سرخط خبرها
امروز: چهارشنبه, ۱ آذر , ۱۳۹۶ | ۲۱:۵۲:۱۱آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۰۱ ،‌ ۰۸:۰۱
۰۴ آبان ۱۳۹۵در ۵:۰۷ ب.ظ تعداد بازدید: 784 بازدید کد خبر:61708 چاپ خبر

اشتباه عوامانه در تابلوی خیابان آقا مصطفی خمینی کوهدشت

0

مهدی آزادبخت: ضلع شمالی میدان امام خمینی (ره) شهر کوهدشت از زمان شورای شهر دوم تابلویی را بر تارک خود می‌بیند که نشانی از اشتباه عوامانه مسئول یا مسئولان دخیل در نوشتن و نصب آن است و با گذشت هر روز از نصب این شاهکار شهری ریشخند آن بر مردمان این دیار گران‌تر می‌آید. سهوی […]

img_20161025_102509

مهدی آزادبخت: ضلع شمالی میدان امام خمینی (ره) شهر کوهدشت از زمان شورای شهر دوم تابلویی را بر تارک خود می‌بیند که نشانی از اشتباه عوامانه مسئول یا مسئولان دخیل در نوشتن و نصب آن است و با گذشت هر روز از نصب این شاهکار شهری ریشخند آن بر مردمان این دیار گران‌تر می‌آید.
سهوی کوچک که طلایەی دردی عمیق و مشکلاتی مزمن است، اشتباه در درج نشانی خیابان آقا مصطفی و انگلیسی آن “MR MOSTAFA ST” نشان بی‌آگاهی از ابتدایی‌ترین دستورالعمل نوشتن اسامی اماکن و ترجمه نکردن اسامی خاص است.
سئوال:
آیا واقعاً ناآگاهی مسئولین باعث بروز و سپس ماندگاری چنین اشتباهی شده است؟ یا اینکه هیچ مشکلی حتی در حد تعویض کم‌هزینه‌ی یک تابلو آن‌هم بعد از طی چندین سال برای مدیرانمان مهم نیست؟ مدیرانی که برای رفع مشکلات مردم بر کرسی‌های خود نشسته‌اند و حقوق آن را هم سر ماه دریافت می‌کنند.
بی‌گمان تعویض و تصحیح این تابلو نه تأثیری در حل معضل بیکاری جوانان تحصیل‌کرده و مورد بی‌مهری قرارگرفته‌ی منطقه دارد و نه پاسخگوی مطالبات به‌حق مردم محروم شهرستان است.
اما دوام و پابرجایی این سمبل “نهات” (بداقبالی) که آمد و شدهای بسیاری را به خود دیده است تنها می‌تواند بیانگر این نکته باشد که خطاها و دغدغه‌هایی هر چند کوچک و کم‌هزینه و حتی گاهی بی هزینه در سطح شهرستان را کسی پاسخگو نیست تا چه رسد به مطالبات مهم‌تر.
مشکلاتی کوچک و کم‌هزینه همچون تابلوی مذکور، سد معبر، نظافت معابر و پارک‌ها، مشکل تأمین آب مناطق حاشیه شهر (مثل شهرک امام خمینی (ره)) که به‌سادگی قابل‌پیگیری و حل هستند اما برای کوهدشت از مذاکرات ایران و ١+۵ هم طولانی‌تر شده است.

اینجا کوهدشت است آخر دنیا و ظاهراً کسی خواهان برداشتن گامی هرچند کوچک برای مرتفع کردن مشکلات ساده هم نیست. مشکلاتی که انباشتشان باعث بروز فاجعه‌ای چون پرپر شدن گل‌های نوشکفته‌ای همچون آدرینا و خانواده‌اش می‌شود.
باشد که ریشخند این تابلو تلنگری باشد بر اذهان عمومی مردم شهرمان در راه ارتقاء سطح مطالبات و فرهنگ عمومی شهرستان…

 

 

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. احسنت
  در شهر ما اکثر کوچه ها اسم ندارند شهرداری مثل اینکه با کمبود اسم مواجه شده!!
  کاش کوچه ما هم حداقل اسم اشتباهی داشت بهتر از نداشتن اسم است..

  البته شاید شهرداری قدرت خرید تابلو نداشته باشه!!!!!!!!!!!

  [پاسخ]

 2. حالا کوهدشت دیگه مشکل نداره فقط مشکل این شهر همینه؟؟؟

  [پاسخ]

 3. با سلام
  از تابلویی که در ابتدای بلوار جاده بهشت زهرا روبروی بانک ملی شعبه توحید عکس بگیرید که با حروف لاتین به جای ILAMنوشته است. EILAM آخر کجای این ایلام است.پس اگر اینگونه باشد ما باید بخوانیم .ای لام

  [پاسخ]

 4. تابلویی که در ضلع شمالی میدان امام بمنظور راهنمایی و مسیریابی خلق الله ووسایل نقلیه توسط شهرداری وبا هنرنمایی هنرمند!!!!شهر موسوم به حسینعلی سلگی تحریروویرایش شده نشان از اولا.بیسوادی کلیه پرسنل شهرداری دارد وثانیا بیانگر دخالت نقاش درامری که.تخصص ایشان نبوده میباشد امید است یکی از پرسنل دلسوز شهرداری پیدا.شود تا.سرو سامانی به این گونه از تابلوهای مسخره در سژح شهر اقدام کند. خیابان اقا مصطفی اسم است ونیاز به برگردان وترجمه ندارد.مستر مصطفی mr. Mostafa درنوع تابلونویسی یک پدیده قرن است که.از ذهن بیمارگونه ومنفعت طلب کسانی ایجاد میشود.امید است شهرداری توجه.بیشتری به زیبا سازی شهر بنماید. دوست ارجمند ونکته سنج ما جناب مهدی ازادبخت به نیکی از این نهات( بدبیاری بداقبالی) داد.سخن کرده.

  [پاسخ]

 5. تابلو Mr Mostafaاز شاهکارها ی هنری حسینعلی سلگی هنرمند!!!ویژه شهرداری بود, قبلا تابلوهای شهرداری توسط ایشان طراحی می شد……..

  [پاسخ]

 6. با سلام
  فرض کنیم که یک شخص با سواد بیاد و این تابلو (mr mostafa st) رو ببینه چه شرمساری اتفاق می افته ؟؟!! با تشکر از نگارنده که تیز بین این صحنه رو به قلم کشیده و اینکه اقایون باید به این صورت بنویسند sayyid mustafah khomeini street یا agha mustafah khomeini
  یعنی منظور از اقا در اینجا یک اسم (سید) است نه به معنی خطابه احترام مستر(mr)
  به امید بهبودی

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط