سرخط خبرها
امروز: چهارشنبه, ۴ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۱:۰۸:۰۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۲۶ مهر ۱۳۹۵در ۱۲:۳۳ ب.ظ تعداد بازدید: 1,053 بازدید کد خبر:61543 چاپ خبر

زیباکلام: احمدی‌نژاد اگر می ماند برای اصلاح‌طلبان نقش ستون پنجم را ایفا می‌کرد/ انتقاد از دولت روحانی در برخی حوزه ها/ دفاع تمام قد اما مشروط از روحانی در انتخابات آینده

0

گزارش و تصاویر ویژه کشکان از حضور صادق زیباکلام در خرم آباد

غروب یکشنبه ۲۵ مهر ۹۵ اصلاح طلبان لرستان با محوریت حزب اسلامی کار شاخه این استان دست به برگزاری همایشی با عنوان “دولت دوازدهم و استراتژی اصلاح طلبان” در سالن سینما ایران شهرستان خرم آباد زدند که در نوع خود جالب و دیدنی بود. این همایش یک مهمان ویژه داشت: صادق زیبا کلام استاد اصلاح […]

img_20161016_230500

غروب یکشنبه ۲۵ مهر ۹۵ اصلاح طلبان لرستان با محوریت حزب اسلامی کار شاخه این استان دست به برگزاری همایشی با عنوان “دولت دوازدهم و استراتژی اصلاح طلبان” در سالن سینما ایران شهرستان خرم آباد زدند که در نوع خود جالب و دیدنی بود.

این همایش یک مهمان ویژه داشت: صادق زیبا کلام استاد اصلاح طلب علوم سیاسی دانشگاه تهران که همواره با ابراز نظرهای اصلاح طلبانه اش در صدر اخبار کشور قرار می گیرد.

زیباکلام در این همایش که در حضور جمع کثیری از اصلاح طلبان نسل اول، دوم و سوم لرستان علی الخصوص شهرستان خرم آباد برگزار شد باز هم خبرساز شد.

img_20161017_152101

این استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران در بخشی از سخنان خود حضور احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری آتی را یک فرصت برای اصلاح طلبان ایران دانست و افزود: ای کاش احمدی‌نژاد می‌آمد زیرا به اعتقاد بنده احمدی‌نژاد برای اصلاح‌طلبان نقش ستون پنجم را ایفا می‌کرد و آمدنش باعث افزایش مشارکت بدنه‌ی اجتماعی اصلاح‌‌طلبان در انتخابات و افزایش رأی روحانی می‌شد.

زیباکلام ادامه داد: «ترس و نگرانی از آمدن احمدی‌نژاد کاملاً به نفع اصلاح‌طلبان بود؛ بنده می‌گویم همین فردا اگر انتخابات برگزار شود و احمدی‌نژاد شرکت کند تا ۱۵ میلیون رأی بدون تبلیغات دارد و اتفاقاً همین ترس و نگرانی برای اصلاح‌طلبان خوب است چرا که مشارکت سیاسی در انتخابات را افزایش می‌داد».

img_20161016_225402

وی اصولگرایان بدون احمدی‌نژاد را تشبیه به یک قشون شکست خورده کرد و توضیح داد: اگر جلیلی بیاید؛ اگر لاریجانی بیاید؛ اگر ضرغامی بیاید؛ هر چند نامزد از اصولگرایان که بیایند و حتی اگر اصولگرایان بر روی یک نفر هم به اتحاد برسند باز هم بدون احمدی‌نژاد هیچ شانسی در برابر روحانی ندارند و در مجموع بنده معتقدم نیامدن احمدی‌نژاد به ضرر اصلاح‌طلبان شد؛ چرا که با این تصور که روحانی به طور حتم پیروز است میزان مشارکت در انتخابات کاهش می‌ یابد.

زیباکلام گریزی هم به مشکلات درون گروهی نیروهای اصلاح طلب در لرستان زد و گفت: همه جای دیگر هم رنگ آسمان به رنگ آسمان همین‌جاست و مقصر احزاب سیاسی نیستند بلکه فضای سیاسی است که اجازه نداده است آزادی‌های مدنی و فعالیت سیاسی حزبی به صورت پایدار مثلاً ۲۰ ساله تداوم یابد؛ چرا که فعالیت سیاسی پایدار باعث می‌شود اختلافات هم به‌تدریج از بین بروند و دموکراسی و توسعه‌یافتگی در جامعه نهادینه شود.

img_20161016_225353

زیباکلام در ادامه به انتقاد شدید از دوران زمام داری ۸ ساله احمدی نژاد و مجموعه اصولگرایان در کشور پرداخت و بیان کرد: من در سال ۸۸ دیدم از جمله آن‌هایی که به احمدی‌نژاد رأی دادند کسانی بودند که دلیلشان این بود که احمدی‌نژاد سقوط نظام را سریع‌تر می‌کند؛ اما من می‌گویم نظام مثل همیشه پابرجاست ولی این ما بودیم که باید مصیبت‌های احمدی‌نژاد را تحمل می‌کردیم و دیدیم که اصولگرایان در هشت سال دولت احمدی‌نژاد دمار از روزگار مملکت درآوردند.

زیبا کلام ضمن انتقاد از بسیاری از عملکردهای های دولت روحانی مخصوصاً حوزه اقتصادی، اصلاح طلبان را به حمایت مشروط و صد البته تمام قد از روحانی تشویق کرد و افزود: ما اصلاح‌طلبان باید مطالبات را بگوییم؛ انتقادات را هم بگوییم؛ اما تمام قد و دلسوزانه باید از آقای روحانی حمایت کنیم و به نظر من این استراتژی درست اصلاح‌طلبان باید باشد.

img_20161016_225350

وی ادامه داد: ما باید احساس مسئولیت کنیم و این‌گونه نشود که وقتی ناکارآمدی پیش می‌آید بگوییم به ما ربطی ندارد؛ ما باید پای خوب یا بد بودن دولت روحانی بایستیم و از دولت دفاع کنیم و مراقب باشیم وقتی هوا پس شد در نرویم و حمایت تمام قد از دولت روحانی داشته باشیم.

استاد علوم سیاسی تشریح کرد: ما از نظر اخلاقی متعهد هستیم از روحانی حمایت کنیم و در انتخابات آینده هم باید مردم را به مشارکت بیشتر دعوت کنیم و اصلاً نباید فکر کنیم که کار تمام است و ضرورت دارد اصلاح‌طلبان از آقای روحانی، دلسوزانه و قاطع حمایت کنند.

در ابتدای این جلسه سجاد رضایی مسئول حزب اسلامی کار شاخه لرستان پشت میکروفون رفت و ضمن تشکر ویژع از حضار، فرماندار خرم آباد و نماینده اصلاح طلب این شهر به ایراد سخنانی در مورد ضرورت جوان گرایی در فعالیت احزاب پرداخت و گزارشی از عملکرد خود به عنوان دبیر این حزب به حاضرین در سالن ارائه داد.

img_20161016_225439

img_20161016_225415img_20161016_225357

img_20161017_152104

گزارش: مجید بیرانوند/ خبرنگار کشکان در خرم آباد

 

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

  1. خدا شفاوتون بده

    [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط