سرخط خبرها
امروز: پنج شنبه, ۲ آذر , ۱۳۹۶ | ۲۰:۱۸:۱۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۹/۰۲ ،‌ ۱۲:۴۳
۰۳ آبان ۱۳۹۵در ۹:۱۹ ب.ظ تعداد بازدید: 223 بازدید کد خبر:61684 چاپ خبر

آغاز طرح غربالگری تنبلی چشم در سطح استان لرستان

0

طرح غربالگری تنبلی چشم (آمبلیوپی) به منظور شناسایی کودکان ۳ الی ۶ سال مبتلا به تنبلی چشم در ۱۱۰۰ پایگاه سنجش سطح استان لرستان کلید خورد. به گزارش خبرنگار کشکان، بیست و یکمین مرحله از طرح ملی غربالگری تنبلی چشم (آمبلیوپی) کودکان ۳ الی ۶ سال سطح استان با حضور ” ذبیح اله نادمی” قائم […]

unnamed

طرح غربالگری تنبلی چشم (آمبلیوپی) به منظور شناسایی کودکان ۳ الی ۶ سال مبتلا به تنبلی چشم در ۱۱۰۰ پایگاه سنجش سطح استان لرستان کلید خورد.

به گزارش خبرنگار کشکان، بیست و یکمین مرحله از طرح ملی غربالگری تنبلی چشم (آمبلیوپی) کودکان ۳ الی ۶ سال سطح استان با حضور ” ذبیح اله نادمی” قائم مقام مدیرکل و معاونتهای پیشگیری، اجتماعی و توانبخشی بهزیستی استان در مهد کودک آفتابگردان خرم آباد آغاز شد.

” ابتسام داشی” معاون پیشگیری بهزیستی لرستان با تبیین اهداف این طرح گفت: به منظور شناسایی و درمان عارضه تنبلی چشم در بین کودکان ۳ تا ۶ سال استان، با همکاری آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی از “یکم آبانماه لغایت ۳۰ آذرماه ۹۵ “در کلیه مهدهای دولتی و خصوصی، مراکز پیش دبستانی آموزش و پرورش و خانه های بهداشت در مناطق روستایی، کارشناسان آموزش دیده اقدام به شناسایی کودکان دچار عارضه بینایی می کنند.

unnamed2

وی افزود: حدود ۱۱۰۰ پایگاه سنجش در سطح استان با ۱۴۰۰ نفر کارشناس، کار غربالگری کودکان را انجام می دهند و پیش بینی می شود امسال حدود ۹۰ هزار نفر از کودکان ۳ الی ۶ سال، معادل ۸۰ درصد جمعیت هدف استان غربالگری شوند.

معاون پیشگیری بهزیستی میزان کودکان غربالگری شده در سال ۹۴ را ۷۴ هزار و ۵۰۰ نفر اعلام و گفت: ۵۳۱ نفر از آنها مبتلا به آمبلیوپی تشخیص داده شدند که جهت سیر مراحل درمان  به مراکز بهداشتی معرفی شدند.

وی اظهار داشت: میزان غربالگری در سال ۹۳ نیز ۵۶ هزار کودک بوده که در سال ۹۴ رشد ۱۶ درصدی نسبت به سال قبل از آن داشته ایم.

ابتسام داشی در پایان از خانواده های دارای کودک ۳ تا ۶ سال خواست که با حضور در نزدیکترین مرکز سنجش محل سکونت خود در شناسایی کودکان مبتلا به عارضه آمبلیوپی ما را یاری کنند.

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط