سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲ آذر , ۱۳۹۶ | ۲۰:۱۴:۰۴آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۰۲ ،‌ ۱۲:۴۳
۲۴ آبان ۱۳۹۵در ۹:۴۳ ب.ظ تعداد بازدید: 386 بازدید کد خبر:62219 چاپ خبر

ملی‌گرایی و وطن‌دوستی چه اشکالی دارد؟ اینکه مردم ما به خاطر گذشتگانمان تجمع کنند چه اشکالی دارد؟

0

آیت الله هاشمی:

آیت الله هاشمی رفسنجانی در گفت و گویی مشروح با روزنامه آرمان، با اعلام حمایت مجدد از رییس جمهور، وی را فردی اصلح برای انتخابات آتی خواند و گفت:‌ روحانی در دور دوم بهتر کار خواهد کرد. به گزارش کشکان، وی در بخش دیگری از این مصاحبه، به ضعف تیم رسانه ای دولت اشاره کرد. […]

%d8%b1%d9%81%d8%b3%d9%86%d8%ac%d8%a7%d9%86%db%8c

آیت الله هاشمی رفسنجانی در گفت و گویی مشروح با روزنامه آرمان، با اعلام حمایت مجدد از رییس جمهور، وی را فردی اصلح برای انتخابات آتی خواند و گفت:‌ روحانی در دور دوم بهتر کار خواهد کرد.

به گزارش کشکان، وی در بخش دیگری از این مصاحبه، به ضعف تیم رسانه ای دولت اشاره کرد. ضعفی که به نظر می رسد آنقدر سنگین است که «آیت الله»، در بخش های مختلف مصاحبه اش، به آن اشاره می کند. او حتی جزئی تر و دلسوزانه تر به این موضوع حساس دولت می نگرد و می گوید:‌ دفتر روحانی مانع تغییرات تیم رسانه ای است.

هاشمی گفته است: آقای روحانی باید یک تیم رسانه‌ای همه جانبه و عالمانه‌ای داشته باشد که دائما هر جا می‌بیند که دارند نفوذ سیاسی و خرابکاری می‌کنند، رخنه‌ها را پر کنند. خیلی از دوستان با رئیس جمهور در مورد رفع این نقیصه صحبت کرده‌اند. مثل اینکه دفترشان برای این کار کشش ندارد.

وی ادامه داد: خود آقای روحانی قبول کرده و گفته است: تیمی بیاورید که کار کنند. ولی وقتی به دفتر محول شد، ماند!

هاشمی در پاسخ به این پرسش که با توجه به اینکه نسل‌های سوم و چهارم انقلاب به گونه‌ای متفاوت نسبت به نسل‌های قبلی هستند، مطالباتشان هم طبیعتا تغییر کرده است. در جریان هستید که اخیرا تجمعی در سالروز کوروش برگزار شد. نظر شما در این خصوص چیست؟ گفت:

من فیلم این خبرها را ندیدم. ولی در چیزهایی که خواندم، گفتند که بعضی‌ها شعارهایی هم داده‌اند . چندگونه شعار دادند که یکی از شعارها، شعارهای وحدت شکن، ضد عرب بود که عرب‌های خوب ما در خوزستان هم هستند. اصل مساله برنامه‌ریزی شده بود، برای اینکه انبوه مردم را در آنجا جمع کنند. چون نیروهای امنیتی خیلی محدود کردند و نگذاشتند ماشین‌ها بروند و خیلی تلاش کردند و این طور که از برخی گزارش‌ها برمی‌آمد، حدود ۳۵ تا ۴۰ هزار نفر در آنجا حضور داشتند، کوروش کسی است که ایرانی‌ها مخالفتی با او ندارند. خودم زمانی که رئیس‌جمهور بودم به شیراز رفتم و از بناهای تاریخی آنجا دیدن کردم. بحثی بین علامه طباطبایی و ابوالکلام آزاد است و نظرشان این است که کوروش همان ذوالقرنین است که در قرآن است. البته در حد بحث است و همه این را قبول ندارند، ولی این اختلاف هست. کسی با کوروش مخالفتی ندارد و ما هم قبول داریم که کوروش واقعاً مدیر لایقی برای کل منطقه بود. من فکر نمی‌کنم این حرف‌هایی که می‌زنند، مخالفت با کوروش باشد. سوءاستفاده از اجتماعی است که جنبه ملی دارد. ملی‌گرایی و وطن‌دوستی چه اشکالی دارد؟ اینکه مردم ما به خاطر گذشتگانمان و شخصیت‌هایمان تجمع کنند چه اشکالی دارد؟ ما مشکلی نداریم. بی‌دلیل اینها را بزرگ می‌کنند و عده‌ای هم بی‌جهت مخالف ما می‌شوند.

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. ای کاش آیت الله بگیر ببند ویدئو رو هم به یاد بیارن و بعد حرف از آزادی بیان بزنن درپایان سلامی میکنیم به تورم ۴۹درصدی و شورشهای معیشتی آن دوران

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط