سرخط خبرها
امروز: شنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۸:۲۵:۲۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۳ ،‌ ۰۹:۴۷
۰۷ آبان ۱۳۹۵در ۲:۲۴ ب.ظ تعداد بازدید: 352 بازدید کد خبر:61804 چاپ خبر

رئیس‌جمهور موضوع «سد معشوره کوهدشت» را به شورای عالی آب ارجاع داد

0

استاندار لرستان:

استاندار لرستان گفت: موضوع سد معشوره کوهدشت با دستور رئیس‌جمهور به شورای عالی آب ارجاع داده شد و اکنون منتظر برگزاری جلسه شورای عالی آب برای این سد هستیم. به گزارش کشکان، هوشنگ بازوند شامگاه پنجشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان که با حضور وزیر کشور در سالن جلسات فرمانداری دلفان برگزار شد، در […]

۷۲۵۸۱۴_۱۸۱

استاندار لرستان گفت: موضوع سد معشوره کوهدشت با دستور رئیس‌جمهور به شورای عالی آب ارجاع داده شد و اکنون منتظر برگزاری جلسه شورای عالی آب برای این سد هستیم.

به گزارش کشکان، هوشنگ بازوند شامگاه پنجشنبه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان که با حضور وزیر کشور در سالن جلسات فرمانداری دلفان برگزار شد، در رابطه با ساخت سد معشوره در استان لرستان اظهار داشت: موضوع برق‌آبی شدن سد معشوره توسط وزارت نیرو حذف شد و ارتفاع آن کاهش پیدا کرد و از طرفی حجم ذخیره آب این سد به میزان ۱۳۵ میلیون مترمکعب به توافق رسیده اما نظر وزارت نیرو ۵۰ میلیون مترمکعب است.

وی افزود: معاون اجرایی رئیس‌جمهور مباحث سد معشوره را به رئیس‌جمهور ارجاع داده است و رئیس‌جمهور نیز پیشنهاد داده که یا این سد با حجم ۱۳۵ میلیون مترمکعب اجرا شود و یا اینکه برای بررسی مجدد به شورای عالی آب ارجاع داده شود.

استاندار لرستان عنوان کرد: رئیس‌جمهور دستور داده تا موضوع سد معشوره در شورای عالی آب  مطرح شود که اکنون منتظر برگزاری جلسه شورای عالی آب برای این سد هستیم و از آنجا که وزیر کشور برای رایزنی در شورای عالی آب نقش موثری دارد می‌تواند برای اجرای این سد رایزنی لازم داشته باشد تا با حجم ۱۳۵ میلیون مترمکعب اجرایی شود.

فردی بیرانوند فرماندار شهرستان کوهدشت نیز در این جلسه میزان اراضی قابل‌کشت شهرستان کوهدشت را ۳۸ هزار هکتار دانست و اظهار داشت: ۹۰ درصد از اراضی شهرستان کوهدشت دیم و ۱۰ درصد آن آبی است.

وی به وضعیت بیکاری شهرستان کوهدشت اشاره کرد و افزود: محور توسعه این شهرستان کشاورزی است درحالی‌که بخش زیادی از اراضی این شهرستان دیم است و برای توسعه و رونق شهرستان باید به آبی تبدیل شوند. ازآنجاکه شهرستان کوهدشت فقیر و ازنظر صنعت ضعیف است باید برای رفع مشکلات توجه ویژه‌ای به این شهرستان شود.

فرماندار شهرستان کوهدشت احداث سد معشوره را مطالبه جدی و رها نشده مردم این شهرستان دانست و بیان کرد: مسئولان برای احداث این سد پیگیری لازم را انجام دهند.

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. ۱۳۸هزارمترمربع یعنی ۱۳وهشت دهم هکتار .جالبه .چه کسی این امار به فرماندار با سابقه داده یا …..

  [پاسخ]

 2. باز یعنی مردم سرکارید
  چند سال باید این طرح اجرای بشه مردم کوهدشت بیدار شید ببینید احوال این روزهای کوهدشت چطوره

  [پاسخ]

 3. یک سد معمولی(نه چندان بزرگ) حدود ۵۰۰میلیون متر مکعب آب در پشت خودش جمع می کنه.این سد یه چیزی شبیه سد هاله خودمان می شه.شاید آ ب خوردنش هم به ما نرسه.

  [پاسخ]

 4. سرکاری این ۱۰ ساله ملت و با این سد سرکار گذاشتن

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط