان پاسخ دهد که این تخطی از قانون تا کی میخواهد ادامه داشته باشد!

-چرا جوانان ما به خاطر نداشتن “پارتی” باید پشت در ادارات پرسه بزنند و بیکار بمانند اما لیست های آنچنانی وارد برخی از شرکت ها می شوند؟!

پیش از ظهر امروز فرماندار خرم آباد با دلی پر از برخی مدیران شهری و استانی پا در جلسه شورای اداری شهرستان خرم آباد گذاشت و به شکلی کاملاً صریح به بیان برخی مشکلات شهر و استان پرداخت!
امروز پنج شنبه ۲۷ آبان ۹۵ جلسه شورای اداری شهرستان خرم آباد به ریاست فرماندار خرم آباد حبیب اله خجسته پور و با حضور جمعی از مدیران شهرستان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد که در آن فرماندار خرم آباد به انتقاد صریح از بی مسئولیتی شهردار خرم آباد، نقض قانون توسط مدیر کل آموزش و پرورش استان و عملکرد ضعیف اداره تعاون کار و رفاه امور اجتماعی لرستان پرداخت.

img_20161117_231440
خجسته پور با انتقاد از عملکرد شهرادر بیرانوند گفت: بر طبق تبصره ذیل ماده۲ قانون ساماندهی متکدیان به صراحت بیان شده که تامین محل، امکانات و تجهیزات مورد نیاز اردوگاه ساماندهی متکدیان باید توسط شهرداری انجام شود که متاسفانه علیرغم مکاتبات و پیگیری هایی که با شهرداری خرم آباد داشته ایم هنوز شاهد برداشتن قدمی هرچند کوتاه از جانب شهردار خرم آباد نبوده ایم و حتی آخرین نامه ما به شهرداری در این زمینه که در تاریخ ۱۶آبان به شهرداری ارسال گردید از جانب شهرداری بی پاسخ مانده است.
فرماندار خرم آباد در ادامه افزود: شما ببینید که الآن در جلسه عالی شهرستان که مدیران یا معاونین ادارات شهرستان در آن شرکت می کنند نه شهردار و نه هیچ کدام از معاونینش در این جلسه حضور ندارند و ظاهرا آقای عیدی بیرانوند گمان می کند که شهردار همه لرستان است. بنده باید عرض کنم که جناب بیرانوند شهردار خرم آباد هستند و باید به فرمانداری به عنوان متولی امور مدیریت شهرستان خرم آباد پاسخگو باشد.

img_20161117_231432

خجسته پور از آذری که به نمایندگی از جانب شورای شهر در این جلسه شرکت کرده بود خواست که این موضوع را در شورا بررسی کند تا مشخص شود که چرا شهردار محترم نه پاسخ نامه ها را می دهد، نه در جلسات حضور می یابد و نه اقدامی عملی انجام می دهد!

فرماندار دولت امید در خرم آباد بخش دیگری از سخنانش را به انتقاد از یک نقض قانون آشکار در روند انتصابات اداره کل آموزش پرورش استان اختصاص داد و خاطر نشان کرد: طبق مصوبه شورای عالی ادارات عزل و نصب مدیران در استان با اطلاع و هماهنگی شخص استاندار و در شهرستان با اطلاع و هماهنگی فرمانداران صورت می گیرد که متاسفانه دو ماه پیش شاهد بودیم مدیرکل محترم آموزش و پرورش لرستان بدون کوچکترین اطلاع و هماهنگی با فرمانداری خرم آباد دست به عزل و نصب در ریاست آموزش و پرورش یکی از مناطق خرم آباد زد و هرچه ما از ایشان خواستیم که در این زمینه توضیح کتبی یا شفاهی بدهد ایشان خود را تا این لحظه ملزم به پاسخگویی ندانسته اند.
این در حالیست که بنده به عنوان فرماندار خرم آباد هیچ گونه مشکلی با شخص منصوب شده ندارم بلکه با نقض قانون صورت گرفته در این مورد مشکل دارم.
خجسته پور در ادامه صحبت هایش با تقدیر از عملکرد جهادگونه استاندار لرستان بیان کرد: در سالی که مقام معظم رهبری بر آن نام اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل را نهاده جناب استاندار در این مورد از همه ما پیشروتر بوده تا جایی که متاسفانه برخی مدیران نتوانسته اند پا به پای ایشان در این زمینه حرکت کنند!
خجسته پور برای نمونه اداره تعاون کار و رفاه و امور اجتماعی را مثال زد و گفت: این اداره کل با این نام یک خطی اش متولی ایجاد توازن بین فرصت های شغلی و نیروی کار موجود در استان است که متاسفانه هنوز شاهد هیچ گونه اقدام موثری در این حوزه نبوده ایم و باید از آن ها پرسید که “چرا آن کسی که پارتی ندارد باید پشت در ادارات پرسه بزند و نتواند مشغول شود اما لیست های آنچنانی وارد برخی از شرکت ها بشوند؟!” من نمیگویم که اداره کار بیاید شغل ایجاد کند اما توزیع درست افراد جویای کار بر عهده این اداره کل است.

img_20161117_231435

در پایان این جلسه فرماندار با اهدای لوحی از عملکرد چند ماهه مدیر جدید اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای خرم آباد آقای شیروانی تقدیر به عمل آورد.

 

گزارش و عکس: مجید بیرانوند- خبرنگار کشکان در خرم آباد

 

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. کارمند وزارت تعاون کار با بيست سال تجربه کارى (کارشناس

    باید به استحضارفرماندار محترم برساند که یکى ازبهترىن نیروهاى وزارت تعاون کار که بابیش از بیست سال سوابق کار درپست هاى مدیرىتى ازمعاون مدیرکل بودن تا… ویکى ازنیروهاى سیاسى همفکر حضرتعالى بعنوان مدیرشهرستان باشما همکارى مى کند. اى کاش اول شرح وظایف وزارت تعاون کار را ازایشان که از دوستان حضرتعالى مى باشد مى پرسىیدید بعد ازاداره کل استان انتقاد مى کردیدم وظایف وزارت تعاون. کار صیانت ازنیروى کار کارگر وسه جانبه گراى است نه توزىع کار ودرخصوص اشتغال نظارت برکاریابى هاى بخش خصوصى که تنها نقش آنها رابط یک بانگاه معاملاتى یعنى. کسى نیر وى کار رانیاز دارد وکسى بعوان بیکار ثبت نام مى کند (صاحب خانه سفارش نزد بانگاه دار واجا ره نشین لذا توزیع نیروى کاردراینجا جز وظایف نمى باشد تربیت نیروى فنى برعهد وزا ت متبوع ازطر یق اداره کل آموزش فنى وحرفه اى مى باشد ودادن اطلاعات نیروهاى ثبت نام شده بیکار به مدیران ارشد. همچون حضرتعالى جهت برنامه ریز ى کارى وهماهنگى درجلسات کارگرو اشتغال. بعنوان رییس کارگروه اشتغال شهرستان.

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط