سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۱:۵۷:۵۹آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۰۷ آبان ۱۳۹۵در ۲:۰۲ ب.ظ تعداد بازدید: 262 بازدید کد خبر:61793 چاپ خبر

هیچ ایرانی رزمنده ای موافق توهین به ارزش های دفاع مقدس نیست!

0

علی گودرزیان

ما متن نمایشنامه را خوانده ایم اما اجرای آن را ندیده ایم با این حال فکر می کنیم بیانیه ی نمایندگان یک بیانیه ای شتابزده بود! ما باور داریم نمایندگان لرستان در مجلس دهم، نمایندگانی اهل گفت و گو و لابیگری و پرجنب و جوش و جست و خیزند. انتظار می رفت موضع ملایم تر […]

۱۲۱۴۲۲۴۴_۱۵۴۵۸۷۰۵۷۵۷۱۵۳۶۴_۲۱۲۴۰۱۹۳۱۲_n

ما متن نمایشنامه را خوانده ایم اما اجرای آن را ندیده ایم با این حال فکر می کنیم بیانیه ی نمایندگان یک بیانیه ای شتابزده بود!
ما باور داریم نمایندگان لرستان در مجلس دهم، نمایندگانی اهل گفت و گو و لابیگری و پرجنب و جوش و جست و خیزند.
انتظار می رفت موضع ملایم تر و دیپلماتیکی اتخاذ کنند و از نگاه تخصصی مشاوران هنری خود، برای داوری کمک بجویند.
به هر حال اگر خلافی هم صورت گرفته پیراهن عثمانش نکنند، شان نمایندگی اقتضا می کند که موضع گیری ها، منطقی و وزین باشد و شایبه ی برخوردهای سیاسی و شخصی نداشته باشد.
مردم همه ی ما را داوری می کنند سوگند می خوریم مهمترین آرزویمان این است که نمایندگان لرستان در دفاع از حقوق معطل مانده ی مردم، بیکاری و اعتیاد جوانان تلاش کنند اختلافات جزیی را کنار بگذارند و هم نظر شوند.
همه ی ما همدیگر را می شناسیم نباید خیلی ساده شعارهای تبلیغاتی خود را فراموش کنیم مهمترین شعار نمایندگان حمایت از دولت بود.
چرا برخی دارند چوب لای چرخ دولت می گذارند؟ البته نقد بسیار کارگشاست و لازم هست و اصلن کار نمایندگان نظارت و نقد و نظر است.
راستی چرا نمایندگان محترم این روزها از کم کاری و ضعف برخی از مدیران که دستگاه ها را به روزمرگی کشانده اند و در نتیجه سرمایه ی مردم را دارند برباد می دهند و یکی و دو تا هم نبستند سخن نمی گویند؟ نقدی نمی نویسند؟ تشری نمی زنند؟
اما “حق السکوت” می گیرند و یا برای حق السکوت نه نقد، داد و بیداد می کنند!
فکر می کنند مردم این ها را نه دیده و نع می بینند و آنان را قضاوت نمی کنند؟ حاشا و کلا!!
نمایندگان محترم ضمن سپاس از حساسیتی که نسبت به ارزش های دفاع مقدس دارند دراین بیانیه و اعلام موضع می توانستند برخی اشتباهات را گوشزد کنند و البته اگر توهینی شده محکوم کنند اما قبل از بیانیه باید نمایش را می دیدند و ندیده قضاوت نمی کردند.
چقدر جالب می شد اگر درخواست می کردند تا عوامل نمایش آن را یک بار دیگر در حضور نمایندگان مردم نمایش نامه را اجرا کنند بعد چقدر کلامشان نافذتر می شد! چقدر هنری با مسأله برخورد می شد و در نهایت چقدر به شخصیت چند جوان تازه کار هنرمند لطمه وارد نمی شد!
درخواست عزل مدیر کل به خاطر اجرای یک نمایشنامه که شایبه ی توهین در آن هست وزن بیانیه را پایین آورد ما دوست نداریم وزن کلام نمایندگانمان پایین بیاید!
چرا از اقدامات خوب این مدیر صحبتی به میان نمی آید؟ آیا سزاوار است که به خاطر یک اشتباه، بر همه ی خوبی ها خط بطلان بکشیم؟
رسانه ها چرا دروغ می نویسند؟
شنیده ایم به خاطر طرح سوال از وزیر مجمع نمایندگان هیچ نشستی نداشته است! چرا برخی رسانه ها عکس آرشیوی را بارگذاری می کنند بعد هم می نویسند فلان نماینده از خون شهیدان دفاع نکرد!؟
شما را خدا بگذارید ارزش های دفاع مقدس از مقوله های ملی ما باشد این ارزش ها را به نفع شخص و گروه و باند و جناح خاصی مصادره نکنید! ماهمه باید وامدار خون شهیدان باشیم!!
المختصر!
کاری به اعتراضات برخی نداریم! اما دست کم انتظار ما از برخی نمایندگان که به دنبال گره گشایی از مشکلات مردم هستند- خبر داریم- نه مچ گیری، بیشتر از این است.
هیچ ایرانی رزمنده ای موافق با توهین به ارزش های دفاع مقدس نبست مدیرکل فرهنگ و ارشاد لرستان خودشان رزمنده هستند و البته معصوم نیستند اما اقدامات خوب و شایسته ای هم داشته است و دارد.
متن نمایشنامه را از نگاه های گونه گون می توان داوری کرد به هر حال باید مواظب باشیم که با حساسیت بیشتری ارزش های دفاع مقدس را توصیف و تجسم کنیم.
دغدغه ی ما این است که برخی می خواهند نمایندگان را قطب بندی کنند که اصلن به نفع استان نیست باید از اختلافات بگذریم و همدلی را ترویج کنیم!
برخی نانشان در قطبی کردن است اما آنانی که دلشان برای محرومیت و بیکاری و فقر این مردم بیکس و کار می سوزد در پی همگرایی هستند!
خداوند همه ی ما را در مسیری که خشنودی ایشان در آن است هدایت کند!

علی گودرزیان -ع پایدار

dscf9427

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط