سرخط خبرها
امروز: جمعه, ۲۹ دی , ۱۳۹۶ | ۱۲:۵۵:۲۹آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۶/۱۰/۲۷ ،‌ ۰۸:۱۰
۱۳ مهر ۱۳۹۵در ۴:۵۲ ب.ظ تعداد بازدید: 200 بازدید کد خبر:61184 چاپ خبر

تاکنون تنها ۱۸ هزار خانوار لرستانی در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن ثبت‌نام کرده‌اند

0

استاندار لرستان:

استاندار لرستان گفت: تاکنون تنها ۱۸ هزار خانوار لرستانی در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن ثبت‌نام کرده‌اند که این آمار قابل‌ قبول و شایسته این استان نیست. هوشنگ بازوند در جلسه هم‌اندیشی اجرای سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵ بابیان اینکه آمار و آمارگیری مبنای تصمیم سازی و تصمیم‌گیری در کشور است اظهار داشت: […]

sarshomari

استاندار لرستان گفت: تاکنون تنها ۱۸ هزار خانوار لرستانی در سرشماری اینترنتی نفوس و مسکن ثبت‌نام کرده‌اند که این آمار قابل‌ قبول و شایسته این استان نیست.

هوشنگ بازوند در جلسه هم‌اندیشی اجرای سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال ۹۵ بابیان اینکه آمار و آمارگیری مبنای تصمیم سازی و تصمیم‌گیری در کشور است اظهار داشت: ارائه آمار صحیح در برنامه‌ریزی‌های کلان کشور بسیار مهم بوده و اگر برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری بر اساس پایه‌ای نادرست صورت پذیرد خروجی آن پیشرفتی نخواهد داشت.

وی با تأکید بر ضرورت توجه جدی فرمانداران شهرستان‌های مختلف استان در اجرای طرح سرشماری نفوس و مسکن افزود: در سرشماری عمومی نفوس و مسکن، خانوارها اطلاعات صحیح را وارد سامانه کنند و این مسئله نیز مهم است که خانوارها بدانند اطلاعات هر خانوار به‌صورت محرمانه بوده و هیچ‌گونه ارتباطی به قطع یارانه ندارد.

استاندار لرستان با انتقاد از آمار پایین تعداد ثبت‌نام کنندگان اینترنتی سرشماری امسال در استان لرستان عنوان کرد: فرمانداران شهرستان‌های استان در زمینهٔ ترغیب شهروندان برای شرکت در این سرشماری وظیفه سنگینی بر عهده‌دارند و باید به دلیل اهمیت آن، موضوع آمارگیری را در اولویت کارهای خود قرار دهند.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون تنها ۱۸هزار خانوار لرستانی در این طرح ثبت‌نام کرده‌اند که عدد قابل‌قبولی نیست و فرمانداران باید زمینه لازم برای ثبت‌نام مردم در مناطق مختلف استان را فراهم کنند.

بازوند دلیل عدم توسعه مناطق در ابعاد مختلف را درنتیجه تصمیم غیر کارشناسی و غیراصولی مدیران آن مناطق دانست و بیان کرد: استان لرستان با مزیت‌های فراوان خود استان محرومی نیست اما به نظر می‌رسد دلیل محروم بودن استان لرستان این است که مدیران محرومی دارد.

وی از فرمانداران شهرستان‌های مختلف استان خواست در این پروژه بزرگ ملی به‌صورت جدی مشارکت داشته و گفت: مردم استان باید به‌صورت فعال‌تری در سرشماری اینترنتی شرکت کنند و آمار پایین ثبت‌نام اینترنتی شایسته استان لرستان نیست.

استاندار لرستان تصریح کرد: بی‌شک آینده استان بر اساس آمار و اطلاعات ارائه داده‌شده در این سرشماری رقم خواهد خورد و بنابراین فرمانداران باید اهتمام جدی به این موضوع مهم داشته باشند.

 

 

 

 

 

برچسب‌ها

بیان دیدگاه

عکس/ فیلم/ صوت
«کافه کشکان»
تبلیغات و پیام ها
سایت های مرتبط