سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲ آذر , ۱۳۹۶ | ۰۵:۰۹:۰۷آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۰۱ ،‌ ۰۸:۰۱
۲۸ بهمن ۱۳۹۱در ۵:۲۲ ب.ظ تعداد بازدید: 1,189 بازدید کد خبر:6177 چاپ خبر

اهدای نشان کنسرواتوار چایکوفسکی به محمدرضا درویشی و حمیدرضا اردلان/ بررسی ریشه‌های موسیقی هند و اروپایی در غرب ایران با مثال‌هایی از موسیقی کردی و لکی

0

مارگاریتا کاراتینا، مدیر بخش روابط بین‌الملل کنسرواتوار چایکوفسکی مسکو نشان این کنسرواتوار را به محمدرضادرویشی و حمیدرضااردلان اهدا کرد.     به گزارش ايسنا، محمدرضا درویشی درباره جزئیات و چگونگی دریافت این نشان توضیح داد: این موضوع به سمینار «آرکی‌تایپ‌های آوازی هند و اروپایی» برمی‌گردد که در اکتبر سال 2012 در مسکو برگزار شده بود. […]

مارگاریتا کاراتینا، مدیر بخش روابط بین‌الملل کنسرواتوار چایکوفسکی مسکو نشان این کنسرواتوار را به محمدرضادرویشی و حمیدرضااردلان اهدا کرد.

 

32-01

 

به گزارش ايسنا، محمدرضا درویشی درباره جزئیات و چگونگی دریافت این نشان توضیح داد: این موضوع به سمینار «آرکی‌تایپ‌های آوازی هند و اروپایی» برمی‌گردد که در اکتبر سال 2012 در مسکو برگزار شده بود. این موسیقیدان ادامه داد: من و حمیدرضا اردلان هم به عنوان سخنران به این مراسم دعوت شدیم و در این راستا بنده «آوازهای عبدالقادر مراغی و ریشه‌های هند و اروپایی آن» را مورد بحث قرار دادم و آقای اردلان نیز در دو بخش به «بررسی ریشه‌های موسیقی هند و اروپایی در غرب ایران با مثال‌هایی از موسیقی کردی و لکی» و همچنین «پرده‌خوانی ایران و نسبت آن با نقالی و آوازهای ایران باستان» به ایراد سخنرانی پرداخت. در این سمینار موسیقی‌شناسانی از کشورهای فرانسه‌، ویتنام‌، ژاپن‌، هندوستان‌، بلاروس، روسیه و …حضور داشتند. طبق اعلام برگزارکنندگان، این نشان به استادان باسابقه و برجسته کنسرواتوار چایکوفسکی اهدا می‌شود و برای نخستین بار است که به دو موسیقیدان خارجی اهدا شده است.

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. هنرمندان و نقاشان و موسیفی دان ها و اندیشمندان و عالمان کُرد قسمت عظیمی از فرهنگ غنی و با ارزش ایران را تشکیل می دهد .

    [پاسخ]

  2. هنرمندان و نقاشان و موسیفی دان ها و اندیشمندان و عالمان کُرد قسمت عظیمی از فرهنگ غنی و با ارزش ایران را تشکیل می دهند.

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط