سرخط خبرها
امروز: سه شنبه, ۳۰ آبان , ۱۳۹۶ | ۰۰:۳۶:۴۵آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۰۸/۲۹ ،‌ ۰۱:۱۰
۱۶ مهر ۱۳۹۵در ۸:۴۷ ب.ظ تعداد بازدید: 1,730 بازدید کد خبر:61256 چاپ خبر

زیباترین روز

0

محمد آزادبخت

محمد آزادبخت/ یادداشت اختصاصی: سوم مهره ماه ۱۳۹۵ اولین روز شروع سال تحصیلی ۹۶_۹۵، خود را کاملاً آماده کرده بودم، وضع ظاهری مرتب، استفاده از عطر، با روحیه ای کاملا شاد و خندان،انگار اول مهر ماه سال ۵۹ که مصادف بود با تعطیلی دانشگاه ها و شروع تدریس بنده. بعضی از کلاس ها دانش آموزان […]

lo4of

محمد آزادبخت/ یادداشت اختصاصی: سوم مهره ماه ۱۳۹۵ اولین روز شروع سال تحصیلی ۹۶_۹۵، خود را کاملاً آماده کرده بودم، وضع ظاهری مرتب، استفاده از عطر، با روحیه ای کاملا شاد و خندان،انگار اول مهر ماه سال ۵۹ که مصادف بود با تعطیلی دانشگاه ها و شروع تدریس بنده.
بعضی از کلاس ها دانش آموزان سال قبل و بعضی هم جدید بودند.
برنامه تدریس و روش های تدریس ارائه شده مورد رضایت واقع شد. در مورد آینده ایشان چند دقیقه ای مباحثه به عمل آمد نتیجه گفتگو امید به آینده بود. پایان کلاس ها ساعت ۱۳/۳۰ بود با روحیه ای رضایت بخش در مسیر برگشت به منزل به چهاراه الله اکبر که رسیدم بنری با عنوان : “از شهردار کوهدشت که به انتظار ۳۵ ساله برای جدول کشی خیابان…….. پایان داد قدردانی می شود که این مطلب حسابی شعف ناشی از دیالوگ با شاگردان در اولین روز تدریس را خراب نمود و آنچه راجع به امید به آینده در کلاس درس گفته بودم زیر سوال می برد، زیرا در شهری که عده ای ازشهروندانش ۳۵ سال برای جدول کشی معابر انتظار بکشند برای صنعتی شدن و رفع بحران بیکاری و هم اکنون بحران آب چند سال باید انتظار بکشند؟
هدف این نوشتار ذکر یک معضل فرهنگی است که همانند موریانه پایه های نظام تعلیم و تربیت را حداقل در شهرستان کوهدشت آسیپ پذیر نموده و آن این که همکارانی را می بینم که از حضور در کلاس درس و تدریس با وجود سابقه ی کم گریزانند، در ابتدای راه درمانده اند و تمام تلاش آنها گرفتن ابلاغ مدیریت یا معاونت مدرسه ای است که علل اصلی و احتمالی این گرایش و گریز از کلاس و تدریس عبارتند از:

۱-بی رغبتی در تدریس که این آفت بزرگی است. پایه و اساس وزارت خانه عریض و طویل آموزش پرورش بر اساس طرح تحول قبل از مدیریت و معاونت آموزشگاهی توجه به معلم، تعلیم و تربیت در کلاس است.
پس وزارت آموزش و پرورش بجای دادن انواع امتیازهای مادی و معنوی به مدیریت ها، برای آموزش در کلاس که در توان و هنر هر کسی نیست امتیاز قائل باشد و کسانی که این هنر را ندارند با استفاده از شیوه های علمی و مشوق های مختلف وادار نمود که در کلاس با عشق و علاقه حضور یابند.
۲-نیاز مادی همکاران: گمان می رود این علت بر دگر علل غلبه دارد و وزارت متبوع لازم و ضروری است برای نجات اصل و اساس تعلیم و تربیت یعنی حضور با شوق و ذوق در کلاس چاره ای بیندیشد.
۳- بی توجهی به معیار های قانونی و علمی مصوب و شرایط احراز مناصب مدیریتی: بنظر می رسد وزارت آموزش پرورش و اداره کل آموزش پرورش برای پایان دادن به کشمکش های مدیریتی بایستی به معیارهای قانونی و مصوب توجه نموده و بر اساس آن عمل نمایند.
کاش برنامه ریزان محترم آموزشی در وزارت آموزش پرورش نگاهی به معیارهای انتخاب مدیران در کشورهای پیشرفته از جمله ژاپن داشته باشد و از تجربه آنها برای وضع معیارها با در نظر گرفتن شرایط نظام استفاده نماید.
۴- جای تاسف دارد که نمایندگان مجلس در بسیاری از استان ها کمترین توجه را به مسائل تعلیم و تربیت و مشکلات قشر عظیم معلمین در کلاس دارند و تمام هم و غم و دغدغه خویش را صرف سفارش برای عزل یا نصب فلان مدیر یا معاون در فلان مدرسه یا موسسه آموزشی می نمایند و این دغدغه را تا استیضاح وزیر پیش می برند. این رویه خاص یک دوره نبوده و از بدو تاسیس نظام جمهوری اسلامی به صورت یک اپیدمی نهادینده شده و به نظرم یک بیماری و یک آفت برای فلسفه تعلیم و تربیت است.
۵- وزارت آموزش و پرورش هر ساله امتیازهای ویژه مادی برای مدیران قائل می شود که این امتیاز حتی در امر بازنشستگی نیز اعمال می شود. در حالی که برای آموزگاران، دبیران، هنرآموزان و مدرسین در کلاس ها که بار اصلی فلسفه وجودی نظام آموزشی را بر دوش دارند این امتیازات را قائل نیستند. طبیعی به نظر می رسد با وجود مواردی همچون موضوعات فوق درصد بالایی از همکاران از تدریس گریزان باشند و برای تصدی مدیریت و معاونت آموزشگاه با توجه به وضع غیر قابل قبول معیشتی تلاش نمایند.
۶-احساس می کنم برنامه ریزان نظام تعلیم و تربیت در برابر آسیب هایی که اهداف نظام را تهدید می کنند باید چاره اندیشی کنند و جایگاه و منزلت معلم را که ستون های آنند بازسازی نمایند.
به نظرم یکی از عوامل سقوط و انحطاط هر نظامی این است که قشر معلم آن از بالاترین منزلت اجتماعی برخوردار نباشد.
۷- نظام ارزشیابی و سنجش علمی بسیار معیوب است و ارزیابی علمی از عملکرد معلمان وجود ندارد و اگر اساسنامه ای هم وجود دارد به آن عمل نمی شود و میزان سنجش افت علمی و تحصیلی واقعی نیست.

ای کاش برخی نمایندگان مجلس بجای تلاش برای عزل نصب مدیران، وقت خویش را صرف قانون گذاری برای پایه ریزی بنیان های علمی نظام تعلیم و تربیت و بازسازی ارزش و منزلت قلب فرهنگی کشور یعنی معلمان می نمودند و نیز قوانین علمی پایدار برای عزل و نصب ها وضع می نمودند.
همکاران عزیز باید بدانند که همه ی ما قانوناً در راستای امر تعلیم و تربیت قدم در این وادی نهاده ایم هم مسئولیت قانونی داریم و هم مسئولیت انسانی. اگر به این شغل عشق بورزیم زندگی با همه سختی ها شیرین می شود شاید باور آن سخت باشد که بنده بعد از۳۶ سال که در این عرصه حضور دارم هر سال اول مهر انگار اولین سالِ خدمتم در آموزش وپرورش می باشد و همواره شیرین ترین لحظات عمرم فرصت هایی بوده که در کلاس درس با شاگردانم گذرانده ام و هرگز احساس خستگی نداشته ام.

پس بیایم همه با هم حلاوت آموزش به فرزندان این دیار را با تمام وجود حس نماییم و از بیزاری از کلاس بیزار شویم.
به امید آینده ای درخشان برای همه ی فرزندان ایران اسلامی، بخصوص فرزندان پاک سرشت طرهان بزرگ.
دلبسته همه ی شما محمد آزادبخت

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. عالی بود.سخنانی دلچسب ازمردی شریف که مارابه یادعباس میرزامی اندازد

  [پاسخ]

 2. عالی بودسخنانی زیباازمردی شریف که مارابه یادعباس میرزا می اندازد

  [پاسخ]

 3. حرفهای ضدونقیض میزنی شما هم با طناب پوسیده بعضی ها افتادی به چاه بیش از این خودت خراب نکن یه روزی بعنوان یک معلم خوب قبو لت داشتیم

  [پاسخ]

  كوشكي در :

  ذَا خَاطَبَهُمُ الْجَاهِلُونَ قَالُوا سَلاَماً ، سلام

  [پاسخ]

  حامد در :

  ایشان در چاه نیافتاده، با افتخار ۵۰ هزار رای کسب کردند، کجای این چاه است؟

  [پاسخ]

  شهروند در :

  عاقلان دانند

  [پاسخ]

 4. درود بر محمد آزادبخت نماینده قلب های مردم طرهان

  [پاسخ]

 5. جناب ازادبخت پایان کلاس در کوهدشت معمولا ۱۲/۳۰ است نوشته بالا همه اش شعار ست عامل اشفتگی اداره کوهدشت جنابعالی ودوستان می باشید

  [پاسخ]

  معلم در :

  شما خبر ندارید . در مدارس خاص از جمله تیز هوشان و نمونه سه روز تا یک و نیم کلاس ها دایره .

  [پاسخ]

 6. درود بر محمد آزادبخت من تو زندگیم چنتا حرکت خوب انجام داده باشم یکیش رای دادن به این اقاست الان درسته که به ظاهر باختی ولی مردم شما رو پیروز میدان میدونن چون اولا اخلاق رو بردی و شهر رو نزاشتی ب آشوب بکشه دوما رای رو. …….ک همه میدونیم

  [پاسخ]

 7. درود بر شما که واقعا به فکر آب و نان و فرهنگ دیار مظلوم خود هستی و نه تصدی پست دهن پر کنی در استان های دیگر، خداوند یاور و نگهدار شما در این راه و تمام مراحل زندگی باشد.

  [پاسخ]

 8. به قول یکی از اساتید دانشگاه آ فریقای جنوبی : برای نابودی یک ملت نیازی به بمب هسته ای و ساخت موشکهای دوربرد نیست،فقط کافیست که سطح و کیفیت آ موزش را در مدارس و دانشگاههاپایین آورد و اجازه تقلب را به دانش آموزان و دانشجویان داد… ارتقای سطح آموزش تنها راه نجات ملت است،نه دنبال پست دویدن …

  [پاسخ]

 9. سلام اقا یا خانم ” گراوند ” !اصل مطلب اقای ازادبخت بسیار منطقی وعین واقعیت است حالا خوبست شما با چشم پوشی از مسایل سیاسی وگذشته به واقعات متن توجه بفرمایید در اموزه های دینی تاکید شده که به ” ماقال نگاه کنید نه به من قال ” .

  [پاسخ]

 10. مردان آزاده را باید ستود

  [پاسخ]

 11. استادآزادبخت به معنی واقعی کلمه معلم اخلاق است وپس ازآن معلم شیمی واقعا بنده به عنوان دانش آموزهمیشگی وهمکارایشان درگروه شیمی خیلی دروس رادرمحضرایشان آموخته ام. درودبرقلم توانایت دست مریزاد وسایه ات مستدام

  [پاسخ]

 12. کوشکی از چاه شوره

  عامل چنددستگی و بدبختی در آموزش و پرورش کوهدشت=ف م و ع ا

  [پاسخ]

 13. استاد ازادبخت مطالب بسیار جالبی را عنوان فرمودید ولی بهتر بود سال گذشته که اموزش پرورش کوهدشت در ارامش کامل بود و۲-۳ نفر مدیر مجازی ارامش انرا به هم زدند این مطالب را عنوان میکردید

  [پاسخ]

 14. مدیر محترم سایت کشکان.. لطفا دلیل عدم درج مطلب بنده را عنایت فرموده اعلام نمایید. مطلبی مودبانه بود که به عنوان یک استادیار دانشگاه از آقای گراوند(دومین کامنت) خواسته بودم موارد ضد و نقیض را که مدعی شده بود در متن جناب آزادبخت وجود دارد با ذکر شماره خط و پاراگراف مشخص نمایند. در اصل میخواهم به خوانندگان شما گوشزد نمایم که همه یاد بگیریم منطقی و با دلایل متقن صحبت نماییم که به آن گفتار انسانی میگویند و با اشتلم (پرانی) منافات بنیادین دارد. بر نهج و روش همیشگی خود بمانید و مانند سابق کامنت های مخالف را نیز به زیور طبع مجازیه بیارایید. همانگونه که انتطار میرود از شما که انسانهای شرافتمندی هستید.

  [پاسخ]

 15. کامنت عدالت مرا انگشت به دهان ومتعجب کرد .ایشان فرمودند:نگذاشتید شهر به اشوب کشیده شود!!!! درحیرتم یعنی اقای عدالت جان( وچه اسم قشنگییییی) خبر ندارند که اتفاقا شهر به اشوب کشیده شد_ خسارات سنگین به بیت المال وارد شد- خسارتهای انسانی وارد شد- بینایی انسانی نابود شد- واز همه مهمتر ابروی خیلیها را ریختند و……!!!!!!!!!!!باز هم بگویم یا کافیست؟؟ احتمالا اشوب از نظر عدالت جان! معنایی دیگر دارد که هنوز در لغتنامه ها نیامده . به این کامنت گذارمحترم توصیه میکنم قبل از هر کاری ابتدا اندکی تعقل وتفکر بفرمایند بعد افاضه فیض بفرمایند؟!

  [پاسخ]

  عدالت در :

  برادر عزیز آگه سخنرانی آزادبخت نبود و مردم را به آرامش دعوت نمیکرد مردم فرمانداری را با خاک یکسان میکردن

  [پاسخ]

 16. استادبزرگوارم جناب اقای ازادبخت:
  توراقدر اگرنداند کسی چه غم/اینان شب قدررا نیزندانند هم

  [پاسخ]

 17. بسیار شیوا ودلنشین بود.درود بر نماینده واقعی و به حق مردم طرهان بزرگ،جناب آقای آزادبخت

  [پاسخ]

 18. با سلام خد مت غزیزانی که به کامنت بنده خرده گرفته اندباید عرض شود که هر کسی میتواند حرفهای زیباواارمانی بزند ولی مهم این است که در ر فتار وکردار به ان پایبند باشد دخا لت ایشان و سالیزیون در عزل ونصب مدیران ومعا و نین مدارس خود دلیل برتنا قض گویی ایشان است و در ا موزهای دینی ما کسی که گفتار و رفتارش با هم متنا قض باشد معلوم است که ان را چه باید نامید / کافیه اقای دکتر مفتون /

  [پاسخ]

  دکتر مفتون در :

  باز هم کلی گویی و فرافکنی جناب گراوند.. باز هم تهمت و زدن حرفهای بی پشتوانه و بی دلیل و مدرک…. به کامنت خود مراجعه کنید .جهت یاداوری عین مطلب خودتان را تکرار میکنم :(( حرف های ضد و نقیض میزنی شما هم با…..)). خواسته من مشخص کردن تناقضاتی بود که ادعا کرده اید در حرفهای جناب آزادبخت وجود دارد… دقت کنید. حرفهایشان… ولی شما وقتی دیدید که دیگران متوجه شده اند به قول معروف جیزی پرانده اید و خواسته اید مثلا حرفی بزنید و توان اثبات آنرا ندارید، بجای پاسخ شروع به بافتن اسمان به ریسمان کرده و از کوهدشت به خرم اباد پرواز کرده و عزل و نصب مدیران و …. را دلیل ذکر کرده ابد… باز هم افترا و کلیات بچه گانه… کاش ذره ای وجدان داشته باشیم و بغض ها ی فروخورده ی حاصل از کمبود های مان در زندگی را با تهمت و آزار دیگران فرو ننشانیم. جناب آزادبخت که چن سال افتخار شاگردیشان را داشته ام لیسانس خود را قبل از انقلاب گرفته اند و از اولین فرهیختگان این دیارند. نه مانند برخی معلوم الحال هایی بوده اند که با هزار بدبختی و فلاکت با لطف انقلاب عزیز سال ۵۸ دیپلمی بهشان عطا شد(همان هایی که شما سنگشان را به سینه میزنید) و نه کسانی که یکشبه از دیپلم ردی چند ساله یهویی عناوین دکتر و مهندس گرفتند در حالیکه رزومه علمیشان در حد سیکل فراتر نمیرود. سایت کشکان لطفا درج نمایید و بر مرام همیشگیتان بمانید

  [پاسخ]

  اشی امیدی در :

  دکتر جان انقلاب ما در سال ۵۷ بود نه ۵۸٫٫٫ اگه بخوام دقیق بگم ایرانیها ۲۲ بهمن ۵۷ انقلابشان ثبت شده … حالا انقلاب شما ۵۸ بوده بماند !!!!!!!!! اقای دکتر همون بهتر که مفتونی و از بدیهیات هم مغفولی … این حرفارو میزنید میگن مدرک گرایی شده

  [پاسخ]

  دکتر مفتون در :

  اشی جان، هر بچه ای میداند انقلاب سال ۵۷ بوده. خوب است از چیزی که اطلاع ندارید حرف نزنید. از بزرگترها بپرسید..دیپلم۵۸ معروف بود. افرادی که چندسال پشت دیپلم مانده بودند ( به علت ناتوانی در دروس و به قول معروف آن زمان تنبل بودن و بالا نبودن ضریب هوشی) اوایل انقلاب در سال ۵۸ تصمیم گرفته شد که به میمنت انقلاب عزیزمان لطفی شامل حال این افراد شده و از فلاکت رهانیده شده و بدون امتحانات معمول آن دوران دیپلم، مدرکشان صادر شود. افراد زیادی از شهرمان که الان مشهور هستند(گاها در سطح پایتخت) این نوع دیپلم را دارند. تا سالهای زیادی اینکه فلانی دیپلم۵۸ میباشد ضرب المثل شهرمان بود که طعنه به بیسوادی فرد بود. پس ندانسته چشم را نبندید و دهان را باز کنیم. یاد بگیریم با تعقل صحبت کنیم. در ضمن تمسخر اسم یا فامیل اشخاص نهایت حماقت، وقاحت و سفاهت است. خوب است دیگران نیز اسم شما را با همان شخصیت معروف پفک نمکی تشبیه کنند؟؟؟ناراحت نمیشوید؟؟

 19. تعجب من از این هست که چرا قبلا این جور مطالب و نوشته ها از این آقا نمیدیدیم حالا چی شده که یک دفعه و طی این چند ماه بعد از انتخابات در همه امور و مسایل عقل کل شده و راهکار ارایه میده آخه بنده خدا اگر یه سری مسایل و زد و بندها نبود حالا حالا ها به تو نوبت نمیرسید که بخوای خودی نشون بدی و عرض اندام بکنی …برو به زندگیت برس ….خدایا خودت عاقبت همه ما را ختم به خیر کن.آمین

  [پاسخ]

  علی در :

  تو کجا بودی ک ببینی جناب ازادبخت نظر پرداز بودن یا ن عزیز من جناب ازادبخت ۳۷ سال واسه جناح چپ این شهر زحمت میکشه بی انصاف نباشید ایشان خیلی بیشتر از دوستی که احتمالا شما مریدشی واسه جریان اصلاح طلبی زحمت کشیده این دور هم ک تو نظر سنجی نفر دوم شدن آنقدر بزرگوار بودن که مردانه میدان رو به کورانی فر دادن و آگه رد صلاحیت کلای نبود کاندید نمیشد این را گفتم که بدونی ک جناب ازادبخت تشنه قدرت نیستن و هیچ وقت از مردم به عنوان نرده بان ترقی خودش استفاده نخواهد کرد مثل بعضی ها. ….

  [پاسخ]

 20. جناب ازادبخت ضمن احترامی که برای حضرتعالی قایلم لازم میانم نکاتی را به عرضتان برسانم ۱_ای کاش جنابعالی ۶سال زودتربازنشصت میشدید تاجابرای یک جوان بیکار شهرمان باز میشدوشما اگردرسی سال به اهدافتان نرسیده ایددرصدسال هم نخواهیدرسید ۲_رغبت برای تدریس نیاز به بهداشت روانی دارد.که همفکران جنابتان چندسال است ارامش روحی فرهنگیان دو شهرستان کوهدشت ورومشکان رابه هم زده اندوشما دراین خصوص مطلبی رابیان نفرموده اید۳_طیف حاکم برفرهنگ کوهدشت کدام یک ازایتمهای مدیریتی نظام اموزش وپرورش رارعایت نموده که جنابعالی دغدغه اینرادارید تا مبادا عده ای از نمایندگان باعث جابجایی انان شوند۴_ ایا اگر هزار ازمون ارزیابی در اموزش وپرورش انجام شودوارزیابیها دقیق باشد گروه همفکر جنابتان خواهند گذاشت درمهره چینی مدیریتی ازافرادمنتقدشماحتی یک مورداستفاده شود. لذا بیاییدهمه ازخودشروع کنیم وگرنه نوشتن عمل نکردن جزعمیق کردن اختلانات وعقب ماندگی شهرمان عادی نخواهدداشت.

  [پاسخ]

  شهروند در :

  بازنشست

  [پاسخ]

 21. اقای گراوند این مردم به صورت خودجوش وبرای ادای حق پایمال شدشون اعتراض کردن نه به دستور کسی .در ضمن ناله مظلوم صدای خداست اگه کسایی در این بین ضربه دیدن تنها تاوان این دنیاشون بود که ادمای پاکی بودن ولی مابقی منتظر عقوبت سخت خدا باشید چون پایمال کردن حق هفتاد هزار نفر به این سادگی نیست در ضمن حیف امثال این نیروهای پاک نیس که زود بازنشسته بشن اونم از خدمتی که به دانش اموزان این منطقه بدبخت وبدون هیچ گونه پشتیبانی میکنن بدون توجه به هیچ میز ریاستی پس خواهشا بدون هیچ عقده وغرض شخصی نظر بده

  [پاسخ]

 22. آقای آزادبخت عامل آشوب آموزش وپرورش چهره های مث شماهستن وامثال شماکه همه ی شهرروبادخالت دادن این اداره درانتخابات هرساله شهرونابودترمیکنین.آقای آزادبخت اگه حضرعالی ۶سال پیش بازنشسته میشدین درموعودمقرر الان یکی ازاون دوستان تربیت معلم که رفتن دورترین روستاهای بروجردیه جای شمامیومدن توشهر.ضمنابهتره حرفی که میزنیم حتی اگه شعاره اول ازخودمون شروع بشه.پس شمااگه واقعابه فکرشهرمون هستی بروابلاغتولغوکن وجاروبه جوون تررهابده تاماهم واقعاباورت داشته باشیم

  [پاسخ]

 23. با سلام خدمت دوستان عزیز! آنچه بنده از متن جناب آقای آزادبخت برداشت کردم یک آسیب شناسی در حوزه آموزش و پرورش کوهدشت بود و بس و اتفاقا چه آسیب شناسی بجا و مناسبی ولی متاسفانه همشهریان عزیز بنده مصداق کامل جماعت هنود مثنوی معنوی هستند که در اتاق تاریک درباره فیل به صورت ناصواب اظهار نظر میکردند البته با این تفاوت که همشهریان سیاست زده ی من همه با حب و بغض سیاسی اظهار نظر میکنن نه بر اساس منطق و حق و ….

  [پاسخ]

 24. با سلام خدمت جناب آقای/خانم مثلا اصلاح طلب،اگه افراد امثال آقای آزادبخت زودتر باز نشست می شدن.جا برای یک نیروی شرکتی باز می شد.که هیچ عدالتی در جذب آن ها رعایت نشد!و شهر ما آنقدر از این دسته نیرو گرفته که حالا حالا جا باز نمیشه…آقای آزادبخت فرد ارزشمند و با کمالاتی می باشد که همه ی سلیقه های سیاسی ایشان را قبول دارن…

  [پاسخ]

 25. استاد آزادبخت کسی است که همواره در قلب مردم طرهان می ماند .

  [پاسخ]

 26. سخنان خوبی بیان شده است به شرطی که رطب خورده را کی منع رطب کند.؟
  بنده از دور حرکات جناح ها را در انتخابات وبعد از آن دیدم وبا آقای آزادبخت موافقم اما خدا وکیلی کی نمی داند که مهره گردان صفحه شطرنج آموزش وپرورش استان کدام هتل است ؟
  شما.را به خدا سوگند می دهیم سخنان زیبا.را با عمل زیبا توام.کنید.شایدجناب آزادبخت دخالت نکند اما صحنه گردان طیف ایشان امروز سکاندار تغییر وتحول آ و پ است وحتی بسیاری از نیروهای طرفدار نماینده پیروز را لغو ابلاغ کرده اند .
  بیایید.در کامنت ها وسخنان خویش وجدان خود را قاضی کنیم .
  ۳۶سال هنوز بازنشسته نشدن وماندن در آ وپ انصافا هنر است

  [پاسخ]

 27. بروید به…مهر امسال هم هر که برا خودش بود

  [پاسخ]

 28. تورا خدا کسی هست به قسمت پرورشی اداره نظری کرده باشد تمام افراد با لیاقت وکار کشته و مرتبط با رشته خودشان عزل شدند. به چه قیمتی تربیت فدای رفاقت شده ؟بدانید خداوند از حق الناس نمی گذرد به امید آن روز که تعلیم و تربیت فدای جناح بازی نشود

  [پاسخ]

 29. گنجشک به جای قناری

  حرف های قشنگ اما عوام فریب ،آقای دست نشانده خودت و اربابان بی ربط با اموزش وپرورش سفارش چند نفر از این آقایان از کلاس گریزان را کردی ،به قسمت معاونت پرورشی تا حالا نظر انداخته ای صد در صد معاونت ها بر اساس فامیلی با معاون محترم قسمت ،سفارشی شما و اربابان شما ،یک ذره وجدان هم شاید برای شما خوب باشد ،به خود بیا و همان آدم خوب قبلی باش ما عمل شما را می بینیم نه حرفای زیبایتان

  [پاسخ]

 30. درود بر آزادبخت

  [پاسخ]

 31. بنده که سال اول دبیرستان شاگرد ایشان بودم پنج سال پیش بازنشسته شدم. خوش به حالشون با این روحیه.

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط