سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲ آذر , ۱۳۹۶ | ۲۰:۱۰:۰۰آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۰۲ ،‌ ۱۲:۴۳
۲۷ آبان ۱۳۹۵در ۸:۰۹ ب.ظ تعداد بازدید: 446 بازدید کد خبر:62271 چاپ خبر

زنگ خطر «ترامپیسم داخلی» برای روحانی!

0

اردشیر بیرانوند

روحانی و استاندارانش باید از چهره هایی در ساختار مدیریتی استفاده کنند که از کاریزمای بهتر و جذابیت به مراتب بیشتری نزد مردم و سیاسیون حامی دولت برخوردار باشند، چرا؟؟ چون… پس از روی کار آمدن دونالد ترامپ به عنوان رییس جمهور جدید آمریکا آن هم با آن ماجراهای عجیب و غریب انتخاباتی مشخص شد […]

۲۷۸۸۸۵_۲۰۸

روحانی و استاندارانش باید از چهره هایی در ساختار مدیریتی استفاده کنند که از کاریزمای بهتر و جذابیت به مراتب بیشتری نزد مردم و سیاسیون حامی دولت برخوردار باشند، چرا؟؟ چون…

پس از روی کار آمدن دونالد ترامپ به عنوان رییس جمهور جدید آمریکا آن هم با آن ماجراهای عجیب و غریب انتخاباتی مشخص شد که هنوز شعارهای کاذب و دروغین پوپولیسم یا همان عوام گرایی نزد مردم دنیا خریدار دارد، همانگونه که فاشیسم و نازیسم با تکیه بر آن، جهان را در کام نیستی و نابودی فرو بردند.
اینک می بینیم آمریکایی که خود را مهد مدرنیته سیاسی می داند و مدعی داشتن به روزترین و مدرن ترین شهروندان جهانیست به آسانی در چنگال این عوام گرایی گرفتار می شود.

لذا می توان چنین نتیجه گرفت در کشورهای جهان سومی همچون {ایران} که از سطح “اطلاعات رسانه ای” کمتری برخوردارند، زمینه ظهور و حضور پدیده ترامپیسم فراهم تر است، زیرا جهان نظاره گر بوجود آمدن رخدادی همچون انتخابات آمریکا و روی کار آمدن شخصی بنام ترامپ آن هم با سطحی از رفتار و روحیه پوپولیستی در یکی از ابرقدرت های عصر حاضر بود.

با این وصف می توان چنین گفت که دولت روحانی نمی تواند خود را به “خواب خرگوشی”زده و دست زیر سر بگذارد که چون پوپولیسم ترین رقیبش یعنی محمود احمدی نژاد از صحنه به در شده پس حتماً حسن روحانی یکبار دیگر از جانب مردم انتخاب می شود و چه بسا این بار از دل این بازار شام “نئو محافظه کاران” یک احمدی نژاد دیگر بیاید و رأی مردم ایران را از آن خود کند!

باور نمی کنید؟! پس یکبار دیگر داستان انتخابات اخیر ریاست جمهوری آمریکا را با خود مرور کنید و ببینید که اصلاً فکرش را هم می کردید دونالد ترامپ با آن شخصیت و رفتارهای عجیب و غریبش روزی بر مسند ریاست کاخ سفید تکیه بزند!! ترامپی که به قول باراک اوباما فقط می شد حضورش را در یک طنز تلویزیونی آن هم به عنوان یک “شومن” جهت خندادن مخاطبین در تلویزیون متصور شد!!!!

باید با توجه به اتفاقات اخیر و با در نظر داشتن “حافظه تاریخی کوتاه مردم ایران” پی برد که چنین اتفاقی در ایران آنچنان هم دور از انتظار نیست.

ترامپ آمد و سبک خودش را به دنیا عرضه کرد. سبکی که بنده نامش را نئوپوپولیسم یا “ترامپیسم” می گذارم. دولت روحانی اگر می خواهد از چنگال ترامپیسم داخلی در امان باشد باید فکری اساسی به حال ساختار مدیریتی خود کند. به نظرم با حضور برخی از این وزیران و مدیران فعلی در کابینه دولت، روحانی در برابر ترامپ گراهای داخلی بسیار آسیب پذیر از هیلاری کلینتونی است که پشتش به حمایت بزرگ ترین رسانه های دیداری، شنیداری، نوشتاری آمریکا و دلارهای شاهزادگان سعودی و اِیپک صهیونیستی گرم بود. آن هم ترامپگراهایی که برای کنار زدن رقبایشان از هیچ گونه شایعه سازی و ریختن آبرویی دریغ نمی کنند.

با توجه به وجود رکود کمرشکن موجود در ایران که داد بسیاری از اقشار مختلف جامعه را درآورده، روحانی و “استاندارانش” باید از چهره هایی در ساختار مدیریتی استفاده کنند که از کاریزمای بهتر و جذابیت به مراتب بیشتری نزد مردم و سیاسیون حامی دولت جهت پر کردن سبد رای شیخ اعتدال گرا برخوردار باشند در غیر این صورت باید نظاره گر بیرون آمدن رقیبی به مراتب ترامپتر و احمدی نژادتر از این دو پوپولیست قرن ۲۱ باشند!

اردشیر بیرانوند/ پایگاه خبری کشکان

img_20161117_234153

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. واقعا به نکات بس درست و عمیقی اشاره فرمودید…
  مظمنا برخی با عملکرد ناصواب خود در استان باعث بدنامی دولت تدبیر و امید شده اند

  [پاسخ]

 2. درودخدابرشماولی مطمئنم گوش شنوایی وجودندارد!!!آقای روحانی بایدبدانندیاباید زنگی زنگ بودیارومی روم.اعتدال درهیچ جای جهان معناندارد!

  [پاسخ]

 3. اقای بیرانوند رقیب اصلی اقای روحانی عملکرد ضعیف وشعارهای بر زمین مانده اش است

  [پاسخ]

 4. درود بر شما

  وجود مدیران احمدی نژادی در دولت اعتدال گرا

  خود می تواند ضربه ی مهلکی بر روحانی در انتخابات پیش
  رو وارد کند

  باید تا دیر نشده

  روحانی با دیدگانی باز

  تغییرات لازم را در ساختار مدیریتی اعمال کند

  متاسفانه روحانی برای خروج از رکود موفق نبوده است

  و این خود دستاویزی برای مخالفان او خواهد بود

  وجود وزیر کشوری که خود حامی لاریجانی است خود زنگ خطر دیگری است

  و نتیجه انتخابات مجلس در مناطقی همچون لرستان و سکوت
  و بی تفاوتی دولت در برابر رخداد های آن یقینا بر آرای روحانی تاثیر خواهد گذاشت

  [پاسخ]

 5. انشاالله احمدی نژادقهرمان میادورئیس جمهورآینده است.

  [پاسخ]

 6. عملکرد ضعیف طرفداران از خدا بی خبرآقای شیخ اعتدالگرا در شورای شهر ،شهرداری،آموزش وپرورش دیدیم درود بر محمود عزیز محبوب قشر ضعیف

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط