سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۹:۵۳:۱۹آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۰۲ ،‌ ۱۲:۴۳
۲۰ آبان ۱۳۹۵در ۱۲:۲۳ ب.ظ تعداد بازدید: 592 بازدید کد خبر:62108 چاپ خبر

دعوای ۳ ساله با وزارت نیرو بر سر احداث سد «معشوره» در کوهدشت

0

هوشنگ بازوند:

استاندار لرستان گفت: سه سال است برای احداث سد معشوره در شهرستان کوهدشت با وزارت نیرو دعوا داریم. به گزارش مهر، هوشنگ بازوند ظهر پنجشنبه در آئین شکرگذاری گندم با اشاره به اینکه امروز به سطحی از خودکفایی در گندم رسیده ایم که تقاضا داریم گندم های استان را به سیلوهای استانهای دیگر متتقل کنند، […]

۲۱۷۴۷۲۱

استاندار لرستان گفت: سه سال است برای احداث سد معشوره در شهرستان کوهدشت با وزارت نیرو دعوا داریم.

به گزارش مهر، هوشنگ بازوند ظهر پنجشنبه در آئین شکرگذاری گندم با اشاره به اینکه امروز به سطحی از خودکفایی در گندم رسیده ایم که تقاضا داریم گندم های استان را به سیلوهای استانهای دیگر متتقل کنند، اظهار داشت: از ۲۰۵ هزار تن تولید گندم در سال ۹۲ به میزان ۵۸۶ تن گندم در سال زراعی ۹۵-۹۴ رسیده ایم و این میزان بیش از دو برابر شده است.

وی با بیان اینکه از این طریق ۶۵۰ میلیارد تومان به اقتصاد استان کمک شده است، تصریح کرد: افزایش میانگین تولید گندم در کشور ۴۰ درصد و در لرستان ۶۲ درصد بوده است.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه چالش اصلی ما در کشاورزی عبور از کشاورزی سنتی و معیشتی و رسیدن به کشاورزی صنعتی است، افزود: افزایش تولید گندم نشان می دهد تا حدودی چالش ها برطرف شده است.

بازوند با اشاره به اینکه اولین کار برای صنعتی شدن کشاورزی این است که بهره وری را در نظر بگیریم و این امر در سیاست های اقتصاد مقاومتی نیز آمده است، گفت: مرکز تحقیقات کشاورزی استان باید بار دانش بنیان شدن کشاورزی را به دوش بگیرد و در جلسات بعدی آمار عملکرد شش ماهه خود در این راستا را ارائه دهد.

وی با بیان اینکه وضعیت استان در حوزه آبی کردن زمین های کشاورزی مطلوب نیست، تصریح کرد: از دیگر نقاط ضعف استان این است که حرکت به سمت توسعه باغات علیرغم وجود شرایط خوب زمین حاصلخیز و خاک مرطوب کم است.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه در حوزه تخصیص آب با وزارت نیرو درگیری هایی داریم که توقع می رود وزارت کشاورزی به کمک بیاید، اظهار داشت: در کوهدشت ۱۹۰ هزار هکتار زمین کشاورزی وجود دارد که تنها ۹ درصد آن آبی بوده و سه سال است برای احداث سد معشوره در این شهرستان با وزارت نیرو دعوا داریم.

وی یادآور شد: توقع داشتیم که وزارت کشاورزی مکاتبه ای با وزارت نیرو و شورای عالی آب در این خصوص داشته باشد.

استاندار لرستان افزود: انتظار داریم جهاد کشاورزی به کشاورزان برنامه کشت بدهد تا قیمت محصول امسال نوع کشت سال آینده را مشخص نکند.

 

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط