سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۹:۵۰:۰۴آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۰۲ ،‌ ۱۲:۴۳
۱۸ آبان ۱۳۹۵در ۵:۵۶ ب.ظ تعداد بازدید: 312 بازدید کد خبر:62058 چاپ خبر

تبادل اقتصادی مقوم تعایش اسلامی است/ چاپ مقاله آیت الله احمد مبلغی در کتاب الازهر مصر

0

مقاله آیت الله احمد مبلغی تحت عنوان”” احترام به اختلاف، تنوع و همزیستی ” در کتابی از سوی الازهر مصر به چاپ رسید. به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات اسلامی مجلس، این کتاب که با مقدمه و نظارت علمی احمد الطیب شیخ الازهر و رئیس کنفرانس جهانی مقابله با افراطی گری و تروریسم تهیه شده، […]

۵۷۹۲۲_orig

مقاله آیت الله احمد مبلغی تحت عنوان”” احترام به اختلاف، تنوع و همزیستی ” در کتابی از سوی الازهر مصر به چاپ رسید.

به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات اسلامی مجلس، این کتاب که با مقدمه و نظارت علمی احمد الطیب شیخ الازهر و رئیس کنفرانس جهانی مقابله با افراطی گری و تروریسم تهیه شده، با عنوان  “الازهر در مقابله با تفکر تروریستی” به چاپ رسیده است.

آیت الله احمد مبلغی در این مقاله با اشاره به این که مستفاد از قرآن کریم لزوم برقراری رابطه تعایشی بین امت است، گفت: استواری و برقراری تعایش اسلامی در گرو فعال شدن عنصر “تبادل احترام میان  اتباع مذاهب نسبت به مقدسات یکدیگر” است.

وی در بخش دیگری از مقاله خود، با بیان این که تعامل و تبادل اقتصادی به تعایش اسلامی معنی و قوام می بخشد، گفت: خشونت مذهبی و رفتارهای تروریستی، شرائط تبادل اقتصادی میان امت را تضعیف می کند که باید با آن مبارزه کرد.

یاد آوری می شود مبلغی که به نمایندگی از شیعه و جمهوری اسلامی ایران در کنفرانس گذشته الازهر با عنوان “مبارزه با تروریسم و افراطی‌گری” حضور یافته بود، ضمن طرح نظریه تعایش اسلامی و مقومات آن، خواستار تدوین و نشر سند نفی خشونت مذهبی با حضور همه مذاهب اسلام، شد و گفت: لازم است سند دارای سه خصلت فراقومی، فرامذهبی (یعنی با تکیه بر همه مذاهب) و برخاسته از دین و جایگاه فتوا باشد.

شیخ الازهر در مقدمه کتاب یادشده می گوید: این کتاب در واقع حاوی مباحثی است که در پی درمان مشکلاتی همچون تطرف، غلو و تروریست است و فراروی مؤسسات علمی و فرهنگی راهی واضح برای مقابله با این انحرافات می گشاید.

 

 

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط