سرخط خبرها
امروز: دوشنبه, ۲۷ آذر , ۱۳۹۶ | ۱۲:۱۸:۰۲آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۲۶ ،‌ ۰۹:۵۶
۰۳ آبان ۱۳۹۵در ۱۰:۴۰ ب.ظ تعداد بازدید: 401 بازدید کد خبر:61702 چاپ خبر

سکوی تماشاگران ورزشگاه کوهدشت؛ معطل ۳ میلیارد تومان

0

با گذشت ۶ سال از آغاز ساخت سکوی تماشاگران، این پروژه هنوز تکمیل نشده است. به گزارش کشکان به نقل از همشهری، کوهدشت در سال‌های گذشته یکی از قطب‌های اصلی فوتبال لرستان به شمار می‌رفت اما در حال حاضر به دلیل نبود امکانات و زیرساخت‌های ورزشی و همچنین مشکلات مالی وضعیت خوبی ندارد. یکی از […]

۱۷۶

با گذشت ۶ سال از آغاز ساخت سکوی تماشاگران، این پروژه هنوز تکمیل نشده است.

به گزارش کشکان به نقل از همشهری، کوهدشت در سال‌های گذشته یکی از قطب‌های اصلی فوتبال لرستان به شمار می‌رفت اما در حال حاضر به دلیل نبود امکانات و زیرساخت‌های ورزشی و همچنین مشکلات مالی وضعیت خوبی ندارد.
یکی از زیر ساخت‌های ورزشی در این شهرستان تکمیل سکوی تماشاگران ورزشگاه است که پس از سال‌ها به دلیل محدودیت و اختصاص نیافتن به موقع اعتبارات به حال خود رها شده است.
داشتن یک ورزشگاه استاندارد درحالی مطالبه مردم این شهرستان است که به لحاظ زیرساخت‌های ورزشی، این شهرستان شرایط خوبی ندارد و نیازمند امکانات بیشتری است.

کمک به زیرساخت‌های ورزشی
در این زمینه رئیس هیأت فوتبال کوهدشت  اظهار می‌کند: تکمیل سکوی تماشاگران کوهدشت به فوتبال شهرستان در بخش زیرساخت کمک شایانی می‌کند.«برزو بابایی» با انتقاد از تکمیل نشدن این پروژه می‌افزاید: درحال حاضر با نبود امکانات زیر ساختی از قبیل رختکن و سرویس بهداشتی و حمام و خوابگاه مواجه هستیم.

تکمیل سکوها مشکل را حل می‌کند
این مسئول بیان می‌کند: تکمیل سکوی تماشاگران می‌تواند همه این امکانات را در خود جای دهد.وی ادامه می‌دهد: ساخت سرویس‌های بهداشتی،حمام،رختکن و امکانات رفاهی در محدوده زیر سکوها مشکل ساختمان هیأت‌ها از جمله هیأت فوتبال را نیز برطرف می‌کند.

لزوم تلاش برای تخصیص اعتبار
بابایی می‌گوید: با توجه به وجود استعدادهای فراوان ورزشی فوتبال در این شهرستان امیدواریم مسئولان نسبت به تخصیص اعتبار مورد نیاز برای تکمیل پروژه سکوی تماشاگران فوتبال کوهدشت تلاش کنند.

کمبود امکانات ورزشی
رئیس هیأت فوتبال کوهدشت با اشاره به کمبود امکانات ورزشی در این شهرستان بیان می‌کند: هم اکنون زمین چمن مجموعه ورزشی کوهدشت فقط به مکانی برای تفریح ورزشی پیشکسوتان فوتبال تبدیل شده است.
هیچ انگیزه ای نیز برای روی آوردن جوانان به رشته پرطرفدار فوتبال در این شهرستان نیست.بابایی اظهار می‌کند: تکمیل نشدن سکوی تماشاگران و نبود نور افکن در زمین چمن ورزشگاه آزادی کوهدشت از مواردی است که اگر برطرف شود، می‌توان از این زمین چمن نه فقط برای مسابقه‌های مختلف استانی بلکه برای رقابت های کشوری هم استفاده کرد.

اعتبارات محدود پروژه را تکمیل نمی‌کند
رئیس اداره ورزش و جوانان کوهدشت نیز اظهار می‌کند: اعتبارات قطره چکانی نمی‌تواند در موعد مقرر سکوی تماشاگران ورزشگاه آزادی کوهدشت را تکمیل کند.«نعمت الله رشیدی» می‌افزاید: محدودیت اعتبارات و تخصیص نیافتن به موقع ۲ عامل تکمیل نشدن این پروژه بوده است.
وی ادامه می‌دهد: وضعیت پروژه سکوی تماشاگران شرایط مطلوبی ندارد.

شروع ساخت پروژه در سال ۸۹
رشیدی بیان می‌کند: پروژه از سال ۸۹ شروع شده و با گذشت ۶ سال کمتر از ۲۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد.این مسئول می‌گوید: مبلغ زیادی تاکنون برای این پروژه هزینه شده است اما چون اعتبارات قطره چکانی است سال‌ها طول می‌کشد تا پروژه تکمیل شود.

۳ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه
رئیس اداره ورزش و جوانان کوهدشت با بیان این‌که ۳ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه نیاز است،می‌گوید: امسال ۴۰۰ میلیون تومان به پروژه اختصاص یافته اما وضعیت تخصیص آن هنوز مشخص نیست.

تامین هزینه از محل اعتبارات استانی
رئیس دفتر فنی اداره کل ورزش و جوانان لرستان هم در مورد پروژه سکوی تماشاگران کوهدشت می‌گوید: زیربنای این پروژه هزار و ۶۰۰ مترمربع است و هزینه آن از محل اعتبارات استانی تأمین می‌شود.«سجاد فلاح نژاد» می‌افزاید: این پروژه از ۶ سال پیش آغاز و با خلع‌ید پیمانکار در سال ۹۰تعطیل شد.

واگذاری به پیمانکار
رئیس دفتر فنی اداره کل ورزش و جوانان لرستان بیان می‌کند: این پروژه در مناقصه عمومی در بهمن سال ۹۳ به پیمانکار واگذار شد و تا پایان تیر سال ۹۴فقط حدود یک‌چهارم آن اجرا شده بود.

بازنگری نقشه توسط شرکت مشاور
فلاح نژاد می‌افزاید: تا اواسط آبان سال ۹۴، فقط ۳بخش دیگر اجرا شد که به دلیل نقشه مقاوم‌سازی قبل از آن از طرف شورای فنی رد شده بود.وی می‌گوید: بنابراین به‌اجبار مجدد نقشه برای بازنگری کلی در طراحی به شرکت مشاور واگذار شد.
رئیس دفتر فنی اداره کل ورزش و جوانان لرستان می‌افزاید: نقشه جدید مقاوم‌سازی پس از طرح در جلسه شورای فنی و تصویب نهایی برای اجرا به پیمانکار ابلاغ شده و اکنون پروژه فعال است.
فلاح نژاد می‌گوید: دلیل عمده مسکوت ماندن پروژه‌های عمرانی در حوزه ورزش کمبود اعتبارات است که پروژه سکوی تماشاگران مجموعه ورزشی آزادی کوهدشت نیز از این قاعده مستثنی نیست.

این مطلب در روزنامه همشهری شنبه دوم آبان ماه منتشر شده است.

عباس دارایی-بلوطستان

 

 

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. عجله کار شیطانه اینم درست میشه. امسال نشد ۱۰ سال دیگه

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط