سرخط خبرها
امروز: چهارشنبه, ۴ بهمن , ۱۳۹۶ | ۰۱:۱۱:۲۸آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۳۰ ،‌ ۰۸:۳۳
۱۴ مهر ۱۳۹۵در ۹:۴۲ ب.ظ تعداد بازدید: 683 بازدید کد خبر:61228 چاپ خبر

کارگران شرکتی شهرداری کوهدشت ۶ ماه است حقوق نگرفته اند

0

معمولاً شهروندان نمود کار و فعالیت شهرداری یک شهر را در حضور فعال و منظم کارگران بخش خدمات شهری و فضای سبز این نهاد دانسته و می بینند. به گزارش خبرنگار کشکان، اما این کارگران که معمولاً تحت پوشش شرکت های پیمانکاری و با حقوق ناچیز کار می کنند غالباً با تأخیر در پرداخت حقوق […]

img_2645

معمولاً شهروندان نمود کار و فعالیت شهرداری یک شهر را در حضور فعال و منظم کارگران بخش خدمات شهری و فضای سبز این نهاد دانسته و می بینند.

به گزارش خبرنگار کشکان، اما این کارگران که معمولاً تحت پوشش شرکت های پیمانکاری و با حقوق ناچیز کار می کنند غالباً با تأخیر در پرداخت حقوق و مزایای خود مواجه هستند.

از جمله در اکثر شهرهای لرستان کارگران مذکور با این مشکل مواجه هستند.

کارگران زحمت کش شهرداری کوهدشت نیز از این موضوع به شدت گله مند بوده و با تأخیر چندماهه در پرداخت حقوق ناچیز خود مواجه هستند.

سوالی که باید از شهردار کوهدشت پرسید این است که پیمانکارانی که با قراردادهای نجومی امور خدمات شهری و فضای سبز را بر عهده می گیرند چرا اولاً از تعداد کافی کارگر توانمند استفاده نمی کنند؟ ثانیاً چرا حقوق ناچیز همین تعداد اندک کارگر را نیز که با خون دل و زحمت فراوان صورت خود را سرخ نگهداشته و شب تا صبح و صبح تا شب در حال کار و زحمت طاقت فرسا هستند، به موقع پرداخت نمی کنند؟

امیدواریم پاسختان همان جمله ی معروف همیشگی نباشد که بارها از زبان شهرداران پیشین نیز همچون راه گریز از پاسخگویی شنیده شده است: عدم درآمد کافی شهرداری به خاطر عدم مشارکت شهروندان در پرداخت عوارضات!

 

تصویر مربوط به اعتراض مدنی کارگران حجمی شهرداری کوهدشت در سال گذشته است.

 

 

 

برچسب‌ها

دیدگاه

 1. پرسنل رسمی و اداری شهرداری کوهدشت هم از خرداد تاکنون حقوق نگرفته ایم . به خدا شرمنده زن و بجه هایمان هستیم حالا که مسئولین رسیدگی نمی کنند از رسانه ها تقاضا داریم موضوع را پیگیری کنند .

  [پاسخ]

 2. با ادای احترام به نیروهای زحمتکش شهرداری ولی باید یک نکته را به سیستم معیوب شهرداری متذکر شویم حاصل کار شبانه روزی این پرسنل چیه؟ جداولی که بوی تهفنش محلات مختلف شهر را در بر گرفته یا زباله هایی که به صورت غیراصولی در سر خیابانها گذاشته می شود و یا خیابانهای کثیفی که گرد و خاک و زباله سراسر آن را در بر گرفته! شهر محدود به دو خیابان اصلی نمیشه اگر میخواهید وضعیت شهر رو ببینید به محلات مختلف شهر سری بزنید و از نزدیک وضعیت دفع زباله و رفت و روب و… را ببینید

  [پاسخ]

 3. اصلا تحمل دیدن فقر وبیچارگی این عزیزان را ندارم .

  [پاسخ]

  سعید در :

  زیادید یه دوسه دسته بشید دوره ای برید تهران کارگری بکنید که شرمنده زن و بچه نشید

  [پاسخ]

 4. آقای نورعلی شهردار در بحث آسفالت معابر خوب عمل کردند از ایشان ممنونیم که بعد از ۱۳سال کوچه طرهان دهم و سایر کوچه های پشت بار فروشی قدیم را آسفالت و نامگذاری کردند

  [پاسخ]

  کارمند در :

  این آسفالت مال اداره راه است وربطی به نورعلی ندارد

  [پاسخ]

  شهرداری چی در :

  سلام کارمند جان
  اطلاع نداری چیزی نگو
  این آسفالت مربوط میشه به سهمیه قیر اختصاصی سازمان شهرداریها
  اداره راه اگه می تونست لکه گیری مسیر زانو گه به پل سیمره انجام می داد

  [پاسخ]

 5. چرا باید هر روز شاهد اخباری از سری دزدیها و اختلاصها تو این کشور اسلامی باشیم ولی هیچ کس در مورد این زحمتکشها پاسخگو نباشد

  [پاسخ]

 6. ماکارکنان رسمی هم چند ماه است که حقوق نگرفته ایم وزندگیمان به بدبختی وسختی میگذردازرسانه های شهرمان خواهشمندیم که مارو دریابید وبه گوش مسولان رده بالا برسانید.

  [پاسخ]

 7. کامنت اقا یاخانم ابراهیمی کاملا درست ومنطقی است اما این عزیز حتما میدانند دردین سفارش وتوصیه اکید بر رعایت حق وحقوق کارگر شده .مثلا سفارش شده دستمزد کارگر را قبل از اینکه عرقش خشک شود رابپردازید.شاید یکی از دلایل انست که بااین کار کارگر با انگیزه تر ومتعهدتر وظایفش را انجام میدهد جهت اطلاع این همشهری محترم عرض کنم وضعیت پرداختی کارگران وکارمندان شهرداری تا انجا وخیم است که میشناسم نانوایی شریفی را که به کارگرانش سفارش کرده که به کارگران شهرداری نان قرض بدهد . اگر مسلمانی باشنیدن این مصیبت دق کند نباید تعجب کرد !دنیا دنیا تاسف که کارگر شهرداری برای لقمه ای نان بخور ونمیر مجبور به گدایی( انهم در تازه اباد تا اورا نشاسند) میشود . اقای ابراهیمی عزیز بنظرتان با این اوصاف کارگر تن به کار میدهد ودلسوزانه در نگهداری محل سکونت من وتو تلاش میکند؟!!!! بنده وشما فقط یک برج خودمان را جای انان بگذاریم وحقوق نگیریم انوقت انچه راانان میکشند را خواهیم فهمید!!!!!!!

  [پاسخ]

 8. مشکل اصلی این شهر نه آقای نورعلیه و نه نماینده و… تنها مشکل این شهر شورای شهره که کوهدشتو به این روز انداخته…

  [پاسخ]

 9. جمعی از نیروهای شرمنده رفتگر

  آقای شهردار نمیشه به جای حاشیه رفتن کمی به فکر رفتگران باشد.

  [پاسخ]

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط